Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy szerezzek motivációt? 22/F

Krómgyűrű kérdése:

Hogy szerezzek motivációt? 22/F

Figyelt kérdés

Szóval az utóbbi pár hónapban kicsit kicsúszott a kezemből az életem.

Értem ezt úgy, hogy a munkahelyemen adódó stresszt nem tudom rendesen kezelni, emiatt munkaidő után gyakran fogyasztok alkoholt.

Azt is észrevettem, hogy lustán viselkedek, holott nem ez volt jellemző rám. Rengeteget segítettem odahaza a szülőknek, nagyszülőknek, főleg most nyáron. Most meg fekszem, TV-t nézek, számítógépes játékokkal játszom.


Barátaimat elhanyagoltam, egyre kevesebbet találkoztam velük, majd most már ott járok, hogy az egyik legjobb barátomat több, mint egy éve nem láttam, pedig egy faluban élünk.


Mindig tervezem, hogy elkezdek újra edzeni. Korábban edzettem, saját testsúlyos gyakorlatokat végeztem és sokszor jártam futni. Egyszóval karban tartottam magam. Szeretnék változtatni az életemen. Jó lenne mint mondtam újra edzeni, szeretnék új típusú hajat vágatni, többet segíteni odahaza, stb, stb..


De semmi motivációm, semmi energiám, semmi erőm nincs arra, hogy ebbe belekezdjek. De azt tudom, hogy ami jelenlegi életmódot folytatok, az abszolút rossz és nem helyénvaló.


Mit tanácsoltok? Hogy rúgjam s#ggbe magam, hogy elkezdjem az életmódváltást? Ilyen nehéz lenne?



2022. aug. 7. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Hasonló élethelyzetben voltam egy fél éve, mint te. Ugyanezek voltak a problémáim, mostanában megtanultam elég jól kezelni őket. Amiket leírtál, azokon egyszerre nagyon nehéz lenne változtatni. Kezd kicsiben! Mi az a probléma a felsoroltak közül, ami a legnagyobb változást hozná az életedben? Munkahelyi stressz, sport, szocializálódás, gameről való leszokás?
2022. aug. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 felhasznalo0780 válasza:
49%

Adok egy tippet, ami lehet, hogy totális blődség, de legfeljebb elolvasod, aztán kiröhögsz. Nekem bejött.


Azzal, hogy felismerted a problémát, ráadásul leírtad, összefoglaltad és segítséget is kértél, már félig győztünk. Ezt fontos tudatosítani.


A következő a teendő: szükségünk lesz 2 napra, lehetőleg hétvége, vagy bármikor, amikor ráérsz.

A két napból az első nap a tervezés: pontosan meg kell tervezni, miben hogyan szeretnél fejlődni/visszatérni. Egész nap át kell gondolnod, hogyan jutottál ide, és hogyan fogsz mindenen változtatni, milyen rutinokat fogsz bevezetni az életed különböző területein. (A terven később lehet módosítani persze, lényeg, hogy legyen egy koncepció.)


A második nap: semmit, de semmit nem csinálhatsz. Akár az otthonodban meditálsz, vagy javallott kimenni sétálni/túrázni, de ami lényeges, hogy minden olyan tevékenység tiltott ezen a napon, ami különösen nagy mennyiségű dopamint termelne. Ezen egész nap fókuszálj magadra, hogy mik az új céljaid, és hogy következő naptól nekiállsz ezeket végrehajtani. Tisztítsd ki az elméd és fókuszálj a jövőre, ugyanezen a napon próbáld lezárni a múltat (úgy értem azt az időszakot, amit a magad megítélése szerint nem megfelelően töltöttél el).

2022. aug. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Nem motivációt kell keresni, hanem lenyomni az edzést. Kb olyannak kell lenni, mint a fogmosásnak, vagy a felébredésnek.
2022. aug. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
A motiváció egy hazugság, csak csinálni kell. Nem lesz ilyen varázsütésre megjelenő erő, ami segít megtenni ezeket a dolgokat. Ez csak ilyen felelősség hárítás meg bűnbak keresés. Legközelebb, ha eszedbe jut, hogy tenni kellene valamit, csináld meg. Ne várj, hogy jaj még ezt meg azt, egyből csináld. Sok idő, de ha ezt a mentalitást elsajátítod, egész életedben lesz "motivációd".
2022. aug. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Motiváció egy érdekes dolog. Sokan tagadják, hogy segítene rajtuk, míg mások, mint én, vagy te, nagyon megérezzük a meglétét, vagy a hiányát.

Szinte bármiből, amiben a legkevesebb örömöd is lelheted, nyerhetsz egy kis motivációt. Saját példákat fogok mondani, de biztos, hogy ez nálad másképp van. Én szeretek zenét hallgatni, főleg a 70es, 80as évek "retro"-it, és annak megfelelően kazettán. Ez felvidít, pedig semmi közöm ahhoz a korhoz, 2003-ban születtem. De munka közben ha arra gondolok, hogy pl már "csak" 5 óra van hátra a Meki konyháján, és mehetek haza zenét hallgatni, az ad egy kevés motivációt. De nem ez az egyetlen ilyen. Ehhez hasonlóan lehet az egy játék, sorozat, film, gameplay is, bármi.

Viszont szerintem minden embernek van egy valami, amiből igazán energiát, motivációt nyerhet, ami 0-24 felvidítja, éberen tartja, amit nem tud kiverni a fejéből, ami boldoggá teszi. Nekem ez a szerelem. Egy bizonyos lány ha rám mosolyog, vagy nevet egy poénomon, annak az emléke mindig motivál, hogy igen, van miért élni, van minek dolgozni, van miért rendet tartani. És ha épp nincs mit csinálnom, de túlteng az energia, akkor van miért segíteni másokon. Egészen más lesz a világmeglátásod, ha megtalálod azt, ami neked jelenti azt, mint nekem ez. És ehhez muszály magadban körülnézned. Gondolj vissza, hogy régen mi volt ami motivált, vagy próbáld felidézni, hogy mikor volt az első alkalom, hogy nem éreztél elég motivációt. Találd meg, hogy mi az ami téged igazán boldoggá tesz, legyen az bármi, és szépen lassan, ahogy tisztul a világképedd, lehet, hogy rátalálsz a "fő" dologra is, vagy mi. Csak ne add fel! 19F

2022. aug. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!


Kipróbálok mindent, amit írtatok, hátha segít és javulást tapasztalok.


Amit igazán szeretek csinálni, az a motorozás. Igaz, pár éve kezdtem el csak, de nagyon imádom. Sajnos van bennem egy pesszimista hajlam és világlátás, amiatt, hogy nálunk egyre kevesebb helyen kapni benzint. :/

Ezek miatt előbb-utóbb kénytelen leszek valami más elfoglaltságot keresni.

2022. aug. 9. 08:54
 7/7 anonim válasza:

#4, a bődületes butaságaidat ne ide. A motiváció nagyon is valós és vizsgált dolog. Hétköznapi néven "kedv" is lehetne talán. Ha valamihez nincs kedved, és csakazért is erőlteted zöld utat adtál a depressziónak és mentális betegségek változatos tárházának, vagy azok sem léteznek?

Kutatásokban kimutatták hogy ha van kedvünk a feladathoz amit végzünk, a tanulékonyság, a produktivitás, és minden hasonló akár többszáz százalékban fejlődik, és ugyanez igaznak bizonyul visszafelé is, lásd modern felsőoktatás, adderalt nyomnak a diákok magukba hogy bírják tartani a tempót, mert nem érdekli őket amit tanulnak.


Kedves kérdező:


Szerintem az egészséges életmódra való átállás az első és legkönnyebb út amin elindulhatsz. Vegyél vissza a hús, tészta és leginkább a hozzáadott cukor fogyasztásából. A cukrot hátrahagyni baromi nehéz lehet az elején, de nagyritkán csalni azért lehet. Fogyassz sok zöldséget és gyümölcsöt, sokuk tele van triptofánnal, egy olyan anyag amiből később szerotonin lesz, "boldogsághormon". Szélsőségesebb esetben táplálékkiegészítőből is magadhoz veheted. Ezek a kezdőlökések talán elegek lennének hogy lökjenek rajtad egy keveset, és nem is igényelnek túl nagy erőfeszítést elsőre. Ahogy többet mozogsz, többet vafy a napon, szocializálódsz, javulást fogsz tapasztalni, szépen módjával.


Az alkohol az egyik legrosszabb dolog amit magaddal tehetsz. Módjával az is helyénvaló lenne, de rombolja a tested és nagy mértékben az elméd. Vannak a kábulásnak egészségesebb módjai is, de válogatás nélkül illegálisak.


Remélem sikerült valami olyat is mondanom ami hasznodra válhat.

2022. aug. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!