Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem tűnt fel, hogy az...

Csak nekem tűnt fel, hogy az embereknek jóformán csak a párjuk fontos, és senki más?

Figyelt kérdés
Ha az egyik családtaggal nem jön ki a párjuk, akkor többet nem találkoznak vele, barátokkal csak úgy találkoznak hogy ő is ott van mert ne legyen egyedül szegény, akkor is ha a többieknek ez mondjuk kényelmetlen. Vagy ha családdal/barátokkal szerveznek valami programot, de az végül az illető párjának valamiért nem jó, akkor átvariálja. Ha elvált szülőről beszélünk és az új pár nem akar a gyerekkel foglalkozni, akkor a szülő képes leépíteni az életéből, életkortól függetlenül. Olyan mintha az embereknek semmi más nem létezne az életükben.

2022. jún. 13. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Igen, leírtad a nők 99%-át
2022. jún. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Nőkre jellemző, nagyon kevés férfi ilyen gerinctelen. Bros before hoes.
2022. jún. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

A családos azért nem jó példa, mert sok szülőnek a gyerek egy párja sem jó. Tipikusan toxikus családokban áskálódnak a gyerek párja ellen, aki egy idő után leépíti a családot. (Lehet a családnak is igaza, ha a pár tényleg gáz, pl alkoholista).


Az új párral mégis mit kéne csinálni? A gyerek ott van, nem választás kérdése, hogy nem leszel szülő és elfutsz az új pároddal.


A barátoknál nekem is fura, amikor vki mindent átszervez a párja miatt. Van mindkettőnknek baráti társasága, nem is együtt járunk mindenhova mindig.

2022. jún. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Ezek így normális. Az embernek gyerekkorában a szülei a legfontosabbak, majd ahogy felnő, a párja és a gyerekek lesznek azok.
2022. jún. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 nekem az a tapasztalatom hogy a gyerek sem fontos, rengeteg gyerektől 10-18 évestől olvastam hogy a szüleik egyáltalán nem foglalkoznak velük a minimumon felül, csak megtűrik őket. Szerintem nagyon minimális aki tényleg szereti a gyerekét, és nem azért vállalta be mert "ennyi idősen már kell" vagy "ez a társadalmi elvárás, a mama is zaklat hogy legyen már unoka" vagy a csok miatt.
2022. jún. 13. 19:17
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a család van túlmisztifikálva... Azt nem az ember választja, az olyan szar és áruló vagy épp ellenkezőleg jó és szerető, amilyenre sikerült, amilyenbe érkezett az ember. Én a párom mellett lennék, ha valaki támadná a családomban. Egy dolguk van, hogy engem támogassanak és velem örüljenek. Aki erre nem képes, az tulajdonképpen miért hívja magát a családomnak?


A barátok kicsit más téma, ott azért egy jó ideig az a fontos, aki már bizonyított. Ha az új párom nem bírja őket elfogadni, akkor egyértelmű, ki lesz a gyenge láncszem. Ugyanakkor normálisak a barátaim és pontosan tudják, hogy mivel a párommal akarom összekötni az életem és saját családot, ezért ha bármi van, neki fogok kedvezni és nem a saját fejem után megyek haverkázni az éjszaka közepén.

2022. jún. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

“Szerintem a család van túlmisztifikálva...“


Hát szerinted… errefelé 100-ból 99 család diszfunkcionális nemnormális család. Szóval megértem az álláspontodat!

Attól máshol meghalnak az emberek a családjukért. Nem kell messzire menni annyira. Albánia pl.? Ott ahol klánokba szerveződnek a családok és egy életre összeköti őket és bármikor számíthatnak a másikra, ölni és meghalni tudnak a másikért! Szóval…

2022. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Pontosítsunk! A párjuk sem fontos.
2022. jún. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Hát biztos van sok ilyen, de ez nem normális. Nem mindenki így csinálja. Engem pl. alapvetően nem érdekelnek a párom ismerősei. Egyenesen herótom van ettől a "bemutatlak ennek-annak"-tól is. Nem kell, majd ha átjön XY vagy valami folytán találkozunk, akkor találkozunk, de ilyen külön ismerkedés találkozókra én olyan szinten nem vagyok kíváncsi. Olyan erőltetettek ezek, azt sem tudom ki az, de ott kényszerűen órákon át jópofizzak meg vigyorogjak mint a tejbetök, mert a gyerekkori barátja, vagy egyetemi csoporttársa. Na nem. Én sem szoktam senkit elráncigálni. De lehet én meg a másik véglet vagyok :D
2022. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A zemberek nagy része valban csak a párjukkal, a kölykükkel - bár nem mind -, a szüleikkel - bár nem mind - foglalkozik csak, mással nem, barátokkal sem.
2022. jún. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!