Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak itt olyan emberek,...

Vannak itt olyan emberek, akik nem vágynak jómódú életre? Ha igen, miért nem és hogy alakult ez ki?

Figyelt kérdés
Mivel mindenhol más a jómódú, vegyük a mi országunkat. A kérdés azokhoz szól, akik nem vágynak többre az átlagos, vagy az alatti magyar szintnél.

#életcél #Éeltszínvonal
2022. júl. 28. 00:22
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Pl belefáradt mindenbe.
2022. júl. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én.


Nekem gazdagok voltak a szüleim, és rengeteg nehézséget okozott ez.

A gyerekek csúfoltak, kiközösítettek azért, mert a szüleim gazdagok voltak.


A saját gyerekemet nem akarom kitenni ennek.


Plusz, apukám nagyon keveset volt otthon (dolgozott).

Ez az egyik ok.


A másik, hogy ahogy éltem az életem, figyeltem, és azt vettem észre, hogy nincs összefüggés az anyagi helyzet és a boldogság között.

Van úszómedencés ismerősöm, aki kedvetlen ember, és van szegény ismerősöm, aki nagyom boldog.


Persze mindennek megvan az oka, de az a lényeg, hogy a pénznél vannak fontosabb dolgok.

A szegény, boldog barátomnak csodálatos családja van, szerető feleség, 2 gyerek, akikkel rengeteg időt van.

Ez fontosabb.

2022. júl. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert pl. régebben megvolt mindenem,amire vágytam,de mégse tett boldoggá,csak még többet és többet akartam,aminek sohase lett volna vége.Kb. mint a függőségeknél.Így elegem lett a folytonos vágyódásból,és eladtam vagy odaadtam,vagy elajándékoztam a legtöbb cuccomat,és csak azokat tartottam meg amikhez emlékek is kötődtek,vagy amiket olyan emberektől kaptam akik számomra fontosak,vagy fontosak voltak.Meg még az is nagyon rossz volt,ha elmentem vásárolni és kinéztem magamnak két cuccot is,nem tudtam eldönteni,hogy melyiket akarom jobban.És mikor megvettem az egyiket,hazamentem és azon filóztam,hogy mégis inkább a másikat kellett volna választanom,Viszont ha a másikot választottam volna egyből,akkor pedig viszont az kellett volna amit alapból megvettem.Na szóval mindig a másik,ez lenne a lényege.A Túl a barátságon-ba a vége felé Heath Ledger azt feleli a lányának,mikor az azt mondja neki,hogy kéne ide még néhány bútor,szóval azt feleli erre,hogy tudod,ha nincs semmid,igényeid sincsenek.És ez tényleg így igaz,megtapasztaltam,és sokkal jobb,hogy nem azon őrlöm magam hogy ez kéne meg az kéne,meg nem is ez,hanem inkább amaz.Szóval belefáradtam ebbe,és nekem most így a jó.
2022. júl. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég, hogy a mindennapokban anyagi gondtalanságban élek, azaz nem gond, milyen kaját kívánok meg (nyilván az elérhetőség határain belül, azaz nem homárral akarok jóllakni), ki tudom-e fizetni a rezsit, el tudok menni az engem érdeklő kulturális programokra, évi 1-2 alkalommal külföldre is elutazom. Ugyanakkor autóm nincs, ruhát akkor veszek, ha tönkrement. Akkor ez most minek számít?
2022. júl. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont most jöttem rá, hogy az egyszerűbb élet könnyebb is. Mondjuk van egy lakásod. Hazamesz osszetakaritod. Ennyi. Olyan helyen laksz ahol a tomegkozlekedes jó, biciklizni meg szeretsz. A kornyeketeken is vannak szép helyek. Nekem a parkban setalas, padon ülve beszélgetés a gyengem. Főleg mikor többen össze jövünk. Beszélgetés, jó idő, szép környezet. Azt veszem észre minél tobbje van valakinek annál elegedetlenebb.
2022. júl. 28. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Ha a három hobbimat nem a hónapról-hónapra tengődésből kéne fenntartani, hanem például lenne rájuk pénz, másik ember lennék. Főleg ha a vigyoromat kijavíttatnám végre, és kifinanszíroznék egy jogsit is. Semmit nem raktak a seggem alá a tengődő mintán kívül.
2022. júl. 28. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
AZ összes magyar ilyen lett.
2022. júl. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

A világ leggazdagabb emverei sem vágynak arra.


Csak véletlenül van ennyi pénzük. És nem azért, mert a világ urai, és a más nemzetek nyomorban tartásával gazdagodtak meg.

2022. júl. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%

Sok ember nem pusztán a pénzért vagy a luxusért akar gazdag lenni, hanem a pénz nyújtotta szabadságérzet miatt. Hogy ne kelljen lélekölő munkát végezni. Hogy legyen ideje és lehetősége élni, tapasztalni, alkotni.


Szerintem ez alapvetően egy egészséges törekvés, és ráadásul nem is kell hozzá hatalmas vagyon.


És meg lehet találni az "elegendő" egyensúlyát, amikor nem az anyagi vágyak diktálnak, csak nagyon nehéz.

2022. júl. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!