Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek magammal, ha...

Mit kezdjek magammal, ha velem a munka nem móka és emiatt sorozatosan kirúgatnak a kollegák?

Figyelt kérdés
15 munkahely után azt mondják, hogy még a csendességemben is rendkívül fárasztó vagyok, aztán mondták már, hogy energiavámpír is. Mondták azt is, hogy technikailag minden jó, de az eredmény valahogy "üres". Mi velem a baj, hogy csinálom a mindennapi dolgaim, és egyszerűen senki nem érez benne köszönetet?

2022. júl. 31. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!


Amennyiben a csapatos munkák valamiért nem működnek kereshetsz olyan munkahelyet is, ahol a feladat nagy részét egyedül kell csinálni.

Úgy gondolom az emberek többsége nem tulajdonít a hálának fontos szerepet, pedig a mindennapi életünkben igenis szükségünk van rá.

Próbáld meg megtanulni az asszertív kommunikációt. Nem olyan könnyű, főként, ha nincs rá vevő, de hátha megkönnyíti az életedet. :)

Remélem tudtam segíteni.


- B.

2022. júl. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy olyan helyet ami jobban illik hozzád vagy ahonnan nem olyan egyszerű téged kirúgatni. Én is most számoltam össze és már a 17. munkahelyen dolgozom, de én két hely kivételével saját magam mondtam fel.
2022. júl. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Indíthatsz vállalkozást, ha van piacképes tudásod.
2022. júl. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Én is így vagyok ahogy Te.

Nagyon utálom,hogy a világ ennyire erőlteti ránk,hogy extrovertáltak legyünk.

Miért ez az elfogadott? Miért nem őket cseszegetik mert túl hangosak vagy túl sokat beszélnek feleslegesen?

2022. júl. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Technikailag minden jó,de az eredmény valahogy "üres" Ezt nekik kellene elmagyarázniuk neked,érthetően.Támasszák alá példákkal,ha nem kapsz értelmes választ,akkor feletteshez kell fordulni,és megkérdezni mi a baj a munkáddal.
2022. aug. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a vegzettseged de lehet egyedül is dolgozni. Sokan nem a szakmajukban vagy kepzettseguknek megfelelő helyen vannak. Pár pelda: egy ugyintezo, elment dohanyboltba eladonak ahol egyedül van és kiválóan érzi magát. Egy főiskolát vegzett: utalta az irodai közeget most biztonsági alkalmazott. Vagy a postasunk akinek szintén van szakmája. Olyan elfoglaltság kellene találnod ahol nem kell exrovertaltnak lenni. Persze nem könnyű pl. egy olyan közegben elfogadtatni a változtatás ahol tipikusan csak az irodában dolgozó számít embernek , ismerősömmel 2 évig nem beszéltek a szülei,mert erettsegi után kalauz lett.
2022. aug. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sokszor nem a munka a fontos, hanem hogy úgyanolyan legyél mint a munkatársaid. Beszélni, beszélni, másikat kigúgyolni, panaszkodni. Aki nem ilyen az fúrcsa. Én is fúrcsa vagyok szerintük. Nem megyek bele pletykálkodásba, a semmiről nem beszélek minimum egy óra hosszát. Mondhatni más világ vagyunk. De én ezt tudom kezelni, és természetesnek veszem, hogy van ilyen és olyan ember, ők meg szinte kiutálnak, mert nem vagyok olyan mint ők. Ezvéget sok munkahelyen felmondtam. Most tartok ott, hogy a büszkeségből nem lehet megélni. Ameddig maradhatok dolgozok ottan. Van aki annyira utál, hogy felhívta a figyelmemet, hogy az életsílusomat is változtassam meg, mert neki nem tetszik. Nos Nekem ez így jó, és az én életem. Ha neki nem tetszik... It máris fenáll egy feszültség köztünk, amirál szerinte én tehetek. Azért mondanak energiavámpirnak, mert meg se kell szólalnod, de érzik, hogy más értékek mentén működsz. Ez nehéz nekik is és neked is. Úgyanazt érzitek, de másik oldalról. Innentől bármit is csinálhatsz, üress és rossz lesz nekik. Asszertív kommunikációt én próbáltam, de nem működik nálluk. Ahoz az kell, hogy emberszámba vegyenek és az érzéseidet ha elmondot, tiszteletbe tartság. De ez nem így van. Ha elmondod hogy neked ez és ez rosszul esik. Én az alábbi válaszokat kaptam rá. Kit érdekelnek a te érzéseid? Már megint hozzád kell alkalmazkodni? Ki nem szar ja le hogy te mit érzel? Hát igen, kedvess csupaszív kollegák. De ha én merek és negyed árnyalattal erélyesebben beszélni, akkor máris kivagyok oktatva hogy ilyen hangsúllyal nem beszélünk! De ők úgy ordíthatnak hogy az üzem másik végében is hallatszik, mert hát neki igaza van... ( szerinte.) Mostmár nem érdekel. Mondjanak amit akarnak. Teszem a dolgom, van fizetésem. Főnökségnek ha nem kellenék, akkor már tettek volna ellene. Nehéz így dolgozni, de ennek hatására mégjobban beguboztam a saját kis világomba, amitől mégjobban a falra másznak. Cirkusz az egész világ, és munkahelyek többsége is. De az biztos, hogy aki nagyon nekem jött jogtalanul, azt az élet megbűntette. Karma visszahat rá. Igaz jópár síros éjszaka, és ősz hajszál keletkezet, de sokak búkását láttam már, hogy az élet mit művelt. Nem kívánom én nekik a rosszat, sőt, fejlősést kívánok nekik. De az élet benyújtja a számlát mindenkinek előbb utobb. Mostmár teszem a dolgom és dolgozok. Ki mit mond, hogyan akarnak alám rakni, az az ő dolguk. Bár sokkal jobb lenne velem hasonló emberekkel dolgozni, de ők úgyanígy vannak vele. Nagyon nehéz időszak jön. Az emberek szét fogják egymást szedni. Benzink, áram, gáz , élelmiszer... Most még nem is annyira érezzük a hatását, majd októbertől, ha megjön az emelt számla. Na akkor leszek majd kíváncsi, hogy mit fognak tenni. Nem érekli őket. De ez mindennek csak a kezdete. Ami ránk vár Isten irgalmazzon nekünk. Most jobb egy biztos munkahely. Mindenkit megfog viselni ami majd most jön. :)
2022. aug. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hadd kérdezzem meg, te programozó vagy?
2022. nov. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7 mi nem tetszik nekik az életstílusodban?
2022. nov. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!