Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire beképzelt és...

Miért ennyire beképzelt és kötekedő sok idős (50 feletti) ember Magyarországon?

Figyelt kérdés

Csak néhány dolog, amit hirtelen eszembe jut:


Megszakítottam egy idős emberrel a kapcsolatot, akivel a szomszéd városban beszéltem néha, mert elkezdett utasítgatni erőszakosan, hogy merre biciklizzek, ezt csináljam, azt csináljam, és mindenkit lenézett.

ja meg mindenkit kritizált az unokájától kezdve a polgármesterig, rohadt fárasztó volt.



Pár éve jöttem haza biciklivel a munkából, de nem tudtam továbbmenni, mert keresztbe állt egy öregasszony, és úgy beszélgetett. Amikor pofát vágva félrehúzódott, még be is szólt, hogy "szívesen, fiatalember". El kellett neki magyaráznom, hogy attól, hogy idős, még arrébb mászhatna, vagy még jobb lenne, ha máshol beszélgetne, nem a b. út közepén.



Amikor Bpn tanultam, szintén csak egy lakásom mellett lakó nyugdíjas tanárnővel volt gondom, aki ahogy megtudta, hogy főiskolás vagyok, küldetésének érezte, hogy bebizonyítsa, hogy buta vagyok.Arra volt büszke, hogy 30 éve nem mozdult ki a kerületből.


Az interneten is sokszor olyan gusztustalanul nyilvánulnak meg sokszor teljesen nevetséges dolgokat írva, hogy elképesztő.

pár éve megjelent egy fiatalokat kritizáló írás, amiben jobb híján olyanokba kötöttek az idős kommentelők és blog írója, hogy gyakran váltanak munkahelyet a fiatalok, meg h nem tudják, mit jelent a szántás szó.

a poén, hogy pl. a 120 kg-os volt főnökasszonyom is megosztotta, akinek egy érettségije van, és nagy eséllyel sosem fog annyit keresni, mint én.



A legnagyobb problémám nem is azzal van, hogy neveletlenek, hanem hogy nem látom, mire olyan beképzeltek.

általában túlsúlyosak, tájékozatlanok, rosszul keresnek, a munkájukon kívül semmihez sem értenek.

mi az oka annak, hogy ennyire túlbecsülik a képességeiket és ekkora önbizalmuk van? engem teljesen megdöbbent, amit megengednek maguknak.

félreértés ne essék, hébe-hóba találkozom normális időssel is, de a többsége számomra elviselhetetlen.



2022. jún. 21. 09:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
66%

Lehet hogy egyesek rosszul keresnek,tájékozatlanok,beképzeltek stb..

De azért valljuk be neked se kicsi az arcod,hogy komplett generációkat kezdesz kritizálni,negatívan jellemezni.

2022. jún. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
37%
#11:. hát igen... nem túl okos dolog egyedi példák alapján extrapolálni egy teljes generációra....
2022. jún. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
91%

50+-os vagyok, eszemben sincs senkit piszkálni vagy utasítgatni. Szeretem a fiatalokat, örülök, hogy szépek, divatosan öltöznek, megmutatják amijük van. Megértem őket, mert nem felejtettem el, hogy én is voltam fiatal.

N

2022. jún. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
67%
mínuszolómanók erre jártak... :)
2022. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Shaddark ***** válasza:
66%

mínuszolómanók :))

Szerintem a panaszok legtöbbje inkább 65 körüli emberekre vonatkozik.

Magyarországon annyi a nyugdíj korhatár férfiaknak.

A csajok ha nem vagy szimpi fiatalon is beléd állnak, nem kor függő ;)

A pasik meg amikor már feleslegesnek érzik magukat mert nincs már munkahely, elfoglaltság, ezért tanácsokat osztogatnak jobb híján. 65 felett.

Amúgy sok kúltúrában az idősek voltak a "megmondóemberek". Sőt, sok országban még mind. Mert az élet tapasztalatot értelmesebb népek nem hagyják kárba veszni, ezért sokszor kikéri a tanácsukat a fiatalabb generáció. Kínában pl, de Japánra és rengeteg más kúltúrára is jellemző.

Európa nagy része az egóról szól, éss az a hitvallás, hogy mindenki tanuljon a saját hibájából. Ezért itt "feleslegessé" válnak az idősek (Az 50-esek még fiatalok, bármit is gondoljon a kérdező) ezért túltolják.

- Amúgy Keanu Reeves, George Clooney, Brad Pitt, Robert Downey Jr., Dwayne Johnson, Eminem ... ... ... Komolyan gondolod kérdező, hogy ők öreg bácsik?

2022. jún. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
93%
Én ötvenéves nő vagyok és én szoktam beszólni a bicikliről.
2022. jún. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"Mert hiányzik a megfelelő nevelés, szokások."


És ez az általuk felnevelt fiatalokon is látszik.


Mielőtt elkezdtek szidni egy generációt, jusson az is eszetekbe, hogy a hozzáállásukat, a szokásaikat átadják a gyerekeiknek, neveletlen szülő gyereke is neveletlen lesz. Ezek után érdemes levonni néhány következtetést.

2022. jún. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
72%

#16: szintén 50-es, és pont tegnap én is beszóltam.... :-D

Kutyákat póráz nélkül sétáltatókra, mert két kutya is rámugrált az erdő szélén. Alig tudtam továbbmenni, féltem, hogy elütöm őket. :((((


Nem értették, hogy mi a bajom. :(

TILOS az erdőben kutyát póráz nélkül sétáltatni, még akkor is, ha visszahívható. De ezek ráadásul nem is engedelmeskedtek a gazdáknak. Ugattak veszettül, és ugráltak a lábamra. :(


Talán megbocsátható, ha beszóltam...

2022. jún. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
95%

18# engem is sok minden idegesít főleg az ötvenesek :P a húgomék így fogtak két kutyával biciklist vigyázz, ők flexivel voltak ugye az négy méterig kihúzható OFF vége:) De hogy rám ugráljanak , az nonszensz, nem láttak még biciklit?? Pont sajnos az erdőben szoktak póráz nélkül sétáltani múltkor egy 25 ! fős falkával futottam össze, ők futottak keresztbe az úton..csak néztem- de nem szóltam be!!! xd - ..csak annak a négy embernek akik utánuk botorkáltak hogy mintha pár kutyuska lenne itten a turistaúton :) Akkor még nem is voltak ötvenes csak 45 körüli, asszem, fejlődünk!!!:))


Amúgy én bírom a fiatalokat , ugyanazt látom bennük a lázadást, a fejlett kritikai érzéket, régen én is pont ilyen voltam szerintem.. a 22 éves fiamból is néha előretör az általánosítás.:)


Majd ha elértek csak 35 éves korig nem kell ötvennek lenni, megérted, Kérdező!:)

Engem pl. nem idegesítenek a guppiként bolyongó banyatankos nénik a boltban sem mert kb kezdem átérezni milyen lesz majd :P

2022. jún. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
15%
Sznr magánélet,kisebbségi komplexus,nagyjából ezek az okai
2022. jún. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!