Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiatalok! Hogy kezelitek...

Fiatalok! Hogy kezelitek azokat az idősebbeket, akik szidják a generációt és azt hiszik, az ő idejükben minden jobb volt?

Figyelt kérdés
2022. aug. 9. 07:52
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
86%

#20


Ja látszik itthon mennyire megy az infó áramlás. A legegyszerűbb hülyeségekkel megvezetik itthon a fél országot és mindenki elhiszi és egymásnak ugranak.


Nézd meg a választást meg a médiát.

Nem lenne nehéz informálódni mi a valóság még is sok-sok millió embernek nem megy csak ebből az országból.

2022. aug. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Jó az igaz hogy a hülyeség is megy😂 Sok a Fidesz szavazó, nekik biztos kicsit más algoritmusuk van😂


Ettől függetlenül szerintem elfogadóbbak a mai fiatalok, ennek köszönhetően is. Pl ha 1960-ban a faluban nem volt egy nyíltan meleg ember sem, de később a tv-ben látták Steiner Kristófot, akkor lehet megrökönyödtek kicsit, hogy miii hogy szerethet egy férfi férfit. Ma meg már kb minden iskolában van nyíltan meleg ember (Budapesten főleg), vagy ha ott nem, akkor meleg influencer, így tudjuk, hogy oké mi heterok vagyunk, de vannak melegek. Vagy bármi más. Csak egy példa volt. Vagy mondjuk régen ha 22 évesen nem mentél férjhez, már vénlány voltál, ma már van mindenféle, látod, ahogy ez a celeb 18 évesen, az a barátnőd 23 évesen, az az influencer 30 évesen ment férjhez, tehát tudod, hogy nem csak egy lehetőség van és nem csak az az élet normális, ahogy te élsz meg a családod, közeli barátaid.

2022. aug. 10. 11:59
 23/28 Shaddark ***** válasza:
81%

Igen, anno a szocializmus tulajdonképpen amolyan vallásként is működött, az akkori szerény infrastruktúra (nem volt internet, kábel televízió...) eléggé szemellenzősre nevelte az embereket. És a rendszer váltás után ezek gyermekei (én és az ispánom) is átvették még ezt, hiszen erre neveltek minket.

Amikor kinyílt a világ, akkor meg néztünk mint a moziban, - volt aki vette a lapot, voltak akik nem.

De a mai generációk már elfogadóbbak szerintem is, persze sokakat még mindig szemellenzősre nevelnek (Az apa férfi...), mert a vezetők még az a generáció akik ebben nőttek fel. És mint egy vallásban, hisznek a szocializmusban tanult érték rendben. Még ha nem is tudják magukról, vagy nem is ismerik el, hogy azt képviselik a mai napig.

2022. aug. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
"én és az ispánom" szakadok 😂😂😂
2022. aug. 11. 09:09
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Mert egyszerűen ignorálom őket, és kész.


Nem akarok bunkó lenni, de azt látom, h az idősek nagy része burokban él, nem tudja reálosan megítélni magát és másokat. Nem beszélnek nyelveket, nem interneteznek, és az előző rendszerből magukkal hoztak egyfajta maradiságot és indokolatlan nagyképűséget.


épp nemrég lett elegem egy nagyon tipikus idős emberből, egy 80 éves festőből. azt mondják, 40 évesen is pont ilyen volt:


A képességeit sokszorosan túlbecsülő, alig jegyzett közepes festő, aki olyan szinten el van telve magától, hogy semmi más témája nincs, mint a saját művészete, utasítgat mindenkit, kéretlenül odamegy emberekhez tanácsot adni.

Természetesen rajta kívül mindenki hülye- szerinte.

2022. aug. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Már - mert.
2022. aug. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
90%

#25


Igazából a fiatalabb korosztály se sokkal különb, nem véletlen törölték el a nyelvvizsgát a diplomához.

Egyszerűen az ország oktatása totálisan romokban van, régen meg ott voltak az elvtársak.


Külföldön is sok olyan magyar fiatallal találkozok (amúgy én is az vagyok mielőtt félreértés adódna) jönnek dolgozni, semmijük nincs, nyelvtudás se, szakma se, semmi és a melóhelyet is úgy kezelik, mintha ezer helyről válogathatnának.

1 hónap után már szarnak bele teljesen, aztán 3 szor annyit keresnek, mint amennyit itthon kerestek.


Én nem tudom, nem látom azt a fene nagy változást igazából...


Városba is kábé 10 éve jönnek a népek, el se férünk annyian vannak itt a határ mentén és hát na, nyilván nem az értelmes kulturált elittel telt meg a város és környéke.

Inkább a legettósodás és a folyamatos agresszió és balhé ami az úr. Mint igazából az ország nagy részében.

2022. aug. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

#25 Abszolút ezt tapasztalom én is, hogy azt hiszik, amit ők gondolnak és tudnak a világról, az úgy van, aki máshogy él, más a véleménye, az hülye, nincs esély arra, hogy akár csak annyit mondjon, hogy oké ez a te véleményed.


#27 Bár én Magyarországon élek (Budapest), de én is kicsit ilyen vagyok a munka terén. Úgy értem, hogy úgy kezelem, hogy ezer közül válogathatok, ami így is van. Egyedül a covid első hullámában nem volt így. Az idősebbek, akár csak a szüleim korosztálya ezt nem érti, mert régen máshogy volt, de most meg az van, hogyha van érettségid, értesz annyira a számítógéphez, hogy mondjuk otthonosan kezeled (ami ha a 90-es években születtél vagy később, akkor garantált), kis Word, Excel tudás (nem magas szintű), tudsz helyesen írni és hajlandó vagy betanulni, akkor simán felvesznek, legalább is a fővárosban tuti. Ezért én sem maradtam olyan helyen, ahol bunkók voltak velem, ahol rosszul éreztem magam, vagy ha tudtam, hogy máshol jobban kereshetek. Mert megtehetem. A mostani helyemen egy éve vagyok, ezt szeretem, de nem mondom, hogy nem váltanék, ha valami annyira elromlana, vagy kiégnék. Kicsit para is ez a válság téma most, lehet, hogy ez megváltozik az elkövetkezendő időkben.

2022. aug. 13. 16:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!