Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kiabálós szülő milyen hatással...

Kiabálós szülő milyen hatással volt az életedre később ?

Figyelt kérdés
2022. júl. 25. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Különeösebb hatással nem volt, annyi, hogy a mai napig elkap egy rossz érzés, ha kiabálnak a közelemben vagy csak felemelik a hangukat.🤷‍♂️
2022. júl. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Apám volt ordibálós, és az a baj, hogy egy-egy nehezebb szituban én is természetesnek vettem, hogy kiabálok.

Sokat dolgoztam magamon, és ez azóta rendeződött, de ultra gáz volt, hogy nekem természetes volt:(((((((((((((((

2022. júl. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálad hogy volt kérdező?
2022. júl. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is olyan lettem. Pedig nagyon nem akarok hasonlítani.

Viszont nem ütök.

2022. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es, le tudod magadat nevelni róla. Én pl. tudatosan halkra vettem a hangomat, és tudatosan elkezdtem lassan, vontatottan beszélni, amikor kiabálhatnékom volt valakivel.

Gyakorold (2-es vagyok amúgy).

2022. júl. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igyekszem. Indulatos is vagyok.

Bunyóm is volt már suliban, munkahelyen. Örököltem, meg eltanultam gondolom. Most járok pszichológushoz, 40 vagyok, remélem tudom kezelni idővel az indulataimat.

Apu részeges alkesz volt, menekültünk sokszor éjjel, anyu meg idegbeteg lett szerintem apámtól. Dolgozok magamon. Nem lehetek ilyen anya és ilyen feleség.

2022. júl. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyűlölöm, ha kiabálnak velem. Többek közt a beszédkészség emelte ki az embert a többi állatfaj közül, így nem szorulunk rá, hogy artikulálatlan üvöltéssel rendezzük a problémáinkat.
2022. júl. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Metionin ***** válasza:
100%
Anyám nonstop üvölt, talán ennek következtében is imádom a csendet, szeretek egyszerűen csendben ülni és a gondolataimba merülni.
2022. júl. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozom rajta, már jó ideje, de még nem mindig az igazi.

Ha valaki kiabált, üvöltött velem (felnőtt voltam már akkor), az első reakció az volt, hogy összerezzentem és lefagytam. Egyszerűen pánikoltam és képtelen voltam megvédeni magam, hiába lett volna amúgy igazam.

Sajnos apa mindig is olyan volt, hogy hamar elfogyott a türelme, olyankor meg kiabál, és minimális konfliktus esetén is ez a reakciója. Csak sajnos egy ponton mégis átvettem ezt a "kiabálásra kiabálást" nézetet, mert csak úgy hallgatott meg.


Azóta mindketten dolgozunk magunkon, én pl. már sokkal jobban kezelek egy konfliktushelyzetet; normális hangerővel és tisztán gondolkodva, pánik és hasonlók nélkül. Vannak kivételek, de határozottan sikerült fejlődni.

2022. júl. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!