Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy nagyon visszahúzódó lány...

Egy nagyon visszahúzódó lány hogyan tudna nyitni a világ felé? Barátot találni?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, nagyjából másfél éve járok pszichológushoz önbizalomhiány, félénkségén miatt. Kezdtem nyitni a világ felé több kevés sikerrel. Jelenleg járok heti rendszerésseggel edző terembe, csoportos órára, nyelv tanfolyamra, könyvtárba irodalmi foglalkozásokra, kávézókba. A munkahelyre is bejárok heti 3 napot kettőt pedig otthonról dolgozok. Tervezek egy egyházi közösségbe is elmenni. Neten is próbálkoztam ismerkedni, de meghal a dolog még az elején pedig érdeklődő vagyok.
2022. júl. 1. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Ahova elmész, ott beszélgetsz is. Lehet ezt is apránként, nem kell egyből elhívni másokat. Mondjuk kezdésnek bármilyen alap témáról, pl. könyvtárban a könyvekről, edzőteremben a mozgásról, munkahelyen a munkáról.


Valamivel megszólítani embereket, ami alapján elindulhat egy beszélgetés. Máshogy nem fog menni.


Ezt lehet gyakorolni a pszichológusoddal, kérd meg rá hogy szituációkba akarsz kerülni és eljátszani az ismerkedést, mások felé nyitást. Ez az egyik legelterjedtebb módja a legyőzésének, kitaláltok helyzeteket és beleélitek magatokat.


A másik fontos dolog az lenne, hogy nem a félénkség mögé bújsz, mondván amiatt nem megy. Nem azért nem megy, te is írod hogy nincs önbizalmad. Ezen dolgoztok biztos, de ennek növelésére kellene fókuszálni.

2022. júl. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Másfél év alatt nem sikerült a pszichológusnak önbizalmat önteni beléd? Járjál tovább azokra a helyekre, ahol jól érzed magad, mosolyogj, beszélgess és ne láss benne veszélyforrást. A kedves emberekkel beszélgetni jó, nem kedvesekkel meg nem kell.
2022. júl. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Hajrá írj nekem
2022. júl. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Járj kb egykorú, és azonos érdeklődési körrel rendelkező lányok közé.

Jó dolog pl az irodalmi foglalkozás, de ha csupa idősebb ember vesz körül az már nem igazán.


Ez csak feltételezés, nem tudom pontosan milyen korosztály jár ilyen helyekre, de gondolom a lényeg érhető :D


Ha pedig ellenkező nemű partnert keresel, akkor nem ördögtől való dolog a tinder, oké valószínűleg nem ott fogod megtalálni a "nagy őt", legalább is elsőre biztos nem...de tapasztalatszerzésnek teljesen jó.


Illetve próbálj ki számodra idegen dolgokat, pl menj el egy éjszakai szórakozóhelyre, ha nincs kivel, írj egy FB posztot vagy hasonló, és biztos lesz partnered (fiú lány is).


Sok sikert!

2022. júl. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A pszichológus csak rávilágít a problémára, segít neked megtalálni, de változtatni neked kell. Írtad, hogy jársz helyekre, ott kezdeményezz beszélgetést, vagy bárhol ahol lehet kommunikálni. Én például szívesen batátkoznék veled, de az önbizalmad növelése érdekében te tedd meg az első lépést.
2022. júl. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem csak rávilágít a problémára, a problémát a kliens is látja, különben nem lenne ott. A pszichológusnak le kell építenie az önbizalomhiány alapjául szolgáló tévhiteket. Ez itt mintha nem történne meg.
2022. júl. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!