Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezelitek azt, ha...

Hogyan kezelitek azt, ha valakihez normálisan szóltok, de ő bunkón, türelmetlenül, ingerülten felel?

Figyelt kérdés
Konkrétan most a páromról van szó, de általánosságban is érdekel a dolog. Én nagyon nehezen viselem, ha valakihez normálisan szólok, normális hangnemben kérdezek valamit, de ő - csak azért, mert éppen rossz kedve van, vagy valami egészen más okból kifolyólag ingerült - bunkón válaszol nekem. Sajnos páromnál ez gyakrabban előfordul, mint kellene. Most éppen a munkája miatt volt feszkósabb, én meg rosszkor találtam be ezekszerint... Szerintetek ilyenkor hogyan kezeljem? Eléggé a lelkemre tudom venni, megbánt, feldühít.
2022. júl. 19. 09:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
Én sehogy, mindenkinek lehet rossz napja. Persze ha 10-ből 7-szer ingerült akkor már nem oké, de néha mindenki lehet feszült. Én is egy hete kiba. stresszes vagyok és nem mindig tudok mosolyogni és cukikedves lenni. Emberek vagyunk, ez van.
2022. júl. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Idegennel nem érdekel. Akivel többet együtt vagyunk, család, munkatársak, őket meg ismerem annyira, hogy tudjam, hogy épp vmi bajuk van. Ha többször is van ilyen, pl. egy nap folyamatosan piszkál, vagy nagyon bántó, akkor szoktam szólni, hogy figyeljen oda, hogy hogy beszél/viselkedik.
2022. júl. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ha én ezt szóvá teszem, jön a tagadás. Ő nem volt bunkó, ő nem szólt hozzám nyers stílusban, ő nem, nem, nem...

Sőt, általában én leszek a hibás, mert ő nyilván ok nélkül nem bunkózott velem, tehát valamit biztos én mondtam, amitől ő úgy válaszolt.

Szóval párommal elég nehéz, ő sose hibás semmiben.

2022. júl. 19. 10:11
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy máshogy kéne jelezned neki. Nem úgy, hogy ő bunkó, hanem pl. megkérdezni, hogy bántja-e vmi, történt-e vmi, amiért rosszabb hangulatban van.
2022. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

#4

Igen, ez lehet célravezetőbb lenne, köszönöm! Csak nehéz, amikor már feldühíti az embert, de legközelebb megpróbálok higgadt maradni, és másképp jelezni neki, hogy ez így nem oké.

2022. júl. 19. 10:42
 6/30 anonim ***** válasza:
Ja hogy eddig meg se próbáltad, csak letámadtad ha hazaért egy szr nap után? :D
2022. júl. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

#6

Nem. Értelmezd kérlek amit írtam. Kérdezek tőle valamit normálisan, amire ő azonnal bunkón felel, ami engem bánt, feldühít, így innentől nyilván nekem is nehéz higgadt maradni. Egy darabig egyébként szokott sikerülni de ez innentől egy ördögi kör sajnos. Ezért írtam, hogy legközelebb megpróbálok higgadt maradni...

2022. júl. 19. 10:53
 8/30 anonim ***** válasza:
A #4-es válaszoló javasolta, hogy talán kérdezd meg hogy baj van-e, erre azt válaszoltad hogy "ez lehet célravezetőbb lenne"... Ez alapján eddig nem kérdezted meg, ami elég gáz szerintem egy kapcsolatban...
2022. júl. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Hát akkor csak én vagyok a gáz ebben a kapcsolatban.
2022. júl. 19. 11:03
 10/30 A kérdező kommentje:
Egyébként nektek miért mániátok a kérdezőt hibáztatni ezen az oldalon? Én természetesen nem vagyok tökéletes, tudom a hibáimat, a 4-es válaszoló rá is vezetett, írtam, hogy ezekután megpróbálom úgy csinálni, ahogy mondta, megfogadom a tanácsát, megköszöntem. Erre jön ez a kedves figura b*szogatni engem, a kérdésre nem válaszol, csak sértegetni próbál :D Ennek mi értelme?!
2022. júl. 19. 11:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!