Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nagyon negatívum,...

Szerintetek nagyon negatívum, ha nőként nagyon határozott vagyok?

Figyelt kérdés

Előre is leszögezném, hogy nem vagyok bunkó, sem trágár, tisztelettudóan és kultúráltan beszélek.

A helyzet: általános iskolában nagyon sok bántás ért, mindig megaláztak az osztálytársaim, emiatt félénk és visszahúzódó voltam. Aztán gimnáziumban úgy döntöttem, hogy ebből elég. Most nagyon csinos vagyok, sportolok, jól öltözködöm, sokat foglalkozok a tanulással és a munkával, népszerű vagyok, sok baráttal. Viszont azt érzem hogy a traumák miatt túl erős személyiségem lett és félek hogy ez ijesztő és ellenszenves másoknak. Minden esetben kiállok a véleményemért, elmondom hogy mit miert gondolok úgy, nem hagyom elnyomni magam. Ha beszólnak vissza szólok, nem hagyom hogy mások olyanokat eröltessen rám amiket nem akarok. Nem vagyok bunkó senkivel, de félek hogy a stílusom sokaknak offenzív lehet, nem akarok átesni a ló tuloldalára.



2022. jún. 13. 17:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párodat nem nyomod el és férfinak érezheti magát, akkor nem lesz gond!
2022. jún. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De például már nem vagyok szégyenlős, ha tetszik egy férfi kezdeményezek, vagy szívesen adok elő sz iskolában, nem félek mások előtt megszólalni, nem félek viccesnek lenni. Viszont nem tudom, hogy ez a határozottság nem lesz e ellenszenves másoknak
2022. jún. 13. 17:52
 3/12 A kérdező kommentje:
#1 nem érzem magam uralkodó típusnak, dirigálni, okoskodni nem szeretek, nem is szoktam
2022. jún. 13. 17:53
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Nekem ez nagyon tetszik egy nő esetében, és totál ilyen nőt szeretném ismerősnek, vagy esetleg barátnak:).
2022. jún. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Nekem bejönne a stílusod 26F
2022. jún. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

A határozottság inkább pozitívum mint negatívum, és gondolom te sem tutyimutyi férfiakat keresel akiket ténylegesen elriaszthat egy náluk erősebb személyiségű nő.

Inkább az szokott ilyenkor a probléma hogy sok feminista nő keveri a határozottságot a lekezelő-elnyomó arroganciával, és az persze hogy taszítja a férfiakat de bele nem gondolnak hogy nem maga a határozottságuk a baj hanem a kibírhatatlan személyiségük.

2022. jún. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Máshogy jöhet ez le más embereknek. Szerintem ezt így a saját leírásod alapján nem tudja eldönteni egy idegen. A te leírásod magadról, a te szűrődön ment keresztül. Nem szoktál okoskodni, beleszólni, durva lenni. Igen. Lehet, hogy tényleg nem. Lehet, hogy csak nem látod. A leírásod alapján nagyon is megnyerő vagy, bárki szívesen lenne szerintem a barátod, barátnőd, szerelmed. Nincs olyan ember a környezetedben, aki hiteles választ tudna adni a kérdésedre, mert tényleg szokott téged látni megnyilvánulni helyzetekben?

Tudnál konkrétabb példákat írni, hogy szoktál viselkedni olyan helyzetben, aminek a megítélésétől félsz? Amikor szerinted félő, hogy nem határozottnak, hanem ellenszenvesnek tűnsz másoknak. Mert valamiért ettől tartasz, bár az öndefiniálásod alapján erre semmi okod. Volt mégis valami, ami ezt a félelmet beléd ültette?

2022. jún. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#6 sehol nem írtam feminizmusról, a viselkedésem teljesen párkapcsolattól független


#7 például vitahelyzetben mindig sokat érvelek. Nem személyeskedem, de nagyon fontos nekem, hogy a másik értse az álláspontomat, de mindig félek, hogy ez úgy tűnik mintha letámadnám. Magamtól nem szoktam ilyet generálni, de például van egy ismerős lány, aki idősebb nálam pár évvel, ezért mindig úgy kezel, mintha kislány lennék, ő okosabb lenne, mert idősebb, pedig igazából nem tud elvonatkoztatni az egyéni tapasztalataitól, gyakran általánosít. Amikor vele cserélünk véleményt, sokszor hivatkozik arra, hogy vele így volt, tuti velem is így lesz. Neki pl simán megmondom, hogy semmit nem jelent az hogy vele mi történt, az nem érv, hogy neki volt egy rossz kapcsolata ezért biztos az enyém is rossz lett. Nem akarok felé offenzív lenni, de azt sem akarom, hogy az ő egyéni dolgait próbálja rám erőszakolni, holott attól hogy valami vele egyszer megesett semmit nem jelent.

Vagy másik eset, van egy másik ismerősöm, aki soha senkihez nem alkalmazkodik, mindig azt várja hogy mi tegyük amit ő akar, különben duzzog. A többiek mindig finoman győzködik, viszont ha bunkózik velünk, én megmondom, hogy velünk így ne beszéljen és a közös program arról szól, hogy mind jól érezzük magunkat, nem pedig arról, hogy őt babysitterkedjük.

2022. jún. 13. 18:12
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem mindezek jó ok lehetnek arra, hogy mások bunkónak, ellenszenvesnek, megmondónak lássanak. Ami róluk szól, nem rólad.

Én amit az első példában írtál (érvelés, vita, magyarázás, túlmagyarázás, "a másik értse meg" stb.), azt hiszem, szintén szoktam csinálni. Ahogy észrevettem, ez a legtöbb embernek fárasztó, soknak találnak ilyen szitukban. Róluk szól, miért az nekik, illetve mire hogy reagálnak. Az pedig rólam szól, miért érzem szükségét ennek a viselkedésnek. Minden jót az úton.

2022. jún. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem negatívum, sőt nagyon sok férfi bukik a határozott csajokra
2022. jún. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!