Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi van a halál...

Szerintetek mi van a halál után? Mi értelme akármit is csinálni az életben? Miért érzem magam úgy, mintha kilógnék a sorból és nem tudok alkalmazkodni a világhoz, más emberekhez? Miért nem érzem magam embernek?

Figyelt kérdés
Rengeteget gondolkoztam azon, miért létezem, mi van a halál után, talán az utóbbi 5 évben nem volt olyan nap, amikor ne gondolkoztam volna ezeken. Tudom, ez nem normális egy emberre tekintve. Sosem voltam normális. Rengeteg elméletem született a világról. Az évek során a gondolkodásmódom egyre jobban eltávolodott egy ember gondolkodásától. Ennek következményeként úgy érzem, mintha lenne egy énem, ami nem ember, és van egy, ami próbálna ember lenni, és a gondolkodásomban ez a két én ellentmond egymásnak. Azt hiszem, belőlem hiányzik valami, ami másokat emberré tesz, és jelen van bennem valami, ami másokból hiányzik, de nem tudom szavakba önteni, mi ez. Hamarosan öngyilkos leszek, de mégis szeretném tudni, mit gondolnak az emberek a kérdéseimről. Nem olyan válaszokat várnék, hogy miért ne legyek öngyilkos, és hogy menjek pszichológushoz, olyanokat már olvastam eleget. Egy másik ember képtelen megérteni engem, te sem fogsz. Számomra az élet egy felkészülést jelentett a halálra. Azt hiszem, még a legboldogabb élet helyett is a halált választanám.

2022. jún. 16. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Semmi sincs, csak az áldott béke és nyugalom. Nagyon vágyom már a halálra. Az életnek nincs értelme, olyan mindegy, hogy 20 vagy 120 évesen halsz meg, gazdagon vagy csórón. Ha csak nem vagy hírhedt tömeggyilkos, diktátor vagy holywoodi legenda, akkor úgy is elfelejtenek, akármit is értél el az életben.
2022. jún. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Rossz helyre születtél. Azokba a kultúrákba és vallásba kellett volna, ahol egész életükben a halál utáni létre készülnek.

Még mindig van lehetőséged pl. Indiába költözni és nem itt szenvedni a kérdéseddel.

2022. jún. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 Én ezzel teljesen tisztában vagyok. Számomra a hírhedtség nem ad értelmet semmire, nem szándékozom hírhedt lenni az emberek körében, bár sokat gondolkoztam azon, hogy megölök rengeteg embert, akik az elveim szerint nem érdemelnek életet, de nem azért, hogy híres legyek. Azt akartam, hogy a világ szebb legyen, de ez képtelenség. Majd rájöttem, a gyilkolás csak az önzőségemet fejezné ki. Csak a halál jelenti számomra a jövőt.

#2 Nem tudom, hogy higgyek-e a halál utáni létben, én egyszerűen csak nem akarok többé létezni. Azt szeretném, ha a halál után nem lenne igazából semmi, csak eltűnök. Mióta létezem, fel vagyok készülve a halálra.

2022. jún. 16. 16:00
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Vagy van valami vagy nincs. Ostobaság bármelyiket is 100%-ban kijelenteni.

Kicsid filózok neked, sokszor engem is elkap a halálvágy, sokszor gondolkodtam már öngyilkosságon, de az alábbi okok visszatartanak:

1. A "semmi" nem félelmetesebb szerintem annál, hogy van valami, csak akkor tényleg igazságtalan az egész élet. Szóval igyekezni kell úgy befejezni, hogy semmi kimondatlan szó, elérhető és vágyott cél ne maradjon ki az életedből, mint egy teendő lista, mert, ha nincs semmi, akkor nem lesz esélyed pótolni, ha lélekvándorlás van, akkor meg már kimondani dolgokat. Pl. én ebben az életben szeretnék beinteni pár embernek, nem kövi életben, amikor már nem is emlékszünk semmire sem.

2. Ha van túlvilág v bármi az öngyilkosságnak következménye lesz. Nem célszerű hamarabb befejezni az életet, ha csak nem egy magasabb jó érdekében teszed, pl. ezzel valakit megmentesz. Ha halandó világ csak egy próbatétel, akkor ugyan ott fogod folytatni vagy még rosszabb sorsod lesz, a kereszténység szerint pokol vár rád stb. az életet végig kell játszani akármilyen f.s. Az enyém is szánalmas, bár főleg saját hibámból. Igyekezni kell jobbá tenni. Szerencsére olyan helyre születtünk a világnak, ami jónak mondható.

3. Elcsépelt "igazság", de valóban nem tudni, mit tartogat számodra a jövő. Lehet pont 4 nap múlva valami nagyon jó fog veled történni. Én jártam így. Gyávaságból nem végeztem magammal, majd 3 nap múlva rámírt életem első és azóta egyetlen szerelme. Ez 14 éve volt, nem vagyunk együtt, de meghatározta az életemet, pozitívan változtatta meg. Azóta sajnos újra gödörben, de az most nem lényeg.

Szóval kitartást, tudom, hogy direkt kérted, hogy lebeszélés ne legyen, de azért remélem átgondolod!

2022. jún. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Azt sem lehet fixen állítani, hogy van, de azt sem, hogy nincs.

Az élet értelme a történések maga. Objektíven.


Szerény véleményem szerint az életem értelme az élmények megélése.

2022. jún. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rengetegszer gondoltam át, és mindig ugyanarra a következtetésre jutottam. Nekem semmi célom nincs az életben. Mint mondtam, nem érzem magam embernek, de mégis nemrég szerelmes lettem egy lányba. Valószínűleg csak plátói szerelem volt, de ez épp elég volt arra, hogy minden gondolatom a felszínre jöjjön. Leírhatatlan érzéseim voltak. De még egy szerelem se lenne elég ahhoz, hogy én továbbra is éljek. Az öngyilkossággal valószínűleg magamat mentem meg a szellemi leépüléstől vagy elmebajtól. Még ha a halál után van is valami, feltéve pokol vagy menny, vagy reinkarnáció, engem az sem tud érdekelni. Mindenki és minden iránt közönyös vagyok, nekem teljesen mindegy, mi fog történni velem. Jobban tudnám magamat egy tárgyhoz hasonlítani, mint élőlényhez.
2022. jún. 16. 16:39
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Platoi szerelem: próbáltad legalább randira hívni? Lehet megkellene próbálni.
2022. jún. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Depressziós vagy, keress fel egy pszichiátert és egy pszichológust.

Az ember, állat alaptermészete az életigenlés.

Küzdésre lettünk teremtve.

2022. jún. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hiába hívnám randira, hiszen tudatában vagyok annak, hogy semmi értelme. Az emberi kapcsolatokat tönkreteszi a sündisznó-dilemma. Minél jobban ismerik egymást az emberek, annál jobban utálják egymást. Mindenkinek valamilyen szinten álarcot kell viselnie, hogy ez ne következzen be nagymértékben. Ráadásul ha magamat sem érzem embernek, mit kezdhetnék mással? Mit tudna kezdeni velem? Nem vagyok depressziós, nekem ilyen a természetem. Ezért is írtam, hogy ilyen pszichológusos tanácsokat ne írjon senki.
2022. jún. 16. 17:00
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

Fogd már fel, hogy depressziós vagy.

Irány a pszichiáter.

2022. jún. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!