Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni a tukmálós...

Mit lehet kezdeni a tukmálós ezós, spirituális emberekkel?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, sem spirituális beállítottságú, nem hiszek az ezotériában, a kineziológiában, a csakrákban, az alternatív orvoslásban, a lélekben. Szóval értitek.

Ezeket mind tudja rólam a család, a kollégák és az ismerőseim. Ennek ellenére rendszeresen vannak emberkék, akik térítő jelleggel elkezdik nekem mondani. Beszélnek az aurámról, a horoszkópomról, a lélekvándorlásomról, újjászületésekről. MIÉRT?

Próbáltam már kedves lenni és szépen elmondani, hogy én ezekben nem hiszek, de ez csak felerősíti őket mert minden zavaró számukra ami tudomány.

Ok, akkor próbáltam már bunkón is, az sem vált be. Némi sértődöttség után megtalálnak újra.

Rosszabbak, mint a jehovák, de komolyan. Mit lehet velük kezdeni? Az a baj, hogy sokan vannak ilyenek a környezetemben, tehát képtelenség elkerülni őket.



2022. júl. 10. 10:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Anyósom a legjobb. Ismer már tizen éve, tudja, hogy milyen vagyok, ennek ellenére állandóan lélekgyógyítani akar, MINDENRE van egy gyógyteája, csodakenőcse, grabojov számsora. Imádom.
2022. júl. 10. 10:33
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nincs annyi intelligenciájuk, hogy kritikusan gondolkodjanak. Tőlem is távol áll ez az egész, anyu viszont agyba főbe nyomatja, és ha egy vita kapcsán kiállok az igazam mellett, akkor csak annyit mond, hogy "Tipikus skorpió!" ezzel befagyasztva az egész beszélgetést.

Arra már rájött, hogy engem ez nem érdekel, úgyhogy szerencsére nem traktál vele, de ismerek olyanokat, akik nem hagyják az embert nyugodni.


Meglepő, hogy mennyien hisznek ezekben, de szerintem ez valahol annak is köszönhető, hogy a vallás egyre népszerűtlenebb, és kell valami kapaszkodó az embereknek, hogy meg tudják magyarázni, miért történnek velük bizonyos dolgok. Könnyebb ráfogadni a sorsra és a csillagállásra, hogy miért csalták meg őket, minthogy bevallják maguknak, hogy hol hibáztak. De az érzelmileg megterhelőbb helyzetekkel is (pl. egy betegség, gyász) könnyebb nekik úgy megküzdeni, hogy ráfogják valamire, a karmára vagy a múlt életre.

AZ elvetemültebbeken nem nagyon lehet segíteni, de nem érdemes velük vitatkozni.

2022. júl. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 D-Mano ***** válasza:
100%

Hát, úgy látszik, ha igaz, amit írsz, hogy nem nagyon tudsz mit tenni. :/

Talán próbáld meg ezt mondani nekik: "Nagyszerű, hogy ilyen sok tudást felhalmoztatok ebben a témában, tényleg csodálatos, de inkább keressetek olyanokat, akik vevők erre, rajtuk segítsetek, ne engem zaklassatok ezzel, mert én nemcsakhogy nem hiszek ezekben, hanem taszít is az egész téma."

Akkor lehet még azzal próbálkozni, hogy mindig, amikor felhozzák ezt a témát, kezdj el enyhén, de észrevehetően ellenséges lenni vagy csak úgy tenni, mintha észre sem vennéd őket, vagy ilyesmi...

2022. júl. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt elkezdik ne reagálj rá, kezd el nyomogatni a telefonod, állj fel és menj el üdítőt önteni vagy a kutyát megsimogatni, szóval látványosan szard le őket. És ha rákérdeznek miért, mondd nekik hogy te szóltál már rengetegszer, hogy nem érdekel ez a téma.
2022. júl. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

"ha egy vita kapcsán kiállok az igazam mellett, akkor csak annyit mond, hogy "Tipikus skorpió!" ezzel befagyasztva az egész beszélgetést."

en rakkent vagyok ugyanilyen elutasito mindenfele ezo baromsaggal kapcsolatban. akkor en tipikus rak vagyok? :D

2022. júl. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az a legjobb megoldás, ha látványosan nem reagálsz rá. Ne mondj ezekre semmit. Csak nézz ki a fejedből. Vagy kezdj el másról beszélni, mondjuk az időjárásról.
2022. júl. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%

Küldd őket hozzám, én szeretem ezeket a témákat, bár engem a tudomány is érdekel. Szeretem több oldalról megközeliteni a dolgokat.

Én még nem találkoztam tukmálos ezossal, sőt kb csak vérszkeptikusokkal voltam körbe véve életem során. Néha óvatosan próbálom felhozni a témát, de süket fülekre találok, olyankor nem erőltetem tovább. Nekem "sok a rezsi, drágaság van a bótba, megint mit csinált a kispista " témáktol áll égnek a hajam. Százszor ikább ezo meg jehova...

2022. júl. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként mondd nekik, hogy ez mind marhaság, nincs rá tudományos bizonyíték és amúgyis szkeptikus vagy. Valószinű megutál majd, de legalább nem zaklat tovább.
2022. júl. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem folyton az önjelölt orvosok és a bezzegmamik találnak meg.

Ha nem érdekel, akkor mondd meg nekik, ha nem értik meg (általában nem...), akkor szüntesd be a kommunikációt. Vagy egy tőmondatos válasz után tereld el a témát valami tudományos dologra, amihez hozzá se tudnak szólni. Egy-két alkalom és garantáltan lekopnak.

2022. júl. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Senior Séf ***** válasza:
100%

"Az a baj, hogy sokan vannak ilyenek a környezetemben..."

És mind nőnemű, igaz?

2022. júl. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!