Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudom megváltoztatni a...

Hogyan tudom megváltoztatni a személyiségemet?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen teremtek kapcsolatot emberekkel, gyakran szorongok,nem nagyon szoktam mosolyogni,sokszor levert vagyok.

Jelenleg gyógymasszőrként dolgozom egy kórházban, és sokszor a betegek számonkérik rajtam,hogy miért nem mosolygok.

Hogyan lehet ezen változtatni?



2022. jún. 10. 18:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az antidepresszáns csak tüneti kezelés. Enyhít a tüneteken, de nem hozza helyre a kiváltó okokat. Mellé szükség van a pszichológusra, akivel kognitív, vagy egyéb terápiában feldolgozzátok a mögöttes folyamatokat és megtanulod kezelni a hangulataidat, viselkedésedet. Így tudod idővel majd leküzdeni a tüneteket kiváltó okokat is.


Sokat kell rajta dolgozni, de egyáltalán nem lehetetlen megváltoztatni a viselkedésedet, főleg ha akarod is. Van az embernek egy alap természete, de nagyon sokat lehet rajta javítani, főleg, ha tudod, hogy mit szeretnél elérni, hova szeretnél eljutni. Létezik egy csomó technika, amiknek egyébként közérzet javító hatása is van. A mosolygás pl. visszahat rád is. Ha sokat mosolyogsz (akár erőltetve is), akkor jobb lesz a kedved is. Az sem árt, ha komor, szomorú, depresszív filmek, zenék helyett keresel könnyed, vidám, lendületes zenéket, filmeket, videókat, amik jobb alap hangulatot idéznek elő.


Mehet akár szakember nélkül is, de a hozzá értő külső segítség sokkal hatékonyabbá teheti a folyamatot. A személyre szabott visszajelzések nagyon sokat számítanak. Arról nem is beszélve, hogy a pszichológusokat erre képezik ki, célirányos módszereket, technikákat tanulnak, amik segíthetik a fejlődésed. Nem neked kell segítség nélkül kitalálni, hogyan tudod elérni.


Magyarósi Csaba pl. több helyen is mesélt róla, hogy gyerekkorában nagyon zárkózott, visszahúzódó volt. Nem mert idegenekkel beszélni, megszólalni és ezt egy idő után annyira gáznak tartotta, hogy elkezdte magát kezelni. Az utcán odament idegenekhez és megkérdezte, hogy mennyi az idő. Aztán elment színjátszó körbe, ahol tovább fejlesztették a szereplési készségeit. Azóta meg volt már saját tévé műsora és ma az egyik legnépszerűbb magyar vlogger.


Érdemes ezt a két videót megnézni vele/róla/tőle:

[link]


https://www.youtube.com/watch?v=PaQ3b2tKLE0

2022. jún. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!