Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is érezte úgy, hogy...

Más is érezte úgy, hogy kiölnek belőle minden kedvességet és együttérzést?

Figyelt kérdés

Alapból nem vagyok egy undok ember, szerettem másokon segíteni, mások gondjait meghallgatni. De ahogy öregszem kezdem azt észrevenni, hogy ebből semmit sem kapok vissza. Ha nekem van bajom, akkor mások vagy nem törődnek vele, vagy majdhogynem lehülyéznek, hogy ez miért gond. A családomban a fő definíció erre a helyzetre (ha szeretnék beszélni valakivel, mert mondjuk rosszul érzem magamat, vagy történt valami) az, hogyhisztis vagyok, meg van elég gondjuk, ne traktáljam Őket a hülyeségeimmel.

A munkahelyemen is azt érzem, hogy folyamatosan kihasználnak, látom az undok szemvillanásokat, ha mondjuk én akarok műszakot cserélni.

Kezdek belefáradni és azt vettem észre, hogy egyre rosszindulatúbb gondolataim vannak mások felé, nincs türelmem másokhoz. Ez megijeszt, pláne, hogy nem voltam ilyen.

Más járt így? Hogyan jutottatok túl ezen?



2022. júl. 4. 05:53
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Általában nem hiszek ilyen "én egy földreszállt angyal vagyok" vs "mindenki más egy bunkó állat" típusú szituációkban, szóval tarts alaposabb önvizsgálatot.
2022. júl. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egy percig sincs szó arról, hogy mindenki bunkó lenne, nem is arról van szó. Én sem vagyok földre szállt angyal, nem hiszek abban én sem, hogy minden fekete vagy fehér lenne csupán.

Egyszerűen csak a szűkebb környezetemről. Tudod jól esne, ha nem csak szemeteskukaként működnék, hanem engem is meghallgatnának.

2022. júl. 4. 06:38
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Olyan voltam, mint te, és ahogy írtad, ahogy öregszik az ember, ebbe beleun. Mára már leszarom az embereket magasról. Vannak a barátaim, van a családom, velük foglalkozom, illetve saját magammal. Senki más nem érdekel abszolút. Beleuntam az emberekbe.
2022. júl. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szerencsére a párommal jól vagyok, a legjobb barátaim meg sajnos mind külföldre mentek, a velük tartott kapcsolatban nem a gondjaimra fókuszálok. A párom sokat dolgozik, fáradt, nem szeretem ezzel szekálni, de általában Ő észreveszi, ha bajom van.

Csitri már nem vagyok a 31 évemmel, de megsavanyodni nagyon nem szeretnék még...meg amúgy sem.

2022. júl. 4. 06:51
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
A munkahelyem egy ilyen környezet. Nem tudok ott, az ottani környezet miatt már senkivel sem kedveskedni.
2022. júl. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

Én pont fordítva érzem.

Régebben maga voltam a vasakarat csak a düh/ nehéz érzések motiváltak ,gyerekkoromban cseppfolyósítva kaptam a stresszt.

Mára átmentem a holtponton magamnak és másoknak köszönhetően és habár az együttérzést még nem fejezem ki, de már képes vagyok osztozni a jóban másokkal is.

2022. júl. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez. Én még fiatalabb is vagyok nálad, de már most beleuntam ebbe. Én mindenkihez próbálok normálisan viszonyulni, ha tudok segítek, igyekszem rugalmas lenni, kedves, figyelmes, megértő stb. Ugyanakkor egyre inkább ezt tapasztalom (egyetemen, munkában, barátok és ismerősök között), hogy nagyon sok emberben ez a fajta figyelmesség nincsen meg… Egy kezemen össze tudom számolni, hogy az elmúlt időszakban velem szemben hányszor viselkedett így egy másik ember. Mindig én vagyok az, akinek meg kell értenie, akinek meg kell bocsátania, akinek meg kell hallgatnia, akinek alkalmazkodnia kell stb., ami nem esik nehezemre és nem érzem tehernek, de már elegem van belőle, hogy mások ezt természetesnek veszik, kihasználják, visszaélnek vele.
2022. júl. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan (nem) érzek. Itt nem arról van szó, hogy én szent lennék, de általában igyekeztem segíteni másoknak és soha nem rúgtam bele a bajban levőbe. Nem vártam volna hálálkodást ezért, csak valami kölcsönösségfélét. Amikor tényleg minden követ megmozgatok, hogy segítsek, pár hónap múlva meg már úgy tesz, mintha ez soha nem történt volna meg és direkt bunkózik velem, akkor nem gondolom, hogy nekem kellene önvizsgálatot tartani.
2022. júl. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam, hogy nem egyedül vagyok így. Volt időszak,amikor lelkileg rosszabb volt, most inkább a "nem értem" érzés van bennem.
2022. júl. 4. 10:25
 10/10 Laylah ***** válasza:
18 évesen mentem át ezen. Egy idő után meguntam és bezárkóztam, ha valakinek szüksége van rám, akkor majd keres, én nem fogok ajánlkozni senkinek.
2022. júl. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!