Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tanácsolsz?

Mit tanácsolsz?

Figyelt kérdés
Kereszteny vagyok gyülekezetbe járó. Találkoztam ma egy 75 év körüli nènivel akit szinte minden nap látok már egy éve. Mindig kereget mert azt mondja kevés a nyugdíja 43000 Ft adtam neki egy ezrest. Tanítottak nekem gyuliben, ha egy szegényen segítek akkor olyan mintha az Úr Jezuson segítenek. Mindig segíteni kell az ilyen szegenyen mert ha nem segít az ember Jézust hagyja cserben amiért egyszer a halál után majd számot kell adnia.. na de mostha minden nap találkoznék ilyennel és adnék neki akkor nekem mi maradna? Erre mondja q lelkész nem magam érdekét kell nézni hanem másét ez a szeretet .. oke de akkor nekem mi marad, ? Osszam szét a fizetésem nekem ki ad enni? Rezsimet ki fizeti be? Szerintem A Jézus nem várja el hogy mindenkinek adják mert tudja Isten hogy én is pénzből élek vannak szuksegleteim de próbálok jó ember lenni mindenkivel de pénzt nem tudok adni... erre mondja a lelkész hogy majd számot kell adnom az Úr előtt mert cserben hagytam az éhezőt.. de nem bírok naponta adni nekem is van számlám stb bezzeg lelkészem araby órában jár meg 3 milliós kocsival
2022. jún. 16. 13:55
 1/10 anonim válasza:
100%
Adj neki egy 200-ast vagy egy zacskó kenyeret. Ne dobálózz ezresekkel. Vagy gyónd meg azt, hogy nem adtál neki vagy nem tudom. (Nem vagyok vallásos, nem tudom hogy megy ez)
2022. jún. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Azt tanácsolom, hogy ne járj szektások közé.

"akkor olyan mintha az Úr Jezuson segítenek. Mindig segíteni kell az ilyen szegenyen mert ha nem segít az ember Jézust hagyja cserben amiért egyszer a halál után majd számot kell adnia"

Megértem, hogy vallásos vagy, de ne próbáld meg megváltani a világot, mert ez nem így működik. Egyszer élsz, élj úgy, ahogy te akarsz, ne mások irányítsanak, meg manipuláljanak, hogy mit kellene cselekedned.

"Erre mondja q lelkész nem magam érdekét kell nézni hanem másét ez a szeretet"

A szeretet nem kézzel fogható és nem lerobban tőle az ember, hanem feltöltődik...

2022. jún. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

szónokolni könnyű. milyen órája van a lelkésznek, milyen kocsival jár, hol lakik?

ne szakadj meg ebben, lehetőségeid mértékében segíts, Isten látja lelkedet, majd ő megítél

2022. jún. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az evangélium nem a keresztény vallás, az Jézus tanítása.

Jézus nem volt keresztény.

2022. jún. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Adj a néninek egy jó tanácsot!

Lehet kérni a nyugdíjfolyósítónál soron kívüli méltányossági nyugdíjemelést 2 évente. Ezt mondd el neki!

Ha nagyon akarsz segíteni, kísérd el a nyugdíjfolyósítóhoz és segíts neki kitölteni a kérelmet!

2022. jún. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, a válaszokat! Próbálok Isten gyermekeként élni! Segíteni másokon, de nem tudom megváltani a világot. Nekem is kell enni, rezsit fizetni stb. Ezt szerintem Isten is tudja. Meg azt is tudja lassa hogyha módomban áll segítek. De ha nem nem segítek de legalább nem artok ezt is lássa az Isten
2022. jún. 16. 14:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jézus, a mester megmondta.

Nem halat kell adni, hanem tanítani kell a népet halászni.


Hagyd a franca azt az agymosott keresztény baromságot.

Elég az evangélium ismerete, kizárva az egyházat.

De erre meg kell érni.

2022. jún. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi baj ha nem adsz a néninek mindig adományt. Elég ha egyszer kétszer adsz neki. Vagy adj neki akkor kenyeret, vagy kétszáz forintot.
2022. jún. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg beszélgess vele, férkőzz a bizalmába (vagy írd le priviben, hol találom meg a hölgyet, és megteszem én, csináltam már ilyet, dolgoztam hajléktalanokat segítő szervezetben). Valószínű, hogy le kell adnia a napi bevételt a "koldusmaffiának". Létező, undorító szervezet, akik képesek fizikailag megnyomorítani embereket, hogy szánalmat keltsenek - aztán elveszik tőlük, amit a jóakarók összedobtak nekik. Bántják is őket, ha nem jött össze x összeg egy nap.


Erőn felül meg nem kell adni, én azt javaslom, hogy készíts egy havi tervet, számold ki, mennyit keresel, mennyit teszel félre jövőbeli célokra (lakás, család, stb), mennyi a lakbér, rezsi, kosztpénz, tisztítószerek, gyógyszerek, vésztartalék... Ami marad, azt lehet szétosztani a rászorulók közt. Isten megértő, nem kérné tőled, hogy erődön felül adakozz.

2022. jún. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahol ilyet mond a lelkész,az nagyon gáz,már bocs.Ebben a kérdésben nem könnyű eldönteni,hogy mikor mi a helyes,de ezt ne a lelkész döntse már el helyetted.Én van,hogy adok,van,hogy nem.volt,hogy egy kéregető kétszer jött oda hozzám,először adtam neki,másodszor nem.Emiatt sose legyen bűntudatod,ha a lelkész annyira bízna Istenben,tudná,hogy mindig lesz olyan,aki ad a koldusnak.Meg aztán belemehetnénk abba is,hogy ki miért lesz szegény,vagy konkrétan hajléktalan...
2022. jún. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!