Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emberek baráti ismerkedésnél...

Emberek baráti ismerkedésnél miért veszik számításba a külsőt?

Figyelt kérdés
Mikor valakivel elkezdek ismerkedni baráti szinten, akkor számomra a külseje teljesen hidegen hagy és főleg, csak a belső értékei fontosak a számomra, de saját magam bőrén rájöttem, hogy ez a legtöbb embernél nem így van. Körülbelül 1 év alatt 25kg feleslegtől szabadultam meg, jártam/járok edzeni és egy elhízott testalkatból nagyjából egy sportosabb testalkatra tettem szert. Amint külsőre helyrekupálódtam barátaim száma drasztikusan megnőtt. Érdekes módon az emberek máshogy kezdtek el viszonyulni hozzám, jóval több ismerősöm is lett ennek köszönhetően. Elkezdtek bulikba hívni, nyáron talikat szervezni stb... Régebben pedig az az 1-2 barátom aki volt az se volt hajlandó néha a buszon mellém ülni hanem, inkább leszartak. Jelenleg pedig azt szajkózza az összes, hogy a gimi után ne romoljon meg a kapcsolatunk és, ha megjegyzem, hogy vszinűleg nem fogunk egymással beszélni, amint egyetemre kerülünk, akkor én leszek a szar, mikor 1,5 éve még szóba sem akartak állni velem. Picit elgondolkodtató, hogy hívhatom-e őket barátaimnak egyáltalán. Szóval ez egy tanács kérés is lenne egyben, hogy hozzájuk egyáltalán hogyan viszonyuljak? Érdekes ez az egész, hogy pár kiló mennyit változtat az emberek szemében. Régebben senki nem jött hozzám szünetekben, most teljesen más egy szünetem. 2 éve egy személy azt nem engedte meg, hogy mellé üljek az egyik órán (egyedül ült), most az egyik "legjobb" barátjának tart engem....

2022. júl. 25. 01:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljes körű véleményhez eléggé keveset tudok.

Ha csak a címben lévő kérdésre kellene válaszolni akkor azt mondanám, hogy nagyon sokmindent elmond egy személyről a külső megjelenése.


Ha a leírásból kiderültekkel eggyütt kéne válaszolni akkor csak találgatni tudok: 1. Lehet sugárzik belőled a magabiztosság.

2. Azzal hogy leadtál magadról jó pár kilót, lehet tudat alatt arra gondol az ember hogy te aztán kitartó lehetsz.

3. Ilyen a suli, a kinézet fog dönteni arról hogy ki a "menő".

4. Ezek a barátok valószínű le fognak morzsolódni, max akkor nem ha egy irányban mentek tovább.

2022. júl. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a közösségben a "külső ennyire meghatározó" - úgy tűnik... Nem érzem úgy, hogy ezek igazi barátságok lennének, főleg olyan esetben, amikor régebben az illető azt se engedte, hogy mellé ülj.

Egyébként nem gondoltál arra, hogy személyesen megkérdezd: "miért tartasz most a legjobb barátodnak, amikor régebben azt se engedted hogy melléd üljek?".

Lehet attól tartasz, hogy kellemetlen lenne ilyen kérdés, a másikat kínos helyzetbe hozod, vagy szertefoszlik ez az illúzió.

Lehet hogy az a legjobb, hogy élvezd ki ezeket a kapcsolatokat - amíg tartanak, de 100%-osan sose bízz meg bennük, szerintem.


Érettségi után tapasztalni fogod majd a kapcsolatok elsorvadását.

2022. júl. 25. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Legyen egy fogáspont, hogy miért ne kelljen barátkozni a másikkal.
2022. júl. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlo stilusu, gondolkodasu emberekkel haverkodok mint en. Ez mar ranezesre latszik. Oltozkodesen, testalkaton. Pl egy visszafogodt, elhizott emberkevel nemtudok elmenni hegyet maszni, edzeni vagy egy tobb napos hazibulira. Kozos temank se nagyon lenne ha tok masok vagyunk
2022. júl. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is írták, ezt nem lehet tutira megállapítani. Állj eléjük ezzel a kérdéssel - persze ne agresszívan vagy számonkérően, ha nem akarod, hogy megszakadjon a kapcsolat -, és meglátod. Amúgy én is hozzám hasonlókkal barátkozom, az emberekre is jellemző a "hasonló a hasonlóval keveredik" elve.
2022. júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mentem
2022. júl. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!