Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet a pszichologiai oka...

Mi lehet a pszichologiai oka annak, hogy nem szeretem az idoseket?

Figyelt kérdés
2022. aug. 15. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyszüleiddel, idősebb rokonaiddal milyen a viszonyod? Történt valami a gyerekkorodban, valami rossz trauma, ami az idősekhez köthető?

Régi fel nem dolgozott trauma állhat a háttérben.

2022. aug. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
Mert eszedbe jut hogy idős korban nem olyan erős a záróizom és be fogsz pisilni gyakran.
2022. aug. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Nem csodálom. Magyarországon rengeteg a maradi, primitív, kotnyeles ember. Az öregek közt meg aztán főleg.
2022. aug. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyapáim meghaltak mire megszülettem, a két nagymamámmal egész jó volt a kapcsolatom. Nem volt egyik sem az a tipikus "az unokám a mindenem" nagyi, de nem volt rossz a kapcsolatunk. Mindkettő meghalt 20 éves korom körül. Csúnyán hangzik, de különösebben nem viselt meg. 😬

Külföldről most először utazunk haza mióta megszületett a kisfiúnk, és a hideg kiráz ha belegondolok, hogy anyósomék (közel 70 évesek) puszilgatni, fogdosni fogják, esetleg az ágyba fektetni amiben ők fekszenek..

2022. aug. 15. 15:56
 5/5 anonim ***** válasza:

A kommentedből ítélve szerintem az lehet az oka, hogy az öregségükből adódóan "koszosnak" tartod őket. Most nem feltétlenül a kívülről rájuk ragadt koszra gondolok, hanem egy idős ember teste nyilván megviselt, öregebb, elhasználtabb a bőre, a fogai, nehezebben tisztítja magát a szervezet. Szerintem sokan tudatalatt ezért tartják undorítónak az idős embereket (pl ha egy fiatal egy időssel van együtt), mert átfut az agyukon, hogy biztos büdös a szája, ott a sok éve leragadt kosz a műfogsorában, a bőre se tűnik olyan tisztának, kellemetlen szagokat áraszt...

Egy idősebb szervezet tényleg lassabban méregtelenít, mint egy fiatal. Nem véletlen, hogy sokszor egy olyan házban, ahol idős emberek laknak, vagy kórházban, megfigyelhető egy jellegzetes "szag", ami elvileg emiatt van.

De ezt nem ragasztják át másokra, nem terjesztenek vele betegséget, vagy bármi. Ez az öregedés velejárója.

2022. aug. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!