Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szevasztok! Miért jó a program...

Szevasztok! Miért jó a programozóknak a kevésbé tapasztaltakat (akik normálisak, nem nagyképűek, beképzeltek) leugatni?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat, persze ha normálisak jönnek. :) (y)
2015. márc. 12. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elég sok mindentől függ, ha "nagyon idióta" a kérdés, vagy amit akar akkor szokott ilyen lenni. Vagy legalább is "mérgesebb" hozzáállás.


Nekem személy szerint nem szokásom, én inkább nem válaszolok rá.

2015. márc. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez alatt persze azt értettem, aki nem idióta kérdést tesz fel és nem helikopternek képzelni magát.

:D

Így gondoltam. ;)

2015. márc. 12. 20:43
 3/8 A kérdező kommentje:

Az előző komment #1nek ment.


#2:

önbizalom hiányos emberek?:O miért pont azok mennek?:O

2015. márc. 12. 20:43
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Mivel azt hiszik, a programozóké a világ, meg hogy pl. Pascalban tud programozni, akkor már ő az Isten. Én is ismerek 1-2 ilyen beképzelt programozót. A vicc meg az, hogy a számítógépekhez amin dolgoznak, azokhoz pedig gyakran nem értenek és itt ki is fulladt a tudásuk :)

Majd pofára esnek még nyugodj meg :)

2015. márc. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Ez nem a programozókra igaz, hanem általában vannak türelmetlen emberek, és vannak, akik szívesen magyaráznak alapokat is. A programozók között is vannak, akik csak azért járnak ide, hogy "csúcs" témákban válaszoljanak, és a kezdő kérdésekben is villogtassák, hogy ők milyen profik. És vannak olyanok, akik még emlékeznek rá, hogy mindenki az alapokkal kezdte, sőt néha még a megfelelő kérdés feltevése is nehéz, ha nincsenek meg az alapok. De ez majdnem minden gyk kategóriára igaz.


Ezek általános emberi tulajdonságok, szóval nem minden programozó felsőbbrendűségi komplexusos. :)

2015. márc. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 SimkoL ***** válasza:
85%

Nagyon sok függ a kérdés feltevéstől, a stílustól, a hozzáállástól. Idéznék a Prog.hu-ról [link] ahol ez az oldal is szóba került:


"'Azt hiszen nem érted a problémámat.

Nem hiszem e,hogy senki sem tud segíteni hihetetlen.'

Az ilyen mondatok pedig igen könnyen indulatokat indukálnak. Ne lepődj meg rajta. Ha bármely területen nálad okosabb embertől kérsz segítséget, akkor az az alapfelállás, hogy érti a problémát, és te nem értesz valamit. Ha inkább olyanokat írnál, hogy "azt hiszem, rosszul magyaráztam el a problémámat", "légyszives, segítsetek" akkor sokkal kevesebben "flegmáskodnának" veled."

2015. márc. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%
Nem hiszem, hogy kértem volna leértékelést, főleg hogy itt nincs jó és rossz válasz, de látszik, hogy egyesek IQ szintje gyök2 körül van.
2015. márc. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek zöldet adtam. :) Igaz, legutolsóra nem adtam, de ott se kék,se piros, se forgó hiperkocka.
2015. márc. 12. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!