Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan zajlik nálatok a...

Hogyan zajlik nálatok a mindennapi ebéd vagy vacsora az asztalnál?

Figyelt kérdés
Nálunk amikor ebéd van a férjem eszik gyorsan, és utána még azt sem mondja,hogy köszönöm, vagy még azt sem érzékelteti,hogy izlett-e neki.Ezzel én ugy vagyok,hogy én megtanultam sûtni,fÖzni és szeretem is csinálni.Rosszul esik, hogy egy szót sem szól, de másoknál viszont meg dicsér mindent.Viszont én is kapok másoktól dicséretet, mert nem egyszer elkérik tõlem a receptet.Vagy már az izeket meg szokta, de ha uj dolgokat készitek, azt is szó nélkül megeszi.Volt már ugy, hogy azt mondtam na akkor fõzzön magának.Fõzött is, na azt amig ette egész idõ alatt dicsérte.Ugy érzem sokszor,hogy azt szeeretné elérni, hogy én ne fõzzek és legyen mit panaszkodnia,azoknak,akik mossák az agyát.Sajnos ez történik.
2022. aug. 3. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Mi nem eszünk asztalnál. Sorozatnézés közben szoktunk enni, tálcával az ölünkben.
2022. aug. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Természetesen megdicsérjük egymás főztjét, ha ízlik, és az olyan udvariassági formulák sem maradnak el, mint megköszönni az ételt stb.

Ha véletlenül nem ízlik valamiért, akkor is megmondjuk, udvariasan, de ha nem mondanánk meg, akkor az illető esetleg legközelebb is úgy csinálná.

Ha meg eleve az mondja azt, hogy valamiért nem lett olyan jó az étel, mint ahogy tervezte, aki főzte, akkor mindig azt mondjuk, hogy "nem baj" - és úgy is gondoljuk. Legközelebb jobb lesz.

Viszont mi elég sokszor eszünk különböző ételeket, az eltérő ízlések függvényében (akkor sem veszik kárba semmi), és ebből sem csinálunk problémát.

2022. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
2-es vagyok: ja, ebédelni (vagy máskor főtt ételt enni) az asztalnál szoktunk, reggelit és hideg vacsorát csak a kanapén esszük, de akkor is beszélgetni szoktunk közben, ha többen eszünk egyidőben (ez általában a vacsorára igaz, reggel általában nem tudunk együtt enni)
2022. aug. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebédelni munkahelyen szoktam vagy otthon későn (14 óra körül), vacsorázni nem szoktam. Nálunk nem hagyomány a közös étkezés, mindenki egyedül eszik. Aki főzött annak megköszönjük, esetleg építő kritikát adunk.
2022. aug. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A mindennapi ebéd?


Alapvetően kb sehogy. Mivel dolgozom így ebédelni vagy étteremben szoktam menüt vagy pedig a cégnél bent. Vacsorázni szoktam csak otthon, de mire hazaérek addigra édesanyám már evett így vagy asztalnál vagy a gépem előtt én is eszek egymagam. Hétvégente szoktunk közösen ebédelni kint a rendes konyhai asztalnál. (Párkapcsolatom jelenleg nincsen.)


"Rosszul esik, hogy egy szót sem szól, de másoknál viszont meg dicsér mindent.Viszont én is kapok másoktól dicséretet, mert nem egyszer elkérik tőlem a receptet"


Nem lehet, hogy csak teljesen természetesnek veszi, hogy mindig várja az étel otthon? Hidd el, hogyha nem főznél rá akkor szóvá tenné.

2022. aug. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Csinálunk zacskós levest, vagy valami más gyorsan elkészíthető ételt és megesszük a kanapén.

Nagyon ritkán szoktunk főzni. Ha valamelyikünk mégis főz néha, akkor meg szoktuk beszélni, hogy milyen lett.

2022. aug. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%

A mindennapi nálunk évi 2, karácsony és az évfordulónk, ezeken 50%-ban rendelt kaja.

99%-ban nézünk valami sorozatot kaja közben - külön!

2022. aug. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!