Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen döntèst hoznàl?

Milyen döntèst hoznàl?

Figyelt kérdés

Iskolàs korodbeli önmagadkènt vàlaszolj.


Belèpsz az osztàlyterembe, ès meglàtod Józsikàk, aki èpp betöri az ablakot. Józsika a legjobb baràtod. Mindig szàmíthatsz rà. Csak ti ketten tudjàtok mi törtènt. Kövi óràn az osztàlyfőnök megkèrdezi, ki volt az aki betörte? Józsika lapul, nem akarja felvàlalni. Kis idő múlva, az osztàlyfőnök azt mondja, ha nem lesz meg a tettes, minden óràjàt dolgozatíràssal fog kezdődni, ès elmarad az osztàlykiràndulàs is. Mit teszel ebben a helyzetben?


2022. júl. 6. 08:57
A kérdező szavazást indított:
Nem teszek semmit
Elmondom, hogy ki volt.
Megpróbàlom màsra kenni
Elviszem a balhèt
36 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Magát járatja le a tanár egy ilyen ügy miatt kis napóleon
2022. júl. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
(a story kitalàlt, csak èrdekel màs mit vàlsztana)
2022. júl. 6. 09:01
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
a dolgozatírás nem érdekel, az osztályomat nem szeretem annyira hogy még kirándulni is menjek velük, úgyhogy nem tennék semmit
2022. júl. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

Az igazgatóhoz mennék.


Nem kicsit él vissza a hatalmával a tanár.

2022. júl. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Elég fura sztori, de beleképzelem magam.


Ha Józsikával nagyon jóban vagyok, akkor igenis elbeszélgetek vele őszintén. Mint barát, nem csak akkor vagyok mellete ha minden jó, hanem amikor rossz is, és ezt igenis barátként köteles vagyok vele tudatni.

Elmondom neki, hogy a tetteiért vállalnia kell a következményeket, de rám is bármikor számíthat. Így az osztályfőnökkel hatszemközt fogom Józsikát karöltve megmondani neki.

Ugyanakkor segítek Józsinak összesöpörni a törmelékeket és vele együtt mondjuk lecipelem a gondnokhoz a keretet, hiszen barátok vagyunk.

2022. júl. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Hiányzik egy válaszlehetőség.

Beszélnék Józsikával, hogy vállalja a felelősséget, és legyen ilyen gyökér, hogy mindenki miatta szív.

2022. júl. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem teszek semmit.


A barátaimat nem árulom el, a dolgozatírás nem zavar, az osztálykirándulás hidegen hagy.

2022. júl. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Akár hogy is nézük, gyökér dolog ebben az esetben sunyítani, ha 20-30 másik ember is emiatt szív.

Beszélnék Józsival, hogy vállalja fel (vagy ha nagyon nem meri, akkor ketten vállaljuk fel) amit tett.

2022. júl. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Biztos, hogy nem köpném be Józsit a tanárnak. Az osztálykirándulásokat úgyis mindig utáltam, a dolgozatoktól pedig nem tartottam soha, mert mindig is jó tanuló voltam. Tehát én nem szólnék.

Ha nagyon gyanús lenne Józsi, akkor meg inkább elvinném a balhét, ha tényleg jóban lennék vele.

2022. júl. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%
Mivel úgyis csak blöfföl a tanár (Ha nem is akkor az igazgató úgysem hagyná a szülői panaszok miatt), nem mondanék semmit, de azért megkérdezném Józsit, hogy mi a f@sznak kellett betörni az ablakot :D
2022. júl. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!