Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szeretethiány vagy szeretetk...

A szeretethiány vagy szeretetk.rvaság miből alakul ki ha csak felnotten van, mert gyerekként mégcsak szükségem sem volt rá?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban (normalis családi hattér), egy olyan pillanatra nem emlékszem amikor nekem bárki ölelése bújása puszija szeretete hiányzott volna. Vagy hogy ezen vergődtem volna hogy anya ölelj meg vagy bármi.

Tiniként sem azért akartam hogy legyen barátom hogy valaki a kezem szorongassa vagy megsimogasson vagy törődjön velem vagy legyen kinek kiönteni a lelkem hanem csak mert már mindenkinek van barátja, csak nekem nincs alapon


Erre szinte kiforrott felnőttként (28n)meg szinte kapcsolatfüggő lettem, egyedül szeretehiánytól kínlódom hogy senki nem ölel, senkinek nem hiányzom, elromlott kapcsolatokban gyakorta azért maradok csak hogy ne kelljen újra ezt a kínt átélni, ami előtte volt.


Most kezd összeállni az hogy minek hiányzik nekem a szeretet? Az ölelés bújás, az, hogy valaki mondja hogy szeret, a törődés, figyelmesség, együtt alvások, tartozni valakihez.


Soha az életemben nem voltam ilyen! Felnőtten pedig ezen vergődöm!


(És nem, nem kell macska!)



#szeretethiány okai
2022. aug. 10. 12:58
 1/5 A kérdező kommentje:

És mellesleg valójában semmi pluszt nem ad az, ha vki ölelget. Csak a szeretethiány kínomat kompenzálja es semmi más.

Tehát szükségtelen is az életbe.

2022. aug. 10. 13:00
 2/5 Kroms ***** válasza:
Az emberi (és állati) érintés fokozza a szerotonin-termelést, ezáltal nagyban hozzájárul a mentális egészség fenntartásához. Gyerekként erre nincs nagy szükség, mivel máshogy működik a hormon-háztartás.
2022. aug. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezt mesterségesen be lehet vinni? Vagy venyköteles meg hormonvizsgálatokhoz kötött?


Tényleg mentális zavarba is beleviszi az embert, hírekben is van ilyen öngyilkos.

2022. aug. 10. 13:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Ideiglenes kutyagazdi? Legyel ideiglenes: 2 honap es fizetik a krg-eket. Keresel neki gazdat. Vagy megtartod. Az amstaff ,roti mar az a meret h megoleled es ugyanazt az wrzetet adja mintha egy embert olelnel meg. Nekem teljesen elmult a szeretethianyom tole.
2022. aug. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kroms ***** válasza:
Nem hiszem, hogy mesterséges úton legálisan be lehet vinni, de nem is érdemes, mert nem lenne egészséges. Étrend-kiegészítők léteznek, amik segítik a termelését, de egyik sem fogja tudni helyettesíteni a rendszeres emberi/állati érintést.
2022. aug. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!