Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit vár el ilyenkor egy...

Mit vár el ilyenkor egy ember? Mit kell vele csinálni?

Figyelt kérdés

Ott vagyok nála, beszélgetünk, hirtelen a mellkasához kapja a kezét. Ha odamegyek akkor ellökdös vagy üvölt hogy hagyjam békén. Felajánlom hogy hozok neki vizet, mérgesen mondja hogy nem kell. Mondom hozom a gyógyszerét vagy hívok orvost, de csak kiabálja hogy hagyjam békén. Annyira elutasító hogy a végén csak ülök és nézek ki a fejemből.

Telefonon is ezt csinálja. Múltkor is elmeséltem valamit hogy mi történt a munkában és ahogy befejeztem hangosan elkezdett jajgatni meg nyögni, segítséget nem fogadott el és kilóméterekre voltam tőle, oda se tudtam rohanni.

Én nagyon hülyén érzem magam ilyenkor, hogy egy tőlem idősebb ember jajveszékel én meg ülök mellette mint egy rakás szerencsétlenség vagy hallgatom csendbe telefonon.

Ha önállósodok és magamtól viszek neki be valamit akkor is kiabálja hogy nem kell és hagyjam őt békén.

Valakinek valami jó ötlete van hogy mit lehetne tenni?


2022. júl. 5. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Csináld, amit mond. Csak azon lehet segíteni, aki hagyja magát.
2022. júl. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! Pár éve én is pont ugyanígy jártam mamammal,viszont ő hagyta hogy segitsek neki mert mozgás képtelen volt,termeszetesen a te helyzeted és az enyém nem ugyan az,viszont nemrég tatam lett ilyen,sajnos nem tudtam vele úgy mit kezdeni,már mikor olyannyira neccesen állt a helyezet,akkor engedte hogy mentőt hívjak hozzá. 1hetig kórházban tartották,aztán kiengedték azt mondván,hogy nem igényel kórházi ellátást,úgy hogy egyébként 7daganata volt,mikor haza jött,mindig vele voltam,enni úgy ahogy evett,de csak egy falatot,alig ivott,csak úgy tudott felállni ha segítettem neki. Pár napra rá megint mentőt kellett hivnom,de ezúttal tegnap örökre elaludt... Én csak azt tudom tanácsolni neked,hogy kozeledj hozzá,forrjon ki koztetek egy bizalmi kapcsolat,és elfogja hagyni a makacsságát, beszélgess vele,talaljatok közös témákat... remélem vmennyire tudtam segíteni:)
2022. júl. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!