Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi számít intelligensnek?...

Mi számít intelligensnek? Milyen egy intelligens ember?

Figyelt kérdés
Aki pl. társkeresőn úgy hirdeti magát, hogy intelligens lányt/fiút keres, az pontosan mit ért ez alatt? Mit kell tudnia az adott személynek? Mert én intelligens vagyok olyan szempontból, hogy tudok helyesen írni és szépen fogalmazni, beszélek idegen nyelveket, jó a memóriám és jó vagyok logikai feladatokban, de nem értek pl. a fizikához, a kémiához, a bonyolultabb informatikai dolgokhoz, mint pl. programozás, és irodalomból, történelemből is nagyon sok minden van, amit nem tudok. Meg úgy általában az élet sok területén vannak olyan dolgok, amikkel nem tudok mit kezdeni, pl. egy banki szerződés nekem nagyon bonyolult. Viszont bizonyos helyzetekben olyan kreatív megoldásokat találok, amik másoknak nem jutnának eszébe. Akkor én most intelligensnek számítok vagy nem?
2016. szept. 12. 22:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Szóval igazából oda akartam kilyukadni, hogy mindenkinek vannak erősségei és gyengéi, tehát tulajdonképpen minden ember intelligens bizonyos témákban, olyan meg nem létezik, aki mindent tud és mindenben kimagaslóan jó. Szóval nem igazán értem, pontosan mit vár a másik embertől egy olyan ember, aki konkrétan intelligens partnert keres.
2016. szept. 12. 22:16
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Művelt, értelmes. Ez az intelligens jelentése.

Ezt már eltudod dönteni, hogy igaz-e rád.

2016. szept. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki társkeresőn intelligens társat keres az 99% hogy maga nem az. Szóval ne törd magad ezen.

Akinek pedig kétségei vannak afelől hogy intelligens-e az 99% h az lesz.

2016. szept. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2016. szept. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Alain Delon ***** válasza:
Az intelligencia minden élőlény sajátja. Saját létformájuknak megfelelő intelligenciájuk van. Csak az nem intelligens, ami nem él.
2016. szept. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Okosság, agyi szint.

Átlag feletti agyi szinttel rendelkező embert keres, lehetőleg értelemmel is.

2016. szept. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na jó, de ki számít műveltnek? Mint írtam, vannak tudományok, amikben műveltebb vagyok az átlagnál, más dolgokhoz meg sokkal hülyébb vagyok, mint mások.
2016. szept. 13. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!