Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nagyon beképzelt...

Szerintetek nagyon beképzelt vagyok? Vagy valamennyire normálisak az érzéseim?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nővérem most diplomázott le másodjára, közel 30 évesen és úgy csinál mintha rettegne attól, hogy én irigykedek rá. (Titkolja stb.) Meg anyukám is azt mondta rá, hogy "ő sikeres" (célozva arra, hogy én nem vagyok az.


Mindeközben most fogom megvenni a saját kertes házamat, pedig én fiatalabb vagyok nála, és szerintem ez sokkal nagyobb szó, mint bármilyen diploma. Érettségi mellett van 3 szakmám, tehát azt se lehet mondani, hogy nem tanultam volna. Jelenleg több milliós vagyonnal rendelkezem, és 19 éves korom óta külön élek. Szóval csúnyán hangzik, de többre nézem magam a nővéremnél. Szóval elég viccesnek gondolom, hogy ő többre tartja nálam magát, otthon lakva közel 30 évesen.


Szerintetek ez erős beképzeltség lenne??? Pszichológussal egy ideje az önbizalmamon dolgozunk, de sokszor azt érzem mintha átesnék a ló másik túl olddalára.


Meg volt egy egyetemista srác is, aki bevallotta, hogy igen, lenéz amiért nincs diplomám. Így szakadtam rajta a nevetéstől kb. 2 hétig. És még én néztem le ezekután, pedig neki van már diplomája is.


Pszichológus azt mondta, hogy szerinte normális érzéseim vannak. De félek, hogy már átestek a ló másik túloldalára.



2022. júl. 5. 01:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
25%
A válságban majd többre mész egy házzal, mint ő egy diplomával.
2022. júl. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedből nem az derül ki, hogy a nővéred beképzelt lenne, hanem inkább az ellenkezője, ha fél tőled.

A te érzéseid pedig egyrészt normálisak, azt nézve, hogy a gyerekkori érzelmi és lelki sérüléseid normális következményei.

Másrészről meg nem normálisak, mert ha nem lennének ezek a gyerekkori blokkok vagy már feldolgoztad volna azokat a pszichoterápián, akkor ilyen érzéseid se lennének. Ezért egyetlen jó pszichológus se fogja neked azt mondani, hogy az érzéseid ne lennének normálisak.

Az, hogy ilyeneken agyalsz, azt mutatja, hogy van valami nagy hiányérzeted belül, keresed önmagadat még, s próbálsz önigazolást találni. Már az is segítség neked, ha arctalan emberektől nyersz egyetértést és nézheted le velük együtt a nővéredet egy anonim oldalon. Csakhogy ez az intenzív elhatárolódás, önmagadat a teljesítményeiddel azonosítás, identitáskeresés tinédzserkorra jellemző, úgy fest, hogy innen nem tudsz továbblépni a felnőttkorra érzelmileg. Aki rendben van önmagával, az nem néz le másokat, nem röhög valakin két hétig, mert ez azt mutatja, hogy ott van valami blokk, ami fogva tartja őt. Nagyon átjön, hogy hiába próbálod elhitetni magaddal kétségbeesetten ennek az ellenkezőjét, nagyon gyenge lábakon áll az önértékelésed, önbizalmad. Az nem mások teljesítményével szembehelyeződve születik, hanem belülről fakad. Sok eltemetett fájdalommal kell még szembenézned ahhoz, hogy elérd azt a belső egyensúlyt, aminek köze nincs a külsőségekhez, mások ítéletéhez.

2022. júl. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Mi lehet a hiányérzetem?


Szerintem a szülői szeretet az

2022. júl. 7. 11:37
 14/15 Shaddark ***** válasza:
100%

Szerintem is.

Valószínűleg hírből sem ismered a "feltétel nélküli szeretet" fogalmát, sajnos. De bár lelkileg hátrányodra vált, sok más téren előnyödre. Én biztosan nem így csináltam volna a szüleid helyében, de meg lehet érteni őket is. Még ha semennyire nem is értek egyet velük. Jót akartak, rosszul.

2022. júl. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
A Mérgező szülők c.könyvet olvastad már? Talán pár mintát be tudnál azonosítani a családodból.
2022. júl. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!