Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberekbe miért nem...

Egyes emberekbe miért nem szorult annyi érzelmi intelligencia, hogy egy elhunyttal kapcsolatban már nem mocskolódnak, főleg nem nyilvánosan? (Berki Krisztián)

Figyelt kérdés
Undorító a sok rosszindulatú komment. A halálával viccelődnek, fekete humort írosgatnak Mazsi képei alá, a Berki képei alá. Szerintem ez nem normális, még ha nem is értettek egyet az értékrendjeivel. Miért kell ezt csinálni?

2022. jún. 20. 23:33
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
11%

Más szemszögből:

- miért kell egy olyan emberről véleményt nyilvánítani, akivel soha az életben nem találkoztál, és egy szót nem beszéltél?

- szerinted a szenzációhajhász média, és a bizonytalan bulvárhírek megfelelő alapot adnak arra, hogy véleményezd az életét, a jellemét?

- egyáltalán miért kell bántani azt, aki neked soha semmivel nem ártott?


...és még sok ilyen kérdést föl lehetne tenni...

2022. jún. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Miért, hogyha valaki egy suttyó volt életében, azt avassuk szentté? Legyen az ismert ember vagy rokon.


Hát bocs, engem nem érdekel. Nem mocskolódok, de aki fényezni akarja, annak azért megmondom, hogy tudja már, mit beszél.


Igen, rokonnál is, pont lesza. Volt ismerősünk, aki a fél világot összelopkodta, aztán halála után, jaj, erről nem szabad beszélni, mert... miért is?

2022. jún. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg vannak, akik már túlzásokba esnek. Mondjuk egy gyászoló hozzátartozót inzultálni egy haláleset után nem túl illendő dolog.


De az sem igaz, hogy halottról csak jót lehetne mondani. Berkinek azért voltak olyan ügyei, amiket sehogy nem lehet pozitívumként értelmezni. Itt nem csak annyiról van szó, hogy nem értettek egyet az életmódjával.

2022. jún. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
92%

Az FB-oldalukra én se kommentelnék, de amikor megjelent az első cikk a Blikkben Berki haláláról, odaírtam, amit gondoltam: "Na, legalább nem fog többet busz előtt büntetőfékezni."

Ennyi.

Ezt vállalom most is. És nem gondolom, hogy ezt illetlenség volt abban a helyzetben odaírnom.

2022. jún. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Mintha valami embert említettél volna!...
2022. jún. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
91%
10: de, cucuvirág, felfogtam. De szerintem nyilvánosan is lehet, sőt kell is, bizonyos keretek között. Szerintem pl. arról igenis KELL beszélni, nemcsak a négy fal között a pasimnak meg a barátaimnak, hogy az nem normális, hogy a feleségem vajúdását pénzre váltom, és a gyerekemet az életben így indítom el. Ez egy olyan téma, amiről nyilvánosan érdemes is beszélni, akármennyire meghalt már az az erkölcsi magaslat, aki elkövette. Ennyi erővel törit se tanuljunk, mert ne beszéljünk mások gyilkosságairól.
2022. jún. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

14-es: "Na, legalább nem fog többet busz előtt büntetőfékezni."

Ennyi.

Ezt vállalom most is. És nem gondolom, hogy ezt illetlenség volt abban a helyzetben odaírnom.“


De, az. Mi értelme van? A rosszindulaton kívül semmi. Ha meg valaki büntetőfékezni akar, a kommented után is fog. Hidd el, nem a te kis hozzászólásod fogja jó útra téríteni.


Ez olyan, mintha elette volna előled a kiflit párszor, és akkor a halálára úgy reagálnál, hogy ,,Legalább több kifli marad nekem!” Elég érzéketlennek tűnsz ezek alapján, és az empátia hiányát érzem felőled.


16-os: Hogy milyen körülmények között szült Mazsi, ahhoz senkinek semmi köze. Ha ő így akart szülni, miért ne? Szerinted csak az a normális, ahogy te látod a dolgokat? Megjegyzem, így én sem adnék életet a gyerekemnek, de nem fogok az internetre írogatni, hogy ez milyen rossz dolog és elítélendő, mert krvára semmi közöm hozzá. Nem, hogy a halála után ilyeneket felhozni, megfosztva attól az emberi méltóságtól, hogy kiállhasson magáért. És lényegtelen ezeket felhozni ,,beszélni KELL róla” dehogy kell. Aki így akarna esetleg szülni, az így fog. Még akkor is, ha te beszélsz róla, hogy neked ez nem tetszik.


És nem, nem kell szentté avatni, de felesleges arról beszélni, hogy kinek mi nem volt szimpatikus benne. Aki hasonló utakon jár, az azon marad, vagy tanulságnak veszi Berki halálát, de nem az élettelen, okoskodó kommentelők fogják megváltoztatni az álláspontját.


Ha valaki mindenképpen bele akar állni Berkibe, azt a halála előtt kellett volna megtennie, hogy tudjon Berki reagálni. De így a merő rosszindulatnál és bántásnál a gyászoló családnak, több értelme nincs a szitkozódásnak.


Nem beszélve arról, hogy az acsarkodó kommentelők nagy százaléka még csak nem is találkozott Berkivel. Miért gondolják azt, hogy hiteles a véleményük, csak mert műsorokban, videókon láttak pár percet az életéből, amik közül is sok meg volt játszva? Nem tudhatjátok min ment keresztül Berki, mit miért csinált, csak találgattok, és erre veritek a melleteket. Abszolút inkorrekt az, amit csináltok.

2022. jún. 21. 10:27
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha Mazsi lábujjbütyök műtétjéből szedték volna össze a pénzt, azt mondom, senkinek semmi köze hozzá. De a gyereküket tették pénzzé, aki nem tudott dönteni ebben! Ez meg igenis etikátlan, erkölcstelen dolog.
2022. jún. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Gyakorlatilag minden újszülött ugyanolyan. Nem lehet őket még abban az állapotban megkülönböztetni. A gyereknek semmi baja nem lesz tőle, mivel felismerhetetlen a szülős felvételeken.

Ha mindenképpen bele kéne kötni, akkor már inkább az anyának milyen, hogy ebben az intim helyzetben élő adásban van, de beleegyezett, neki ez rendben volt. Innentől kezdve nincs miről beszélni.


Ennyi erővel az összes celebet lehetne szidni, akik kipakolják a kisgyereküket. Elég sokan el lennének akkor ítélve.

2022. jún. 21. 10:35
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Különösebben nem érdekel ez a Berki jelenség,de mivel itt is az arcomba tolódik,csak egy aprócska megjegyzés.Amit láttam belőle ez épp untig elég volt,hogy kijelentsem semmi értéket nem adott senkinek.Se a nézőknek se másnak.Sőt olyan mintat közvetített a fiatalság felé az életvitelével,ami teljesen téves,káros,és szenvedéseket okoz.Azt is fentartásokkal kezelem hogy egyáltalán a családnak adott e valamit.Önmagán kívül nem szeretett senkit.


Ami meg "videókon láttak pár percet az életéből, amik közül is sok meg volt játszva? Nem tudhatjátok min ment keresztül Berki, mit miért csinált, csak találgattok"


Nem érdekel min ment keresztül!Lexarom azt is hogy Muki min ment keresztül, mielőtt kivégezte áldozatát.

Ez csak szerecsenmosdatás.Egy tásadalomban élő ember tudja gol vannak a korlátok vagy nem közénk való!!


Ez egy kritika és vélemény.

Ezt halála előtt is fentartottam és halála után is fentartom.

Ezzel bezárólag pedig nem is kívánok tovább foglalkozni berkiékkel,a pereputtyal,más hozzászólások minősítesével semilyen szinten sem.

2022. jún. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!