Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megőrülök lassan, elegem van...

Megőrülök lassan, elegem van a telefonfóbiából?

Figyelt kérdés

Rettegek felhívni valakit telefonon, még a saját édesanyámat is. Amúgy nincs szorongásos zavarom, csak a telefonhívástól ver le a víz.

Február óta halogatok egy hivatalos telefonhívást, szerdáig mindenképp rá kell vennem magam, mert utána már késő. Írtam emailt, de arra nem válaszoltak.

Ma akartam őket felhívni, de nem tudtam rávenni magam, most meg már kifutottam az időből, mivel csak 4-ig vannak nyitva.

Holnap meg kéne lépnem, de rettegek.

Elmondom mitől:

1. Akármikor telefonálok, mindig olyan a hangom mintha futottam volna, mivel lihegek, ver a szívem a szorongástól, ezért gyakran előfordul, hogy a nyugalom magamra erőltetésetől beszéd közben kifogyok a levegőből, és elcsuklik a hangom. Nem tudok lenyugodni előtte, mert igazán csak akkor kezd el verni a szívem mint az állat, amikor már kicsöng (most még a tenyerem is elkezdett izzadni a gondolattól)

2. Magabiztosnak és határozottnak kellene tűnnöm, mert nem tét nélküli a dolog. Én meg mindig nagyon szerényen beszélek.


Segítsetek, van valakinek valami SOS ötlete?


2022. aug. 15. 17:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hosszabb távon pszichológus, a konkrét hívást illetően pedig nagylevegő, és rajta. Amúgy meg, személyesen mennék be és rendezném le a helyedben, ha úgy nincs, úgy értem nem tör elő ez az izgalmi állapotod...
2022. aug. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Erre már én is gondoltam. Szerdán be tudnék menni, igaz kicsit sokat kell utaznom.

Nem, úgy nem lenne bajom, csak lehet hülyének néznének, hogy ezért elmentem olyan messzire, miközben telefonálhattam is volna.

2022. aug. 15. 17:46
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is eléggé izgulok minden telefonálás előtt. Én fel szoktam ülni valamilyen járműre, és ott telefonálok. Oszlik a figyelmem az ingerek miatt egy kicsit, de nem annyira, hogy ne tudjak figyelni a hívásra.

Hátha.

2022. aug. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%

3: szerintem ez nem szerencsés. Ha vezetsz, akkor oszlik a figyelem, baleset lehet, és ha nem akarsz egy alsóhangon ötszámjegyű büntit meg néhány büntetőpontot (ami hosszabb távon a jogsid ugrásához vezet), akkor kötelezően kell kihangosító.

A buszok zöme, meg a vonatok pedig eszméletlen hangos motorhangúak, ott a saját hangomat se hallom, nem beszélve az utasok zsivajáról.

2022. aug. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló: a 3-as válaszoló vagyok. Ezt kifelejtettem, mert nekem alap, de persze más nem tudhatja, hogy csak tömegközlekedem, nincs jogsim.

A tömegközlekedési eszközök hangerejét talán városa is válogatja; én 60 km-ről járok fel dolgozni Pestre, és ezen a vonalon elég halkak a járművek. A többivel is szerencsém van ilyen szempontból.

De tök jogos amit irsz, tényleg nagyon helyzete válogatja, hogy mennyire alkalmazható a dolog.


Egyébként ha nem vagyok járműközelben, egy csendes mellékutcára/az udvarra szoktam kimenni. Ha ilyenek léteznek, esetleg meg ez is egy opció lehet

2022. aug. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%

" Amúgy nincs szorongásos zavarom" De, Kedves Kérdező, van. Méghozzá súlyos.

Nem mennék itt bele a kezelési módszerekbe, de ki lehet belőle jönni. Időbe telik, és foglalkozni kell vele.

2022. aug. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

De jó, hogy te jobban tudod.


Fóbiám van, nem szorongásom.

2022. aug. 15. 19:17
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Ha leírod pontosan azt, amit mondani akarsz, nem segít? Én ilyenkor még a köszönést is felírom.
2022. aug. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%
Istenem milyen emberek vannak. Az őseitek forognak a sirjukban. Nesze neked jó világ.
2022. aug. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Kérj meg egy jó barátot, akiben megbízol, hogy legyen ott melletted a híváskor. Kihangosítva beszélj. Menjetek ki egy oarkba, hogy legyen külső ingery tényleg kell, h oszoljék a figyelem. Írd meg szóról szóra a szöveget. Sikerülni fog!
2022. aug. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!