Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos önbizalomhiányt ami...

Súlyos önbizalomhiányt ami többek közt telefonfóbiában merül ki lehet önfejlesztéssel vagy baráti segítséggel gyógyítani javítani?

Figyelt kérdés

Én is önbizalomhiányos vagyok de akiről írok az nekem is sok.

Van hogy megkér, hívjak fel helyette embereket.

Mármint szüleit,testvérét barátnőjét (ha volna, és pár hónapja együtt vannak)simán felhívja sőt durván veszekedni is tud.

Akiket nem mer hívni: főnöke ha beteg (ír smst hogy hangszál gyulladása van) az ügyvédje (akinek ügyvéd kell annak lehet oka önbizalomhiányra) e-mailezne vele,de hát mikorra elolvassa, anno főiskolás tanárai. Úgy foglalnám össze, akikkel utána találkoznia is kell. Call centereket bankét, telefon -, net szolgáltatókat simán simán felhívja. De ott is hagyja magát lerázni.

Viszont ételt is inkább neten rendel.

Ha már bank, 3 biztosítást rá lehetett beszélni nem mer ellent mondani. Sokszor inkább szenved de nem áll ki magáért. Sokan bele akarnak okoskodni az életébe és némán tűri.Ritkán viszi véghez az elképzeléseit. Pl van egy munkatársa aki nagy fodrásznak tartja magát(nem szakmája) szerintem elég béna, az ismerősöm szerint is, na mindig az a pasi vágja a haját, de nem úgy ahogy az ismerősöm szeretné, hanem ahogy ő akarja.

Szerintem kár írni a tüneteket.

Ja még egy, munkája során gyakran kellett kártérítést fizetnie, mert kezdőként rábeszélték olyanokra amit egy profi tudna megcsinálni. Teher autóval szűk helyre ívesen betolatni,mert azt mondták neki xy(sokkal rutinosabb sofőr) nagyobb autóval beállt.

Még egy utolsó: gyakran rúgatják be rokonai, pedig nem is akar inni,de ha valaki erőszakos vele inkább megissza, hogy békesség legyen.

Gondoltam, már sokk terápiára. De most azért az életben haladni kell. Ügyvédre visszatérve ha húzza halasztgatja az időpont egyeztetést nagy bajban lesz.



2018. jan. 3. 14:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Járt pszichológushoz, ott nem mert lemondani egy időpontot inkább, nem ment többet. Lehet kapott valami feladatot amit nem akart megcsinálni és ezért nem tudott menni.
2018. jan. 3. 14:14
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is telefonálási fóbiám van, és nem tudom, hogy szabaduljak meg tőle. Én max családtagokat merek csak felhívni. Egyetemi ügyintézőkkel, hivatalos személyekkel, futárokkal sem merek telefonálni, de még csoporttársakkal se nagyon. Nagyon nagyon kínos, szenvedek tőle, és a legrosszabb benne, hogy nekem is mindig valaki másra kell sóznom ezeket a feladatokat. Én is inkább e-mailt írok, amikor csak lehetséges, de az nem túl jó, mert azokra nem mindig válaszolnak. Vagy addigra túl késő... Nekem is származott már anyagi károm is abból, hogy túl sokáig halogattam egy-egy hívást. Egyszerűen nem tudok túllépni ezen, hiába próbáltam. Olyankor sűrűn elöntenek a hólyagos kiütések, vörös és ég a bőröm, a szívem majd kiugrik a helyéről, a hangom remeg és alig kapok levegőt.


Érdemben sajnos nem tudok segíteni, de a barátod ezzel a bajjal nincs egyedül... Szerintem (még ha unod is az ügyeit intézni) örülj neki, hogy téged kér meg ezekre, mert ezek szerint bízik benned. Én sajnos nagyot csalódtam abban, akiben bíztam, így már nincs kit megkérnem, pedig most is lenne fontos intézni valóm.

2018. jan. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nála csak pisi, kaki leblokkolás. Na meg a lányokkal is gondban van, főleg szex és merevedés terén. Pl neki, voltak olyan barátnői akik ügyetlenek voltak kézzel szájjal és ettől lelohadt nem tudom mert e szólni nekik. Inkább dobta őket, mert felsült és az szégyen, ezt is részegen beszélte ki, hogy miért szakítottak.
2018. jan. 3. 14:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt hogy érted, hogy "Nála csak pisi, kaki leblokkolás" ?
2018. jan. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ááááá a csúnya vessző,ha kimarad akkor gond van. Nála ha telefonálni kellene, akkor wcre kell mennie, izzad és kényszeresen csinálnia kell valamit ami máskor 1mp akkor 1 percig tart.
2018. jan. 3. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!