Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogosan érzem magam rosszul...

Jogosan érzem magam rosszul emiatt?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni.


Mostanában egyre rosszabbul érzem magam, nagyon sokmindent elcsesztem az életben sajnos, leginkább párkapcsolat és tanulás szempontjából.

Igaz akkoriban elég padlón voltam lelkileg és nem igazán tudtam mit akarok, mellete az alkoholista apám miatt elváltak épp a szüleim is, de ez csak kifogás.

A lényeg az, hogy lassan 25 évesen nem értem még el az életben úgy igazán semmit, egy darab sz@rnak érzem magam sokszor, legszívesebben újrakezdeném vagy csak kinyírnám magam.

Elvégeztem egy szakmát amit utálok, leérettségiztem, és most tartok ott, hogy egy olyan okj szakmát tanulok nappalin, amit nagyon imádok és ebben szeretnék majd dolgozni is.

Tavaly megpróbáltam munkahelyet keresni, nagyon próbálkoztam, de pofára kellett hogy essek, azóta nem próbálkoztam, hanem majd a tanult szakmámban szeretnék elhelyezkedni.


A kérdést azért írtam ki, mert van egy húgom, ő 18 éves, elkezdett most a nyáron dolgozni, az egyetemre gyűjt és nagyon sokszor téma a munkahelye.

Mivel nekem nincs munkahelyem, ezért mostanában nagyon rosszul érzem magam, mert mindenkin érzem ezt a lenéző, lealjasító tekintetet, vagy nem is tudom, mivel én nem dolgozom.

Tudatában vagyok annak, hogy elcsesztem sokmindent, nagyon le vagyok maradva a korosztályomhoz képest mindenben, de szeretnék felzárkózni idővel, de úgy vagyok vele most, hogy nem akarok csak úgy bevállalni akármilyen munkát, mert nem igazán látom értelmét, és még ezt az egy évet ami van a suliból végig szeretném járni normálisan nappalin.


Időközben apánk meghalt, és hamarosan remélhetőleg örökölni is fogunk, meg járni fog az árvasági is, bár nekem nem biztos, hogy sokáig, de mindent félre szeretnék tenni későbbre.


A húgomat sokkal talpraesettebbnek gondolom nálam, nem irígykedem rá, de valahol nagyon rosszul esik ez az egész, nagyon szégyellem is magam, és nem tudom kezelni ezt a helyzetet.


Nem tudom milyen gyakori a korombelieknél a hasonló helyzet, vagy hogy ilyen érzések kavarogjanak az emberben, de mindenesetre, minden értelmes választ, tanácsot, észrevételt köszönök előre is.



2022. júl. 21. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
z nem lehet, hogy senki se néz le, hanem amikor e téma feljön másvalaki kapcsán, azt képzeled: ekkor azt gondolják a többiek "na bezzeg te nem dolgozol"...
2022. júl. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok csak pár évvel fiatalabb, engem is hasonlóan érint ha fel jön ez a téma .
2022. júl. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen keress fel egy szakembert, akinek a segítségével feltárjátok a problémát és tudsz rajta változtatni. Nappalin tanulsz felsőoktatási szakképzésben? Mert az egyetemeknek szokott lenni ingyen mentálhigiénés központja, amit az egyetem finanszíroz és nem kell érte fizetni. Szóval én a helyedben először szakembert keresnék és aztán dolgoznék rajta lépcsőfokról lépcsőfokra.
2022. júl. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!