Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikortól számít valaki műveltn...

Mikortól számít valaki műveltnek/ értelmiségnek? Meg intelligensnek?

Figyelt kérdés

2022. júl. 26. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Amikor kinevezik politikusnak.
2022. júl. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%
Ha nap mint nap politikai tartalmú posztokat oszt meg a facebookon.
2022. júl. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
3%
Pl. Onnantól, hogy nem ír ki hülye kérdèseket a gyakorira.
2022. júl. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Magán vélemény

Művelt, aki tudja, hogy mikor volt pl.: a mohácsi csata

Értelmiség, aki szellemi munkát végez

Intelligens, akinek megvan a magához való esze

2022. júl. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem

Művelt: Akinek szerteágazó tudása van sok dologról, magyar és egyetemes történelemtől (lásd a fenti mohácsi csatás komment) pszichológián át irodalomig. Szerintem inkább a humán témakörökben jártasságot értik művelt alatt.

Értelmiség: A fentit annyival egészíteném ki, 1. hogy naprakész ismeretei vannak. Képben van az aktuálpolitikával, a klíma helyzetével, ilyenekkel; 2. hasonlóan kultúremberek között mozog, olyan emberekkel veszi körül magát, akiknek hasonlóan magas az intellektusuk; 3. valamilyen szellemi munkakörben dolgozik.

Intelligens: Ez több mindent jelent egyben, manapság már ki tudja, hány részre szedik a klasszikus "jó vagy matekból = intelligens vagy" mítoszt. Én egyet emelnék ki: a mintafelismerő képességet, hogy valaki tudjon mintákban gondolkodni. Kicsit bajosan tudom ezt jól megfogalmazni... De minél jobban rááll valaki agya, hogy mintákban gondolkozzon, annál jobban boldogul az életben. Például van, aki megnézi a 30. marvel-filmet is, és így se tudja kitalálni, mi lesz a vége; nem érti, hogy működnek az emberek; nem tud jó pénzügyi döntéseket hozni... Az nem látja az ok-okozat mintáit az életben maga körül, és az nem az intelligencia jele.

2022. júl. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!