Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan ember, aki nem fél...

Van olyan ember, aki nem fél a haláltól?

Figyelt kérdés
Az szabad, vagy őrült? Állítólag minden félelem a halálfélelemből gyökeredzik.

2022. júl. 28. 08:51
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
36%

Minden ember ösztönből fél a haláltól, de inkább fizikai okokból, mint mentális. Gondolj az öngyilkosságra, ha fulladozol, mert meg akarod folytani magad is harcol a tested, hogy ne halj meg. Ez mindenkiben benne van, minden lényben.

A mentális oldala más, az ember az egyetlen állat aki tudatában van annak, hogy meg fog halni. Erre a reakció sokféle lehet, nehéz megmondani, hogy vajon tényleg van-e aki nem fél a haláltól.

Ezt úgy mondom, hogy személy szerint a spirituális mivoltom miatt én nem félek tőle. Más meglátásom van a halálról, talán a keletiekhez tudnám hasonlítani, én ünneplem az életet, de ünneplem a halált is, amint eljön az ideje. Viszont, nem garantálnám, hogy ha bejelentik nekem, hogy nemsokára meghalok nem dobbanna a szívem egyet. Ezután jönne a béke érzése számomra, de ott lenne valami más is. Lehet ez belénk lett nevelve, én erre gyanakodnék. :D

Mindenesetre ez az én meglátásom, ha érdekel, vannak könyvek ebben a témában.

2022. júl. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
12%
Bárki, aki elmúlott 17.
2022. júl. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
45%
Én nem félek a haláltól. Az élet sokkal borzalmasabb és félelmetesebb, mint a halál. Nem tudjuk pontosan, hogy mi lesz utána, ha lesz egyáltalán bármi. Azt viszont tudjuk, hogy az életünk során végig kell néznünk a szüleink leépülését és halálát, ami rettenetes. Szembe kell néznünk a saját leépülésünkkel is, mert az öregedés és a betegségek mindenkit utolérnek. Vannak elképzelések arra, hogy mi lesz a halál után és a többségük sokkal jobban hangzik, mint maga az élet. Ha nem lesz semmi, az végülis semleges, tehát nem nevezhető kifejezetten rossznak. Ha van reinkarnáció, az egy lehetőség, lehetőség arra, hogy jobb legyen az élet. Mert ha csak ez van, ami most van, akkor ezzel eldől minden, ha ezt osztályoznod kéne, hogy mennyire volt jó és tegyük fel egyest adnál rá, akkor a te életed, amiből csak egy van, az csak egy egyest ér. Ellenben ha van reinkarnáció, akkor esélyed van egy olyan életre, amire mondjuk ötöst adnál és máris javult az átlag. Nem csak annyit érne az egész élet, mint amit a jelenlegi életed. Ha van egy olyan problémád amit ebben az életben már nem tudsz egyszerűen megoldani, mert nem lehetséges, akkor az sokkal kellemesebb gondolat, hogy egy másik életben már nem kell ugyanezzel a problémával együtt élned.
2022. júl. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
13%

Èn kicsit tartok tőle, de úgy vagyok vele, hogy még messze van emiatt nem foglalkozom ezzel.


21/F

2022. júl. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
13%

#4 vagyok


Azt még hozzáteszem, hogy a szeretteim halálától sokkal jobban félek.

Egy valaki màr közel van hozzá a káros szenvedélyei és az egészségügyi állapota miatt.

2022. júl. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
12%
Csak a korai haláltól félek. Gyerekeket szeretnék, boldog házas éveket, kertészkedést stb. Ha most meghalnék 26 évesen, úgy hogy előre tudom, hogy pl fél éven belül, akkor összeomlanék. Ahogy mindenki más is. Feldolgozhatatlan. Ellenben ha 80-90 évesen halok meg, az teljesen más. Attól is félek még, hogy a férjem hamarabb hal meg, mint én. Nem tudom mit csinálnék akkor.
2022. júl. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
21%
Amikor depressziós voltam, nem féltem tőle, sőt, halálvágyam volt. Azért nem öltem meg magam, mert még soha nem voltam előtte pszichológusnál és adtam egy esélyt a terápiának.
2022. júl. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
13%

Az élet része. Magától a haláltól nem. Számos halálközeli esetem volt.


Na de a halál körülménye... lassú és fájdalmas halált nem akarok.


Pl baleset, ahol fele tested ramaty és vértócsádban fekszel és tudatodnál vagy...

Stb.


Jó a fájdalomküszöböm, de ilyesmiket nem élnék meg.

2022. júl. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
15%

Én nem a haláltól félek, hanem a hozzá vezető szenvedéstől, meg a magatehetetlenségtől.



Nem vagyok vallásos, szóval az, hogy egyszercsak vége van, villany lekapcs aztán képszakadás, nem tűnik félelmetesnek.



Amitől tartok, az az, hogy például 5-10-20 évet kell vegetálnom ágyhoz kötve, hogy pelenkázva leszek, hogy a demencia miatt azt se tudom ki vagyok.


Dolgoztam ilyen helyeken, és pontosan tudom, mennyire megalázó és kiszolgáltatott ez az élet, még úgy is, ha az ápolók mindent megteszenek az érdekében, hogy szép vége legyen valaki életútjának.



Azt, hogy milyen messze van, meg nem lehet tudni.


Csak mert az ember fiatal, még nem védett ilyesmitől. Baleset, stroke, krónikus betegség 20 évesen is gyökerestül felforgathatja az életedet.


Meghalni bármilyen életkorban lehet, az emberi test egyáltalán nem biztos rendszer, semmiféle garancia nincs rá, hogy X életkor alatt valaki ép és egészséges.


Dolgoztam olyan 30 évessel, aki 25 éves koráig tök átlagos életet élt, aztán beütött a baj, stroke, kórház, kóma, maradandó agykárosodás, és az IQja a negyedére csökkent. Az exe meg a kiskorú gyerekei látogatták, de a 8 éves vigyázott apura, nem fordítva.



Szóval igyekszem megbecsülni ami van, de nem veszem evidenciának, mert pontosan tudom, hogy nincs rá garancia.



32/N

2022. júl. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

"hogy a demencia miatt azt se tudom ki vagyok."


ez esetben mitől is kell félni azt elárulod????


Hm??

Honnan tudjuk hogy egy magáról se tudó bolond nem a világ legboldogabb embere-e?

2022. júl. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!