Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért éreznek erre...

Az emberek miért éreznek erre kényszert?

Figyelt kérdés
Nem nagyon szoktam mások életével foglalkozni, viszont sosem értettem, hogy az emberek miért teszik ki az internetre, hogy éppen mit értek el az életben. Nyilván nem vagyok szent, de én sosem éreztem arra kényszert, hogy megosszam, ha mondjuk felvettek valahova vagy elmentem egy szép helyre, esetleg alkottam valami olyat, amire büszke vagyok. Én mindig is úgy voltam vele, hogyha én elégedett vagyok vele, akkor már nem is érdekel mások véleménye/validációja. Lehetséges, hogy ezek az emberek csak elismerésre vágynak, mert valójában kevés az önbizalmuk, kevesebbnek érzik magukat másoknál? Más okát nem nagyon látom, ha magamba nézek.

2022. jún. 30. 01:28
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Általában azok csinálják ezt akik amúgy boldogtalanok. Normális ember nem oszt meg minden szart a neten...én is néha szoktam hogy itt vagyok meg ott, de általában csak égetem magam, mert tele van a net burzsuj f..okkal meg goldigger ribikkel, akiknek az az élmény ha egy Lamborghinibe kurják őket...
2022. jún. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ. Én kiraktam hogy megjelentek a könyveim, mert 1. Gyerekkorom óta nagy álmom volt és ezt sokan tudták rólam, így ők is velem örülhettek 2. Jó reklám, hogy több példány elkeljen. ;)


Az apróbb dolgokat én úgy állítottam be facen, hofy csak a barátaim és a családom lássa, így ők is tudják mizu velem, én is, hogy mi van velük. Már bőven feleslegesnek érzem, hogy megosszam a volt iskolám tanárával, hogy elmentünk kutyaszépségversenyre ahol kutyám második lett, mert ezt csak a családdal, barátokkal akarom megosztani, a tanáromat biztos nem érdekli meg nem is tartozik rá a magánéletem. Rá az tartozik, hogy a tanításainak hála milyen sikereket értem el.

2022. jún. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként egy kérdés az, hogy néha egy tényleg nagy eseményt osztasz meg, vagy tényleg mindent. Pl a második válaszoló olyat tett ki, ami érdem. Nem azt, hogy elment a strandra.


Én is inkább vele értek egyet. Megosztom, ha diplomáztam, vagy egy kedves csaladtagom szulinapja van, vagy nagyobb esemény, de a minden napjaim, hol vagyok, mit csinálok stb, nem, szóval ilyen évi 1-2, max 4 posztról beszélek, de az olyan, aminek értéke is van, és tudom, hogy érdekli azokat az ismeroseim, akiket tényleg ismerek de mégsem olyan közeli, hogy szemtől szemben mondjam el, vagyis inkább lehetőség hiány.


Viszont én is látom azt az anomáliát , amit te írtál, ezt inkább úgy tudom elképzelni, hogy úgy gondoljak, akivel naponta meg tudna beszélni, az kevés, szeretne, hogy többen tudjak, ez lehet figyelem hiány, vagy egyszerű elképzelés, hogy na ez tuti mindenkit érdekel “ érdekel másokat mi van velem “. Néhány ember ebben érzi a teljesülését. Mások nem érzik a kényszert, hogy megosszák ezt . Szóval úgy gondolom aki ezeket megosztja, várja a vissza csatolast a társadalomtól . Kis megfelelési kényszer, vagy elhanyagoltnak érzi magát, vagy szimplán beképzeli azt , hogy ez mindenkit érdekel .

2022. jún. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok ember, mikor boldog, úgy érzi, hogy legszívesebben táncra perdülne és világgá kürtölné az érzéseit. Mikor valaki szerelmes, akkor is hajlamos áradozni a szerelméről. Legalábbis vannak emberek, akik ezt így élik meg. Én is ilyen vagyok, de igyekszem moderálni magam. A sikereim és más, hirtelen jött boldogságot is szeretem elujságolni, ad egy amolyan extra érzést, ha nem titokban, a világ háta mögött örülök.
2022. jún. 30. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is gondolkodtam már, és hasonló a véleményem, mint neked. Nem kaptak korábban elismerést, nem akkor, amikor kellett volna, így most pótolják a nettel. Meg a társadalmi konvenciókat követik. Meg jó elhitetni a zemberekkel, hogy milyen szuper életem van, aztán meg otthon röpködnek a tányérok...

1* hallottam egy szót erre: szeretetk*ák, akik ezt művelik.

2022. jún. 30. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem én sem. Süt egy tortát, felteszi. Persze lehet, hogy szar 😃 aztán a beszólások, hogy hagyj nekem is egy szeletet. Meg a napi fotó, amire odaírják, hogy de szép vagy. Persze úgy sosem néz ki az életben.

És mindenki látja, a 600 ismerős. Akivel amúgy sosem találkozik. Ez a fura. Biztos vmi népszerűségi verseny.

2022. jún. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ti miért követitek őket? Miért foglalkoztok velük?
2022. jún. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!