Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy találhatnám meg ami...

Hogy találhatnám meg ami TÉNYLEG érdekel és motivál?

Figyelt kérdés

27/N vagyok.

Világéletemben kitűnő és szorgalmas tanuló voltam, amit elém tettek megtanultam, akármennyire nem szerettem a tárgyat. Ez ment első osztálytól kezdve, leültem és tanultam, ebből állt az életem.

Munkatapasztalatom még nincs: volt egy komoly betegségem, amiből 3 év alatt gyógyultam ki, és emiatt később kezdtem az egyetemet is.


Nos, a problémám a következő:

A BA képzést imádtam, ott éreztem életemben először hogy mi az amit ÉN AKAROK. Viszont önmagában a BA-m nem volt elég jó munkához, ezért tovább mentem MA-ra, amit viszont utáltam. Olyan szinten szorongtam, hogy minden nap hánytam, de lenyomtam a 2 évet.


És most itt vagyok, 3 hete volt az államvizsgám. Fogalmam sincs merre tovább. Egyszerűen nem érzem, hogy mi az amit élvezettel csinálnék. A testem többnyire jelez: BA és MA között elkezdtem egy irodai melót, ami alatt olyan szintű rohamokat kaptam hogy hagytam az egészet.


Egyszerűen nem tudom mi az amit élvezek. Egyetemen is majdnem csak ötöseim voltak, mert mindent megtanulok. Ebben vagyok jó.


Viszont nem tudom mit élvezek. Szabadidőmben sincs hobbim. Ha azt mondják sétáljak, sétálok. Ha azt nézzek filmet, filmezek. De magamtól semmit nem csinálok, nem nyújt semmi élvezetet.


Sosem kényszerítettek arra, hogy tanuljak, ellenben Anyukám eléggé nem törődött velem, sőt azt nevelte belém, hogy értéktelen vagyok, én meg ennek az ellenkezőjét akartam bebizonínyítani.


Bár munkatapasztalatom nincs, az egyetemről rengeteg díjat és kitüntetést zsebeltem be, TDK-ztam, szakkollégista voltam, publikáltam, szóval sok eredményem van, de nem tudom most mit kezdhetnék.


Van félre tett pénzem, 500 000, mert rengeteg ösztöndíj jött be és gazdálkodtam. Szeretnék elköltözni is otthonról, de fogalmam sincs mit hogy merre.


Hogy tudnám megtalálni mi az amit ÉN AKAROK? Amit belül akarok?


2022. jún. 25. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
Neked egy csávó is hiányzik :)
2022. jún. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
8%
az bizony
2022. jún. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát én 29 vagyok de még most sem tudom mi motivál egyáltalán, és ezek mellett elég durva káros szokásaim is vannak. Ilyen rohamok nincsenek nálam...de egyébként le pontozták az elsőt, de szerintem is neked egy kis nyugi kéne már, mondjuk család alapítás lassan, esetleg egy barát...mert lehet csak magányos vagy azért nem találod a helyed.


Nekem sincs senkim...de ez biztos javítana a helyzeteden.

2022. jún. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!