Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van értelme az alja munkát...

Van értelme az alja munkát jól csinálni, ha az ember ott ragadhat?

Figyelt kérdés

Üdv. egy olyan pasi vagyok, aki még tanul, de az anyagi gondok miatt is meg kellett szakítani az tanulmányaimat, de szeretném majd folytatni. Ennyit rólam.


Ugye mondják azt, hogy valahol el kell kezdeni, és, hogy az ember kemény munkával tud felfelé lépni a ranglistán.


Tavaly elvállaltam egy több napos rendezvényen egy WC takarítást, ami eléggé megalázó volt számomra. Azt látni, hogy a gazdagok jönnek-mennek, én meg utánuk puculom az ürüléket... nem volt jò. De nem vinnyogtam, összeszedtem magam, és megcsináltam. Méghozzá nagyon jól. Nagyon meg voltak velem elégedve, még a vendégek is dicsértek, és a főnökség is.


Idén visszahívtak, és mint kiderült, azt szeretnék, hogy megint WC-t takarítsak. Nekem ez azért fájdalmas, mert azt gondoltam, hogyha látják, hogy jól dolgozom, akkor feljebb léphetek a ranglistán, és egyéb munkát is kaphatok. De nem ez történt. Azzal kerestek meg, hogy milyen szépen csináltam meg a WC-t, hát megcsinálhatnám idén is.


A helyzet azonban az, hogy a pénz mellett azért is csináltam meg jól a WC-t, mert azt akartam, hogy lássák, hogy jól dolgozom, és feljebb lépjek. Van olyan munka ott, ami kevésbé megalázó. De nem ez történt.


Mégis mi értelme akkor annak, hogy az ember keményen dolgozik, ha ugyanott marad? Nincs semmiféle feljebb lépés, és ezzel most eléggé összetört bennem az, hogy majd én tisztességes, kemény munkával meggazdagodhatok.


2022. júl. 26. 12:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
A wc-s már bocsánat,de hova tudna feljebb lépni? Irodavezető lesz?
2022. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mai világban nagyon, de nagyon nehéz tisztesség mellett ranglétrákon lépkedni meg meggazdagodni. Nem is értem hogy gondoltad...sz@rpucoló voltál, rád sz@rpucolóként tekintenek, nem fognak feljebb rakni. Alapból ha becsülöd magad valamire, ilyen "sz@r" melókat el sem vállalsz, ettől bármi, de komolyan bármi jobb.
2022. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind csak beetetés a munkáltató részéről,hogy dolgozz jobban,gyorsabban,keményebben,és akkor majd meglesz az eredménye.Aztán a végén az eredmény az lesz,hogy beleroppan az ember,nem bírja tovább és kiég.
2022. júl. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Idővel igen, sőt, az adminisztrációs feladatokhoz van is egy olyan bizonyítványom, ami jó lehet oda is. De a feljebb lépegetést fokozatonként képzeltem el.


Első körben - mint említettem- vannak a rendezvényen olyan munkák, amiket én is meg tudnék csinálni, mert nem igényel végzettséget. De engem nem akarnak oda tenni.


Ha már csinálhatnék mást, azt úgy értelmezném, hogy feljebb léptem, mert ez a WC-s munka a legalja ott.

2022. júl. 26. 13:32
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű a helyzet, van előrelépés ebből is.

Csak nem náluk. Elvégzed a munkát és a pénz egy részét önképzésre fordítod.

2022. júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
#1-nek ment a #4-es válaszom
2022. júl. 26. 13:32
 7/18 A kérdező kommentje:

#3-es


Igazad van, és most döntöttem: nem vállalom el a munkát. Amúgy jó az órabér, de akkor sem megyek oda vissza.

2022. júl. 26. 13:38
 8/18 A kérdező kommentje:
#2-esnek írtam a #7-es kommentet.
2022. júl. 26. 13:39
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
Menjél programozónak a címzés az más timmel
2022. júl. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nem igazán van a mai világban, hogy feljebb lépkedés. Ugyanis aki valamilyen feladatot jól elvégez, azt aligha fogják onnan átteni másik munkakörbe, mert akkor ki csinálná meg a feladatot?

Ráadásul, aki jól elvégez egy adott feladatot, egyáltalán nem biztos, hogy mondjuk jó vezető lenne. Ott van pl. Steve Jobs, programozni csak alap-közép szinten tudott, mégis a világ egyik legnagyobb IT cégét vezette évtizedekig. Vagy ott van Elon Musk, alig tud programozni, állítólag folyton javítani kellett utána a kódot, mert tele volt hibákkal...

2022. júl. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!