Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire hallgatsz a megérzése...

Mennyire hallgatsz a megérzéseidre, belső hangokra az életedben a döntéseidnél? Ha igen, akkor írnál példát, amikor segített?

Figyelt kérdés

2022. aug. 5. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Ismerkedtem valakivel, az első randi végén, hazafelé gyorsan elmesélte a szörnyű gyerekkorát, bántalmazták, erőszakolták, na, akkor a megérzésem azt mondta, ehhez én kevés vagyok, de amilyen hulye vagyok, vele maradtam, hát kiderült, hogy sérült ember, maga is erőszakossá vált úgy negyedév múlva. Nem ütött, csak gyalázott. Szóval ha rossz megérzés van, arra lehet hallgatni, ha viszont jó, arra nem, mert lehet, hogy csak nagyon vigyáz az illető a viselkedésére.
2022. aug. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Saját logikus döntéseimre hagyatkozok, nem érzésekre, amik folyton változnak.
2022. aug. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-es "ha viszont jó, arra nem, mert lehet, hogy csak nagyon vigyáz az illető a viselkedésére"

Ezt kifejtenéd, mert nem teljesen jött le.

2022. aug. 5. 11:18
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Persze egy átlagember, aki folyton az érzéseiben él, az inkább hallgasson az érzéseire. Meg ettől vagy elvileg ember. De nem lesznek logikus döntéseid, de ezt már meg lehetett szokni.
2022. aug. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos nagyon racionális ember vagyok, így általában hülyeségnek tartom a saját megérzéseimet és nem hallgatok rá. Viszont emberismeret tekintetében brutáljó radarom van és mindig utólag igazolódik be, hogy amit hülyeségnek hittem, mert alátámasztani nem tudtam, az valójában ennek az érzékenységnek egy jogos jelzése volt. Például ha valaki hazudik vagy takargat valamit, azt nagyon jól meg tudom érezni. Az általam ismert embereknek ha csak egy rezdülése változik, azt általában megérzem. Van egy barátnőm, aki komoly lelki gondokkal küzdött, de nagyon jól leplezte. És bennem volt egy érzés, hogy valami nem kerek itt, valami változott. És hiába mondtam az egyik közös barátunknak és a páromnak, aki szintén ismerte, elég szkeptikusak voltak és mivel nem volt tényszerű bizonyítékom rá, inkább elengedtem a témát és nekik hittem. Aztán egyszer csatakrészegen valahogy szóbahoztam a témát és egy nagyon lelkizős este lett belőle, egymás nyakába borulós sírással. De éreztem már meg azt is, hogy a párom rejteget valamit. Valahogy nem volt kerek a viselkedése és hiába kérdezgettem rá ösztönösen, letagadta, azt mondta, hogy minden oké. Aztán annyira irritált ez az érzés, hogy a végén kicsaptam a hisztit "lehet, hogy most rontok el mindent" alapon és akkor elmondta, hogy az egyik barátja rühell engem és nem akar látni az esküvőjén, ő pedig hetek óta nem tudja, mitévő legyen ezzel. Szóval, ilyen apróságok.
2022. aug. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Sokszor hallgatok azokra a megérzéseimre, amik hatalmas szorongást hoznak ki belőlem, ha nem teszem meg őket.


Sok ilyen helyzet volt már, de a legutóbb így mentettem meg a nyulamat. Pár hete reggel nem ette meg a reggelijét és lászott, hogy nincs jól. Adtam neki Espumisant és fájdalomcsillapítót, ez sokszor segít rajta, de most nem segített. Délutánra jobban lett, evett, bogyózott, jobb kedve lett, bár nem volt az igazi, de megnyugodtam, hogy nem kell orvoshoz rohanni vele. Estefelé kezdett megint rosszul lenni, adtam neki megint fájdalomcsillapítót, és anyum javasolta, ha nem lesz jobban, vigyem el másnap reggel orvoshoz. Én is úgy voltam vele, hogy holnapig talán ráér, mivel ha nem is az igazi, de evett.

Hát nem sokkal később elfogott egy iszonyat szorongás és gondolat, hogy ha aznap nem viszem orvoshoz, reggelre meghal. A környéken lévő összes ezgós dokit felhívtam, de vagy lepattintottak vagy fel se vették. Az utolsó esélyem volt egy másfél órás autóútra lévő rendelő, őket is hívtam és azt mondták ha most azonnal elindulok vele, még beférek ügyelet előtt. Ott kb. ugyanazt csinálták vele amit én otthon, 5 percet voltunk bent, aztán mehettünk haza, de a nyúl nem lett jobban.

Éjjel már nagyon rosszul volt, felkelni is alig bírt, én pedig ott voltam egyedül és fogalmam sem volt mihez kezdjek. Akkor megint elkapott a szorongás, hogy most muszáj lesz kényszeretetnem, amit még soha nem kellett csinálnom, azt sem tudtam hogy csináljam, de végül kapott egy kisebb adagot fecsivel meg még fájdalomcsillapítót és hosszasan masszíroztam a pocakját. Nyilván ettől sem látszott azonnal javulás, de úgy éreztem minden tőlem telhetőt megtettem érte.

Reggel rettegve mentem ki hozzájuk, felkészülve, hogy talán elpusztult, de szerencsére addigra sokkal jobban lett és azóta is minden rendben van vele.

Én meg azon gondolkodtam, hogy ha nem viszem el hamarabb orvoshoz vagy nem kényszeretetem, akkor lett volna inkább baj.

2022. aug. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Nem nagyon, sokkal racionálisabban döntök
2022. aug. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Vannak megérzéseim, de nem tudom a helyzetet általa kezelni, így sokszor csak szívok.
2022. aug. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Gombanyo12 ***** válasza:
30%
Hallgass az ösztöneidre, nevezhetjük megérzésnek is, de ez inkább a tudatalattid. Ami erősebb és okosabb mint a tudatos agyad. Az egy nagyon jó dolog ha képes vagy érzékelni a tudatalattidat. Nagyon sok problémából kisegíthet.
2022. aug. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki hogy van vele, de nekem az a nehéz, hogy szét válasszam az ösztönt megérzést, attól ami az illúzió, vagy irreális félelem vagy stressz miatti gondolat, vagy kósza bejövő képek. Szóval a hasznosat, a haszontalantól.
2022. aug. 7. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!