Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek magabiztos, ha...

Hogyan legyek magabiztos, ha pénzzel, sporttal, öltözködéssel nem sikerült?

Figyelt kérdés
Mindent megtettem amit tanácsnak írni szoktak. Kisportoltam magam, menő, elegáns cuccokat hordok, jó autót vezetek, de hiába. Az emberek is ehhez képest viselkednek velem. Nem keresik a társaságom, ha beszélek akkor közbeszólnak, stb. Nem tudom mások hogy csinálják. Ismerősömnek aki 18 éves (én 32 vagyok) hatalmas önbizalma van. Pedig nagyon szegények, nagyon vékony és agyonhasznált ruhái vannak.
2022. jún. 24. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanuld ki az elvi vita fortélyait ifjú padawan, és megleled a választ.
2022. jún. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj nem bántani akarlak, de ezek amiket leírtàl semmi közük nincsen az önbizalomhoz. Az önbizalomhoz megfelő önismeretre van szükség. Ehhez az kell, hogy összeszedd, hogy mik az erősségei és a gyengeségeid. A gyengeségeidet meg ameddig tudod fejleszteni. Viszont azt is be kell látni, hogy az ember nem lehet tökéletes. Fel kell ismerned a korlátaidat ès ez alapján elfogadnod saját magadat. Ebben legjobban egy jó pszichológus tud segíteni.

Sok sikert!

2022. jún. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A magabiztosság nem a kocsin,ruhán múlik,el vagy tévelyedve mint malac a tanyán.
2022. jún. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amiket fentebb felsoroltál, azt kompenzálásnak hívják.
2022. jún. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Hát mer' butaságokat csinálsz.

Az önbizalom belülről jön, nem pedig materiális dologból. Illetve jöhet onnan is, de az mindig ideiglenes és sokkal kevésbé stabil.

Magadon kell dolgoznod, önismeretet gyakorolni, ismerni magad kívül-belül és elfogadni a kevésbé jó tulajdonságaidat is. Állítsd magad kihívások elé, csinálj agyon sok olyan dolgot, amit szeretsz, meditálj, legyél alázatos, kíváncsi és törhetetlen. Ha egyedül nem megy, akkor vannak szakemberek, coachok, terapeuták, pszichológusok, attól függően, milyen eredetű az önbizalomhiányod.

2022. jún. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Járj el pszichológushoz. Tök jó hatással van az emberre.
2022. jún. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Ideépítesz egy látszatéletet és csodálkozol, ha nincs tekintélyed. 😂 Édesem, egy kirakatot mutogatsz, ezt szerinted hogy lehet komolyan venni?
2022. jún. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzből már dilidokira is költhetnél...csinál belőled egy bazári majmot;)

Olyan lehetsz, mint a telt hólyagú kisgyerek a bilin, juj most tudok pipilni vagy nem?

Neked a burzsujokkal kell barátkoznod és nem a csórókkal, ott a helyed, ők pátyolgatnak arcodba, de hátba is döfiznek és utána észhez-önbizalomhoz térsz, ha van gerinced, mert vagy van-vagy nincs;)

2022. jún. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!