Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki szereti a fekete humort,...

Aki szereti a fekete humort, az rossz ember?

Figyelt kérdés

Szerintem rettentően undorító dolog mások halálán, sérülésén és megkárosodásán viccelődni.


Az ilyen emberek szerintem maguk is gyilkolnának, ha lehetőségük lenne rá.



2022. aug. 3. 00:29
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%

Szóval tényleg nem a fekete humorú emberekkel van bajod, hanem mindenkivel :)

Segítek átfogalmazni a kérdést: mindenki rossz ember?

Leírás: Szerintem rettentően undorító dolog az ember.

Az emberek szerintem maguk is gyilkolnának, ha lehetőségük lenne rá.

2022. aug. 4. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
82%

TROLLRIADÓ!!!

Tilos etetni a trollt, ezért ne válaszoljatok!

2022. aug. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:

“ Leírás: Szerintem rettentően undorító dolog az ember.

Az emberek szerintem maguk is gyilkolnának, ha lehetőségük lenne rá.”


Igen, teljes mértékben így gondolom. Talán nincs igazam?

2022. aug. 4. 13:25
 44/52 anonim ***** válasza:
70%
A troll most próbálja tovább vinni a témát a kérdésével, légyszi ne írjatok neki ezekután se, legyen ez az utolsó komment....
2022. aug. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:
Talán fáj az igazság? Egyszer és mindenkorra tisztázhatnátok magatokat, de nem teszitek
2022. aug. 4. 15:35
 46/52 anonim ***** válasza:
68%
Én csak azt nem értem hogy akik ennyire utálják az embereket, miért kommunikálnak velük? Én is ódzkódom a csimpánzoktól (nem tudnám megmondani miért, de ez van) ezért soha nem megyek a közelükbe, az állatkertben is kihagyom a majom ketrecet. Nem ez lenne a logikus, hogy az ember nem hergeli magát? Valaki érti ezt?
2022. aug. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:
Attól még kíváncsi vagyok rájuk. Az ellenséget célszerű megismerni és kielemezni a gondolkodásmódját. Ez biztosabb taktika, mint fejjel rohanni a falnak.
2022. aug. 4. 16:49
 48/52 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, teljes mértékben így gondolom. Talán nincs igazam?"

Ez egy vélemény. Véleményben senkinek nincs igaza, mindenki a saját érzéseire, tapasztalataira hagyatkozik. Az én véleményem az, hogy Justin Bieber egy szar. Mégis millióan imádják... Akkor most kinek van igaza?

Egyébként egyetértek azzal a kommenttel is, hogyha nem szereted az embereket, miért kommunikálsz velük? És ha tudod magadról, hogy egy gonosz ember vagy, nem akarsz ezen változtatni? Vagy jó neked így? Én nem szólok bele, te életed, csak kíváncsi vagyok. Felfedeztem egy ellentétet is. Szerinted undorító dolog a feketehumor, vagyis hogy mások sérülésén viccelődünk, ellenben te saját magadat is egy gonosz embernek tartod. De ha zavar, hogy valaki más (fiktív személy!) hátrányán nevet, akkor ez azt jelenti, hogy mégsem vagy egészen gonosz. Miből gondolod, hogy te rossz ember vagy? És miből gondolod, hogy mindenki az?


Másik hozzászólónak: körülbelül a Kérdező második válaszában feltűnt, hogy egy troll, de őszintén kíváncsi vagyok vagy arra, hogy mi játszódik le a fejében, vagy hogy meddig tudja húzni, és szapulni az embereket.

2022. aug. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 A kérdező kommentje:

"Egyébként egyetértek azzal a kommenttel is, hogyha nem szereted az embereket, miért kommunikálsz velük? "


A lelkem mélyén még vágyok az emberi kapcsolatra, de megtagadom magamtól ezt. Nem akarom, hogy újra ártsanak.


"És ha tudod magadról, hogy egy gonosz ember vagy, nem akarsz ezen változtatni?"


Én elsősorban visszakapni akarom azt, amit tőlem elvettek. A gyerekkori bántalmazások és a megaláztatások, ezekért mind meg kell fizetniük kamatostul.


"Felfedeztem egy ellentétet is. Szerinted undorító dolog a feketehumor, vagyis hogy mások sérülésén viccelődünk, ellenben te saját magadat is egy gonosz embernek tartod."


Azért, mert a fekete humornál én saját magamat látom az "áldozat" szerepébe. Tudom, hogy ha velem történne valami baleset, pl. leesnék a lépcsőn és kitörném a nyakam, akkor ezen is sokan röhögnének. Mondanák, hogy "haha, milyen béna volt, leesett a lépcsőn". Félek, hogy egyszer ilyen kiszolgáltatott helyzetbe kerülök és ezek az emberek rajtam fognak nevetni. Ezért potenciális fenyegetést és veszélyforrást látok ezekben az emberekben.


"Miből gondolod, hogy te rossz ember vagy?"


Mert az akarok lenni. Vissza akarom adni a társadalomnak.


"És miből gondolod, hogy mindenki az?"


Tapasztalat.

2022. aug. 5. 01:54
 50/52 anonim ***** válasza:
68%

Akkor pontról pontra.

"A lelkem mélyén még vágyok az emberi kapcsolatra, de megtagadom magamtól ezt. Nem akarom, hogy újra ártsanak."

Visszatérek ra.


"Én elsősorban visszakapni akarom azt, amit tőlem elvettek. A gyerekkori bántalmazások és a megaláztatások, ezekért mind meg kell fizetniük kamatostul."

A bosszúvágy sok emberben megvan, de önmagában ettől még nem lesz senki gonosz. Én is pofán törölnék pár embert azért, amit tett - de csak azért, mert ezt érdemli. Nyilván nem ítélhetem meg, mit érdemel egy ember, de néha jól esne. Ettől nem tartom magam gonosznak. Próbálj ne arrafele koncentrálni, hogy visszafizesd a neked ártó embereknek kamatostul, amit tettek, hanem próbáld megakadályozni, hogy másokkal is megtörténjen. Hiszen saját bevallásod szerint te azért lettél "gonosz", mert ártottak neked. Ha segítesz, hogy mással ne történhessen ilyen, vagy legalábbis ne annyiszor, egy kis rossztól is megszabadíthatod a világot.


"pl. leesnék a lépcsőn és kitörném a nyakam, akkor ezen is sokan röhögnének. Mondanák, hogy "haha, milyen béna volt, leesett a lépcsőn"."

Nagyon kevesen vannak, akik ezen röhögni tudnak. Szerintem te önbizalomhiányos vagy, és nem vagy tisztában a saját értékeddel sem - az ilyen emberek szoktak ilyesmi miatt aggódni.


"Mert az akarok lenni. Vissza akarom adni a társadalomnak."

A társadalomnak nem tudod visszaadni, csupán az egyes személyeknek, ezzel is növelve azok számát, akik szándékosan kárt tesznek másokban. Nem éppen ez az, ami téged lelkileg tönkretett?


""És miből gondolod, hogy mindenki az?"

Tapasztalat."

Tényleg? Találkoztál a

Földön mind a ~7,8 milliárd emberrel, hogy ezt elmondhasd? Még csak annyit se mondhatsz, hogy minden magyar szemét, hiszen a 10 millió magyarral sem találkozhattál.


És most az elejére visszatérve: ha vágysz akár csak egy kicsit is az emberi kapcsolatokra, nyiss egy kicsit az emberek felé, pozitívan, hiszen nem tudhatod, ki milyen. Sokan ártottak neked, oké, ezt értem, de ott a másik oldal is, akik kedvesek, és jót akarnak. Az ember hajlamos a rosszra jobban odafigyelni, a jót pedig alapnak venni. Egy egyszerű példa erre az is, hogyha a gyerek hazavisz egy 5-öst az iskolából, senkit nem érdekel, de az 1-esért leszidják. Akkor az ötösért miért nem lehet megdicsérni? Akár tetstik, akár nem, mind ilyenek vagyunk egy kicsit, mint az ilyen szülők, de fel kell magunkban ismerni ezt a tulajdonságot, a világban pedig a hétköznapi jót. Ahogy az emberekben is.

Hajnali fél 3 van, akár aludhatnék is, mégis egy kezdetben fekete humorú embereket elítélő, majd az összes embert elítélő kérdés alá válaszolgatok valakinek, akinek még a keresztnevét sem tudom úgy, hogy egyébként túl azon, hkgy szeretem a fekete humort, még ráadásul ember is vagyok. Erre gyakorlatilag 2 okom van: egyik a kíváncsiság, hogy mégis mi vitt rá erre a gondolkodásmódra, a másik pedig, hogy bebizonyítsam, akár neked, akár másnak, akinek van türelme még itt az 50. kommentet is olvasgatni, hogy nem minden ember rossz ember. Legalábbis remélem, ezt bizonyítom a kisregényemmel, és nem az ellenkezőjét.

2022. aug. 5. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!