Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Testi vagy lelki betegség?

Testi vagy lelki betegség?

Figyelt kérdés

Melyik a rosszabb szerintetek, és miért?

A: akinek leamputálták egy végtagját, vagy sztómazsákot kell hordania, vagy valamilyen betegsége van, ami akár élete végéig kísérheti (allergia, vérzékenység, laktóz/glutén érzékenység stb stb)


B: aki mentálisan beteg, skizofrén, pánikbeteg, depressziós (emiatt alkoholizál, önkárosít, vagy a nap 24 órájában szenved a mentális problémáktól, esetleg többször is megpróbál öngyilkos lenni)


Mindkét esetben lehet segíteni, hogy könnyebb életvitelt folytasson a beteg (protézis, allergiagyógyógyszer, antidepresszáns stb), amik tüneti kezelésként szolgálnak, de igazából egyikből sem lehet véglegesen kigyógyulni.


Az én véleményem, hogy a mentális rosszabb.

Mert lehet hogy egy baleset miatt elveszteném a karom, vagy kerekesszékbe kerülnék, de legalább élek. Idővel fel lehet dolgozni valameddig, és meg lehet tanulni együtt élni az állapottal.

Egy depressziós ember viszont a nap legtöbb részében azon gondolkodik, hogyan mikor ártson magának. Nem tud elvonatkoztatni. Ha mégis sikerül, az csak alkohol, vagy más tudatmódosító szer segítségével. Ami valljuk be, jelentősen csökkenti az életben maradás esélyét (a legtöbb öngyilkosság ittas vagy bódult állapot alatt következik be).


Sokan érvelnek úgy, hogy "más bezzeg az utolsó fűszálba is kapaszkodik, kezelésekre jár, más pedig csak úgy "semmi baja" és eldobja az életét. Meg is érdemli!"


Az ilyen ember nem tapaszta meg milyen az, ha úton-útfélen hallucinációi vannak, és nem tudja már megkülönbözteti mi a képzelet és mi a valóság.

Vagy hogy rettegnie kell attól, hogy kimozdul, nehogy egy roham törjön rá. Vagy esetleg még álmában is a belső démonjai zaklatják. Iszonyat nehéz, szó szerint nem tud az ember menekülni a helyzetből.


Szóval tartom a tétet a mentálissal. :)


Jöhetnek a szavazatok, vagy kommentek, aki szeretne mesélni.

(Őszinte vélemények érdekelnek. Nem okoskodások, meg sablonszövegek)


Legyen szép napotok!!!


2022. jún. 22. 12:54
A kérdező szavazást indított:
Fizikai/testi betegség
Lelki/mentális betegség
14 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
6%

🍏

Miért nem szerepel a választási lehetőségek között mind a kettő?

Egyik sincs a másik nélkül.

Lásd hatásvizsgálat.

2022. jún. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindkettő ott lenne akkor mindenki azt jelölné be és nem lenne eldöntve melyik a rosszabb.


A fizikai sérülés pl.: karleszakadás, szerintem rosszabb mint elveszíteni egy fontos személyt.

Ha agyban össze tudod magad szedni akkor helyre jössz. Kis sérülésed maradhat, de lényegébe megoldódik a probléma.

A karod viszont örökre úgy marad.

2022. jún. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

(Őszinte vélemények érdekelnek. Nem okoskodások, meg sablonszövegek)


Miért nem szerepel a választási lehetőségek között mind a kettő? > köszönöm az őszinte véleményt. A válasz opciót pont ezért említettem meg, hogyha valakinek elétrő véleménye lenne a szavazást illetően.


Egyik sincs a másik nélkül >> sablönyszöveg pipa


Lásd hatásvizsgálat >> okoskodás pipa


Köszönöm zöldalmácska, hogy megtisztelsz a jelenléteddel.

2022. jún. 22. 13:12
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A lelkibetegség sokkal rosszabb. Felső szomszédom nem tudta elfogadni, hogy sztómazsákja lett, emiatt generálódott nála nagyon sok betegség, ami évek során teljesen leépítette, és nem olyan régen meg is halt.

Nagypapám el tudta fogadni, nem is abba halt meg, hogy ezt nem tudta feldolgozni.


A legtöbb betegség pedig lelki eredetű, csak még ebben a világban ezt nagyon tagadják.

2022. jún. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

Egyértelműen fizikai.

Lelki betegség kb. népbetegség Magyarországon.

2022. jún. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a lelki sérülés rosszabb. Igaz, hogy a tesi sérülés vezethet komoly lelki sérüléshez. De fordítva nem igazán.

Egy félkarú vagy deréktól lefelé lebénult ember is képes boldogan élni. De ez a gondolkodásától függ. Meg ha mellé támogatják az is jól jön.

2022. jún. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a lelki betegség a rosszabb. Kevésbé van betegségtudat és sokkal többet szenvednek az illető szerettei is.
2022. jún. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Testi.

Nekem mentális éppenséggel van, testi nincs, "csak" csúnya vagyok, de már ez is jobban zavar bármi másnál, úgy érzem emiatt ért a legtöbb fájdalom, emiatt van nulla önbizalmam.

2022. jún. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8#

A lelkit érzed most is ahogyan elmondtad. A csúnyaságot is meg lehet élni betegségként. De ez inkább "csak" annyi, hogy az ember nem tudja elfogadni önmagát. Persze erre rádobhat nagyban az is, ha a közösség is szekál emiatt.

2022. júl. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!