Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Komolyan ott tartunk már,...

Komolyan ott tartunk már, hogy akinek nincs facebookja az nem létezik?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen szó szerint enyhe túlzással a torkomnak esett pár kollégám, hogy mi az hogy töröltem magam meg " De hát már lassan úgyis ott éli az mindennapjait" és hasonló megjegyzéseket kaptam:). Én pont az ellenkezőjét tapasztalom így lassan két hét után.


Az egyik legjobb dolog hogy sokkal több időt szánok a családomra ahelyett hogy felesleges híreket nézegessek vagy éppen hogy valami trashceleb éppen mit reggelizet...


Furcsa volt szembesülni azzal hogy egyes emberek ennyire függnek tőle. De a legjobban attól lepődtem meg hogy a munkatársak közül az egyik meg is sértődött hogy kevesebb lett az ismerőseinek száma miattam.. (megjegyzem egy városba lakik velem:) )


31/Nő



2022. júl. 3. 06:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%

Szintén úgy vagyok, mint #9-es válaszoló. Az érdeklődési körömnek megfelelő csoportokban vagyok benne vagy követem őket, a többi, számomra érdektelen posztot átlapozom. Celebek, sőt az ismerőseim nagy része nem érdekel, mondjuk aki igen, azokról nem a facebookon tájékozódom, hanem személyesen. Nagyon sok eseményről, hírről itt értesülök, sok hasznos információhoz jutok hozzá ezen keresztül.

Lehet normális keretek között is használni, élvezni az előnyeit, a hátrányait pedig megtanulni figyelmen kívül hagyni.

Mondjuk a napi életemet nem befolyásolná, ha eltűnne, nem tartom nélkülözhetetlennek és azokat sem ítélem el, akik nincsenek fent, ellenben azokat sem, akik igen. Nekem egyfajta szórakozási és információszerzési platform, nem több nem kevesebb.

2022. júl. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
92%
Én nem értem amikor valaki azt írja, hogy ha nincs fent a Facebookon, akkor több ideje marad másra. Attól, hogy valakinek van Fb.profilja, nem kell nézegetni. Nekem van, néhány dologról onnan lehet legegyszerűbben információhoz jutni. Viszont azokat talán még kevésbé értem, akik szerint nélkülözhetetlen.
2022. júl. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is ez a fura, hogy valaki annyira függ tőle, mint a kérdező, hogy ha “leáll” vele, akkor egyből több ideje lesz stb.

Nekem egy percet sem vesz el a szabadidőmből, csak a hasznát látom, mivel információszerzés céljából használom, nem kell külön felmennem minden egyes oldalra így külön megnézegetnem. Egyetem alatt még hasznosabb volt a csoportok révén.

Én a beosztottaimnak visszajelöltem, de van külön ismerős lista, mindig ha visszajelölök valakinek, akkor besorolom oda ahova való, pl. Munkahely. Ha kirakok egy nyaralód képet, értelemszerűen ők ezt nem fogják látni

2022. júl. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%
Az ilyen kérdéseknél érzem erőteljesen, hogy fogalmam sincs miért nincs tini emberek kategória.
2022. júl. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Van esetleg nővéred, aki szabad? :))

Üdv a klubban, de végleg ajánlom!

2022. júl. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
80%

"felesleges híreket nézegessek vagy éppen hogy valami trashceleb éppen mit reggelizet..."

Hát, ha a hír felesleges... akkor tényleg minek lenni egy oldalon... voltak ezek a japán katonák a háború befejezése után 20-30 évig a dzsungelben, nyilván nekik sem hiányzottak a hírek a világ fejlődéséről, tévé, tranzisztoros rádió, számítógép, olajválság, Nobel-díjas felfedezések... legyen meg a napi nyers csirkeláb, és jöjjön ki az előző napi csirkeláb salakja, oszt jóvan minden...


...nálam meg sosem jelenik meg trashcelebről semmi...

2022. júl. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
27%

16

Persze, az IQ is a facén található, mint az igaz hírek:DDD

Akkor a cenzúra, mint az infláció, de ezt az ott bedrogozottak észre sem veszik cukker bácsitól...láthatóan:)

2022. júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
34%
Három napig voltam fent, mert azt hittem szükségem lesz rá, ahol dolgoztam. Aztán, addig bírtam elviselni, azt a töménytelen mennyiségű magamutogatást még a "leghétköznapibbnak" hitt ismerőseimtől is, és a legrosszabb, hogy mennyire visszataszító, mégis kezdett beszívni, hogy mások életét nézegessem én is. Nem nekem való... Értelmes és fontos dolgok közlésére, sokkal alkalmasabb az email.
2022. júl. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
75%

Bár úgy lenne!

-Nem kellene a semmire adóznom és nem cseszegetne senki menetrend szerűen...

De hiába nincs fészbúkom, ez az ideális helyzet nem állhat elő...

2022. júl. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb. fél éve nincs és tényleg olyan, mintha elvágtam volna egy köldökzsinórt. Valahol az is megterhelő volt, hogy olyan emberekről láttam dolgokat, akikkel tizenévek óta egy szót sem beszéltem, csak anno volt közös tantárgyunk a suliban.


Valahol azért meg merném kockáztatni, hogy pszichésen nyugodtabb vagyok, mióta nincs Facem. Már nem érzem a szükségét, hogy 5 percenként felmennyek rá szörfözni.

2022. júl. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!