Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A régi embereknek jobb életük...

A régi embereknek jobb életük volt mint a maiaknak?

Figyelt kérdés

Manapság sokan sorozatba nézik hogy milyen egy élet mert nekik a munka meg a sorozatba nagyjából kifúj, de aki pl online játszik, az a nettó vadidegen kétes alaktól akár a crush-jáig bárkire ráír, komoly pénzeket beleöl, úgy fejleszti a kariját, mintha az élete múlna rajta, de a való életben meg a szomszédját kerülgeti, mert azt se tudja hogy köszönjön neki.

Ellenben az idősebb korosztály random elkezd beszélgetni, akár a vonaton is hozzád szól vagy bármi, mintha ők az életet élték volna úgy, mint ma az online térben, és nem a karijukat húzták, hanem magukat, nem lehet, hogy ez sokkal jobban megéri minden téren?

Nem lehet, hogy jobban megérné a 8 óra farmolás helyett mondjuk csak 4-et, a sorozatmaraton helyett esténként pár részt? És mondjuk olyan témáknak utána nézni ami érdekel? Mozogni egy kicsit?

Persze értem én a többség úgyse fogja beismerni, hogyha ilyen, meg persze gondolom ők életben is pengék azzal a 2 haverjukkal akikkel havi egyszer összeülnek sörözni.

És sok esetben azt látom, hogy akik az ilyenre ráfüggnek azoknak az életben van problémájuk és így nagyon könnyen beszippantja az embert, végtére is, ki ne nézné jobban, hogy az izgalmas harcművészeti sorozatot, minthogy keressen egy ilyen jellegű edzést? Meg hát ugye mennyire menő az a spárga, de a napi fél óra nyújtás meg majd holnap, meg le is kéne fogyni, de ezt a tortát még megeszem és lenyomok még egy küldit, meg amúgy se lenne rá időm, mert már 2 éve tervezek nyelvvizsgára készülni, de még arra se volt időm, de valaki esetleg nem tud egy jó sorit amit 2 nap alatt kinézek úgyis?


2022. júl. 25. 02:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Mijenigazadvan teneked!
2022. júl. 25. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
A természetközeliséget és az emberi kapcsolatokat vágyom én is, ami a régen élt embereknél alapértelmezetten megvolt.
2022. júl. 25. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Választása most is van az embereknek, csak épp több, mint régen.
2022. júl. 25. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Sok dologban rosszabb volt nekik, de ma ember legyen a talpán az a fiatal, aki házat szeretne tengernyi adósság vagy állami gyerekcsináló támogatás nélkül!

Sok jó dolgot mondtál az emberi kapcsolatok hiányáról!

2022. júl. 25. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem feltétlen jobb, csak másabb.
2022. júl. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Noren1989 ***** válasza:
76%
Bezzeg az én időmben, mikor Ràkosi kormànyzott!!!
2022. júl. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Köszönöm 6-os. Borongós reggelem volt, feldobtad.
2022. júl. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Noren1989 ***** válasza:
40%
Igazàn nincs mit, próbàltam belőni a Kérdező színvonalàt!
2022. júl. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%
A ma embere el van full kényelmesedve. A régi ember legalább fizikai munkát végzett többet, tehát sportolt, és nehéz élete volt ugyan, de jobb volt neki.
2022. júl. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

"Ellenben az idősebb korosztály random elkezd beszélgetni"


Szerintem ez csak részben igaz.


Kortól függetlenül vannak nyitott emberek és vannak akik a hátuk közepére nem kívánják a random beszélgetéseket.


Nyilván az idősebb korosztály egy fokkal magányosabb, elvesztették akár a párjukat, gyerekeik elköltöztek, így jobban vágyhatnak a kommunikációra. Míg a fiataloknak megvan a maguk közössége, nem feltétlen vadidegenekkel akarnak csevegni.

2022. júl. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!