Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Utálod a munkanélküli, másokon...

Utálod a munkanélküli, másokon élősködő embereket? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok de utálom a társadalmat és nem akarok dolgozni, mert nem akarok behódolni a társadalomnak. Emellett szüleimen élősködöm. Az emberek nagy része rühell emiatt.

2022. jún. 12. 22:53
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
37%
Jobb esetben csak simán trollkodik, ha meg komolyan is gondolja amire kicsi az esély, de ha mégis, hát akkor jelentkezhetne a legnagyonb ...... versenyén, és jó eséllyel díjat nyerne. ( Mindenki tegyen olyan szót oda amit nem szégyell rá )
2022. jún. 13. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

Én is utálom a munkahelyeket, de nem a munka, hanem a sok gonosz ember miatt. Szerencsére már közel sem olyan rossz közeg, mint pl. egy általános iskola, ahol azért is képesek szétalázni, ha nem X boltból öltözködsz, de itt is van egy-kettő, akit gondolom, otthon elnyomnak, ezért megkeserítik mások életét.


Én most 7-kor kezdek, de majd lefejelem az asztalt, olyan álmos vagyok, ugyanis éjjel többször is felvoltam a szorongás miatt, mert az egyik felettesem igazi házisárkány.

2022. jún. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
39%
De gondolom a munkanélküli segélyt azért felveszed.
2022. jún. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

#23


Az se jár mindenkinek.

És ha jól tudom az EU-ban nálunk a legrövidebb az időtartama..

2022. jún. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal annak nem jár munkanélküli segély, aki még sosem odlgozott korábban. Kell hozzá valamennyi munkaviszony aminek megszűnése után jár az a 2-3 hónapnyi segély. Mindenesetre azzal sincs sokkal előrébb a kérdező, ha eg yéletet óhajt lehúzni így.


Egyébként ilyenkor szülői kötelesség kibszni mint macskát szarni. Persze fáj, kemény döntés ez, de meg kell hozni. Aki a háztartásomban él az vagy tanul, vagy dolgozik. Lébecolás nem pálya. Ha látványosan eredménytelen a munkakeresés, akkor segíteni kell benne és ha nem talál szakmájában munkát, bedugni egy LIDL raktáros munkára. AKkor elkezdhet belefizetni a rezsibe ami innentől kezdve kutyakötelessége.


Ezt a hozzáállást szüleimtől tanultam:D Nem mintha okot adtam volna rá, sosem csúsztam a tanulmányaimmal és visoznylag hamar elhelyezkedtem, de akkor is már nem náluk laktam és addig is alkalmi munkákat vállaltam. De az elv ott volt és szerintem nagoyn helyesen.

Vélhetően a Kérdező szülei kevésbé következetesek. Ha azok lennének, fel sem merült volna a naplopás, mint lehetőség.

2022. jún. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
Tehát te 25-ös fejet hajtasz a hatalom és a rossz törvények fölött. Rezisztencia nélkül rabszolgának adod magad. Értem.
2022. jún. 13. 12:26
 27/46 anonim ***** válasza:
86%

26, Nemigazán. Csak dolgozom, pénzt keresek vele és szabadon élek ebből a pénzből.


EMBER! Az állam fizeti az egyetemedet! Hogy papolhatsz így a rendszer elleni lázadásról? Hiszen használod a rendszert, azaz ugyanúgy része vagy, mint bármelyik másik ember!

Ne nevezd magad lázadónak, mert nem vagy az.



Az a nagy helyzet, hogy a punkok voltak az igazi anarchisták, akik lázadtak a rendszer ellen.

Csakhogy a punkok nem jártak állambácsi pénzén egyetemre, nem tartatták el magukat a szüleikkel.


Te nem lázadó vagy, hanem lusta. A lázadó akkor is lázad, ha az nem komfortos.

Ha majd te is belakod magad egy elhagyatott, közművektől mentes házba és úgy élsz, akkor majd elhiszem neked, hogy lázadsz. Amíg mindezt a fotelből teszed egy állam által fizetett egyetemen, addig csak nevetséges vagy és szánalmas:D

2022. jún. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%
Te egy 13 éves lázadó gyerek szintjén vagy kérdező. Költözz ki akkor az erdőbe és élj vademberként, te nagyon szabadember.
2022. jún. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon jól látja a kérdező a helyzetet, én is hasonlóra jutottam, bár jóval idősebben. Az élősködők a "honatyák" és egyéb "magas" rangú emberek közt találhatók, azoknak semmi bántódásuk nem esik, és dől hozzájuk a pénz, a munkanélküli járulék elnevezésű aprópénzen pedig sokan felháborodnak.

Ha feltesszük a kérdést, hogy a munka jeligével végzett 8 órás elfoglaltságoknak általában mennyi része lehet valóban jó és hasznos, akkor ha őszintén belegondolunk, kevés.

2022. jún. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
92%

Ebben teljesen egyetertunk, utolso.


De jelenleg ez a rendszer van. Ott a maroknyi "erinthetetlen", alul pedig a "maradek", mi.


Viszont ez a rendszer adott... S hacsak nem rendezkedsz be teljesen onellatasra, nem marad mas valasztasod, mint fejet hajtani es huzni az igat.

Aztan azon belul, h mit es mennyiert csinalsz, mar csak a kepzeleted (es a kepessegeid) szabja meg.



Vagy meg lehetsz hajlektalan a tarsadalom peremen, ahogy a kerdezo is tervezi, de az nem tul kellemes, ahogy hallottam.

2022. jún. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!