Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Te előítéletes vagy azokkal...

Te előítéletes vagy azokkal az emberekkel szemben akik hisznek a spirituális dolgokban/UFO-kban?

Figyelt kérdés

Most nem ilyen Lomini a pénzmágus féle kóklerekre gondolok, hanem az olyanokra akik rendszeresen olvasnak horoszkópot, mágiáról szóló könyveket vagy amatőr ufológusok .

Egyáltalán hogyan viszonyulsz egy ilyen személyhez ? Számodra fekete pont ha valakinek ez a hobbija vagy elfogadod ?


2013. dec. 13. 14:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is vannak ilyen ismerőseim, akik olvasnak horoszkópot, hiszik, hogy repülőről szórt vegyi anyagokkal fertőznek minket, hisznek az idelátogató földönkívüliekben, gonosz háttérhatalomban, stb.

Nem egy vitát lefolytattam velük, de rájöttem, hogy teljesen felesleg, mert akiket én ismerek, megszállottan ragaszkodnak az elméleteikhez.

Ettől függetlenül teljesen normális emberek, van köztük olyan is, aki okos, intelligens, művelt, csak éppen túlságosan naiv és mindent elhisz, amit az interneten olvas.

Szerintem senki nem lesz azért kevesebb, mert hisz az efféle dolgokban.

2013. dec. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézem le őket.

De ha elkezdik nekem mondani a baromságaikat akkor felvilágosítom őket arról, hogy engem k_rvára nem érdekel.


Viszont azokat akik még pénz is csinálnak belőle (akármilyen jós, ufós újságíró stb) azokat megvetem. Lefogadom mindegyik tisztában van azzal, hogy baromságokat beszél, csak így könnyebb pénzt keresni.

2013. dec. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Salx Narval ***** válasza:
53%
Attól, függ Annácska, hogy mennyire képes az illető a realitás talaján maradni. Semmi gondom senki érdeklődési körével és hitvilágával, akár meg is vitatok velük dolgokat, de amikor már szellemeket idéznek,látnak, aurát foltoznak, földönkívüliekkel tereferélnek és az előző életükről kezdenek hadoválni,stb, akkor nincs mondanivalóm számukra, innentől számomra hiteltelen emberek, hacsak nem bizonyítanak, de ilyen emberkével még nem találkoztam. Természetesen megkövetném, ha hitelt émdemlően igazolná az állítását.
2013. dec. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
3# Elég szomorú, hogy így gondolkodsz .
2013. dec. 13. 15:32
 5/17 anonim ***** válasza:
Mindenkit elfogadok olyannak, amilyen, szerencsére már eljutottam idáig.
2013. dec. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Amíg nem előttem kezdenek iylesmikről beszélni egyáltalán nem zavar, ha erre is terelődik a téma, akkor megpróbálom elterelni, ha végképp nem megy szolok normálisan, hogy bocsi, de engem ez a téma nem igazán foglalkoztat.

Ami viszont kegyetlen fel tud huzni, az a sok tv-s hülyeség, mikor szegény emberektől huzzák le a pénzt az xy-nevű mágus, láto meg nem tudom mi... na ez már a pofátlanság része, hogy az emberek hitéből pénzt csinálni.

2013. dec. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem addig teljesen rendben van, amíg eg egy hobbi, viszont nyitott a racionális világra meg emberekre. Ha nem mindenben valami felsőbb hatalmat lát, hanem átgondolja gyakorlatiasan is. Meg persze, ha nem próbál meggyőzni minderről. Az teljesen oké, ha valakinek egy társalgás során felhozza a témát, mesél valami érdekességet. Ez színesebbé tesz egy egyéniséget. Persze nem szabad túlzásba esni.
2013. dec. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Egy kicsit igen.

Ezekben nem kell hinni. Vagy vannak, vagy nincsenek. Engem pl. az UFO - k, a földön kívüli élet lehetősége, a velük való kapcsolat kifejezetten érdekel. De az nem megoldás, amit sokan tesznek, tényként közölnek sejtéseket, bugyuta videókat terjesztenek. Ha van valami a dolog mögött az ki fog derülni idővel. Ha nincs, akkor meg aztán hihetünk benne, akkor sincs.


A horoszkóp más tészta. Ott tudományosan könnyen bebizonyítható, hogy túl sok dolog nem szól mellette, tudományosan finoman szólva sem megalapozott. Míg annak, hogy földönkívüliek a Földre látogatnak legalább elvi lehetősége van, ill. a megfigyelések egy része erre enged következtetni.


Egyszóval szerintem az "ufológia" hasznos, mindaddig míg információgyűjtésre, beszámolók feldolgozására és hasonlókra korlátozódik s nem vonunk le messzemenő következtetéseket ebből. Aki "szürkékkel", "fajokkal", mindenféle vad hipotézis tényként való terjesztésével foglalkozik az voltaképpen árt az "ügynek".

2013. dec. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%
sok tudatlan ember van, aki a felismerést, néha ilyen balgaságokkal próbálja meg elbagatellizálni, hogy az életben élsz majd meghalsz és ezzel be is fejezted a pályafutásodat...
2013. dec. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az attól függ, mennyire. hisz benne.

Ha előtte mondogat ilyen dolgokat, hogy mit tudom én mondjuk szerinte vannak földöndönkívüliek, akkor azt mondom, hogy tök jó, mert szerintem is vannak. De ha már alaposan belejön a mondókájába és olyanokat mond, hogy itt vannak, látott már, rendszeresen lát, akkor már leszögezem magamban, hogy ez kattant. Tehát a téma az jó, de ne essünk túlzásokba. Meg ó még miket, mennyi mindent mondhatnék.

Ha a spiritualitás kerülne egyszer a témába beszélgetés közben, rögtön terelném el a dolgokat más felé, mert az nem érdekel.

Egy ismerősömmel se szoktam ilyenekkel beszélni (kivéve a kollégámat), csak buli előtt mondjuk, hogy ma tuti jönnek az ufók értünk meg a szellemek. De csak poénból. Aztán ki tudja lehet elvisznek minket :-D

2013. dec. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!