Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire beképzelt és...

Miért ennyire beképzelt és kötekedő sok idős (50 feletti) ember Magyarországon?

Figyelt kérdés

Csak néhány dolog, amit hirtelen eszembe jut:


Megszakítottam egy idős emberrel a kapcsolatot, akivel a szomszéd városban beszéltem néha, mert elkezdett utasítgatni erőszakosan, hogy merre biciklizzek, ezt csináljam, azt csináljam, és mindenkit lenézett.

ja meg mindenkit kritizált az unokájától kezdve a polgármesterig, rohadt fárasztó volt.



Pár éve jöttem haza biciklivel a munkából, de nem tudtam továbbmenni, mert keresztbe állt egy öregasszony, és úgy beszélgetett. Amikor pofát vágva félrehúzódott, még be is szólt, hogy "szívesen, fiatalember". El kellett neki magyaráznom, hogy attól, hogy idős, még arrébb mászhatna, vagy még jobb lenne, ha máshol beszélgetne, nem a b. út közepén.



Amikor Bpn tanultam, szintén csak egy lakásom mellett lakó nyugdíjas tanárnővel volt gondom, aki ahogy megtudta, hogy főiskolás vagyok, küldetésének érezte, hogy bebizonyítsa, hogy buta vagyok.Arra volt büszke, hogy 30 éve nem mozdult ki a kerületből.


Az interneten is sokszor olyan gusztustalanul nyilvánulnak meg sokszor teljesen nevetséges dolgokat írva, hogy elképesztő.

pár éve megjelent egy fiatalokat kritizáló írás, amiben jobb híján olyanokba kötöttek az idős kommentelők és blog írója, hogy gyakran váltanak munkahelyet a fiatalok, meg h nem tudják, mit jelent a szántás szó.

a poén, hogy pl. a 120 kg-os volt főnökasszonyom is megosztotta, akinek egy érettségije van, és nagy eséllyel sosem fog annyit keresni, mint én.



A legnagyobb problémám nem is azzal van, hogy neveletlenek, hanem hogy nem látom, mire olyan beképzeltek.

általában túlsúlyosak, tájékozatlanok, rosszul keresnek, a munkájukon kívül semmihez sem értenek.

mi az oka annak, hogy ennyire túlbecsülik a képességeiket és ekkora önbizalmuk van? engem teljesen megdöbbent, amit megengednek maguknak.

félreértés ne essék, hébe-hóba találkozom normális időssel is, de a többsége számomra elviselhetetlen.



2022. jún. 21. 09:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%
A kádárizmus megtette a hatását.
2022. jún. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
65%

Mert állam bácsi teletömi a zsebüket nyugdíjjal és azt hiszik, hogy nekik koruknál fogva mindent szabad.

38/N

2022. jún. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
36%

Én még nem vagyok 50, de a mai fiatalokkal azt tapasztalom, hogy ugyanolyan hülyék és nagyképűek mint én voltam ennyi idősen. Ugyanúgy azt hiszik, tudnak mindent, mert még nem látják át, hogy mit nem tudnak.


Csak minket még megneveltek, és nem az idősebbek arcoskodtunk, hanem a korunkbeliekkel.

2022. jún. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
23%

🍏

Mert hiányzik a megfelelő nevelés, szokások.

2022. jún. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
29%
Mintha a kérdezőnek lennének önértékelési gondjai, mivel magát másoktól különbnek érzi.
2022. jún. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
57%

Érdekes, én 50+-os vagyok, de még sose tapasztaltam hasonlót. Se fiatalkoromban, se később...

És én sem szólok be senkinek.


Fura helyeken közlekedhetsz kérdező, ha neked ez folyamatos probléma.

2022. jún. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
26%

"nem látom, mire olyan beképzeltek.


általában túlsúlyosak, tájékozatlanok, rosszul keresnek, a munkájukon kívül semmihez sem értenek.


mi az oka annak, hogy ennyire túlbecsülik a képességeiket és ekkora önbizalmuk van? engem teljesen megdöbbent, amit megengednek maguknak.+



Azért ez fantasztikus, hogy röpke utcai találkozások után milyen mélyreható elemzéseket tudsz készíteni.... :)

2022. jún. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%
50 felett vagyok, elviekben rólam is szólhatna ez az írás, de nem veszem magamra, mert szerintem én nem ilyen vagyok. Egy valami azért biztos, hogy teljesen mindegy hány évet, évszázadot vagy évezredet megyünk vissza a történelemben, az idősebb nemzedék mindig azt mondja, hogy a fiatalok nem olyanok, mint mi régen, mert erről meg arról fogalmuk sincs. Nem tudod mi az a szántás, nagy dolog, nem is kell tudnod. Ő meg nem tudja, mi az a wifi vagy mi az a router. A mostani élethez ez kell, nem az a begyepesedett régi tudás, ami fejükben van. Attól, hogy idősebbek lettünk és jónéhány sz@rkupac lement a torkunkon, még nem kell elítélnünk a fiatalságot. Igen, mások, mint mi, más dolgok fontosak nekik, mint amik nekünk voltak, de nincs ezzel semmi baj. Ha majd ti is "öregek" lesztek, ugyanezt fogjátok látni. A mi korosztályunk más világba született, mások voltak az elvárások, mert az orosz szocializmus alatt nevelkedtünk. Hála a magasságosnak, ez már nem érint titeket. Hogy is gondolkodhatnátok ugyanúgy, mint mi? Én Angliába költöztem lassan 10 éve, itt is más a fiatalság és más a gondolkodás is. Más kultúra, más életszemlélet, de a fiatalokat itt is lenézik sokszor. Itt a kutyát nem érdekli, hogy nem húztál le 40 évet egy helyen, mert az is tapasztalat, hogy 5 munkahelyed volt 6 hónap alatt. Csak ezt ma nehéz elfogadni azoknak, akik a másik oldalt csinálták. Belefásultak a munkába, nem jó az egészségük és valójában egy bajuk van és az az IRIGYSÉG! Arra, hogy már nem fiatalok és elment felettük az élet. Semmi többről nem szól az egész, csak erről. Ez a kor már csak az emlékeiből él, mert produktív dolgot már nem tud és nem is akar, mert nem is tud alkotni egy olyan világban, ami messze a saját gondolkodásuk fellett áll. Én ezt elfogadtam és így könnyebb nekem. Ezt a történelmet mostantól ti írjátok, nem mi. Na jó, egyesek még mindig képesek rá, de nem mindenki (pl Elon Musk), de ők sem ma kezdték.
2022. jún. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

Ötvenes férfiként szerencsém van,mert a fiatalokkal semmi gondom nincs. Velem udvariasak és sokkal jobban megértem magam velük,mint a korosztályommal.Hozzáteszem, sajnos a korunkbelieknél van egy óriási irigység is,mert a fiatalok sok mindent megkapnak, elérnek, amit mi nem kaphattunk meg sem a kádárizmusban,sem később.

De sok normális idősebb is van, akik neteznek, nem öregesen öltöznek,adnak magukra és főleg nem sírnak-rínak.

Úgy tartom, a kor egy állapot,és ki milyen, az kijön a stílusán.Nem kedvelem sem az okoskodást, sem a kor alapján előnyöket elvárást, én sem vagyok ilyen. Egyenrangúnak tartom a fiatalokat is,talán ezért is kedvelnek :) Köszönet érte !

2022. jún. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
17%
Érdekes, hogy egy szomszédos kérdés alatt meg azért ekézik az anyukákat, mert fiatalosan öltözködnek... :)))))
2022. jún. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!