Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megőrülök lassan, elegem van...

Megőrülök lassan, elegem van a telefonfóbiából?

Figyelt kérdés

Rettegek felhívni valakit telefonon, még a saját édesanyámat is. Amúgy nincs szorongásos zavarom, csak a telefonhívástól ver le a víz.

Február óta halogatok egy hivatalos telefonhívást, szerdáig mindenképp rá kell vennem magam, mert utána már késő. Írtam emailt, de arra nem válaszoltak.

Ma akartam őket felhívni, de nem tudtam rávenni magam, most meg már kifutottam az időből, mivel csak 4-ig vannak nyitva.

Holnap meg kéne lépnem, de rettegek.

Elmondom mitől:

1. Akármikor telefonálok, mindig olyan a hangom mintha futottam volna, mivel lihegek, ver a szívem a szorongástól, ezért gyakran előfordul, hogy a nyugalom magamra erőltetésetől beszéd közben kifogyok a levegőből, és elcsuklik a hangom. Nem tudok lenyugodni előtte, mert igazán csak akkor kezd el verni a szívem mint az állat, amikor már kicsöng (most még a tenyerem is elkezdett izzadni a gondolattól)

2. Magabiztosnak és határozottnak kellene tűnnöm, mert nem tét nélküli a dolog. Én meg mindig nagyon szerényen beszélek.


Segítsetek, van valakinek valami SOS ötlete?


2022. aug. 15. 17:35
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#8 A legtöbbször leírom, csak lányos zavaromban mindig inkább rögtönzök :)


#10

Köszönöm szépen, így fogok tenni.


Tényleg kimegyek majd a parkba, ez nagyon jó ötlet.

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

2022. aug. 15. 20:06
 12/15 anonim válasza:
Szerintem az lehet a baj, hogy telefonon "tartassz tole", hogy nem lat/ismer az illeto es ragorcsolsz hogy jo legyen a hangod, a beszeded, mert csak ez alapjan tudnak telefonon keresztul "megitelni". Nalam is van ilyen. Eloben jo, mert lat, hogy jo a kisugarzasom, stb. Telefonon mas.. ismerosokkel megy. Az mondjuk durva hogy anyukaddal sem mersz.. akkor ez mas tema.. mert o ugye ismer nincs az, ami masnal. Nekem a hangom nem annyira tetszik, foleg ha izgulok akkor magas es olyan "bena". Sokszor elojon ha izgulok egy telefonnal. Ha laza vagyok, nyugodt, akkor jo a hangsulyom. Te mit erzel mi az ok amiert anyukaddal sem igazan mersz telefonalni? Gondold at. Mitol tartassz?
2022. aug. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Felsz hogy mond valami olyat hogy aztan nem tudod "jol" lereagalni, mert leteszi vagy ilyesmi? Vagy mi?
2022. aug. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Na, megléptem.

Elmentem a parkba, de még itt is nehéz volt rávennem magam.

Sajnos negatív kimenetele lett a dolognak, elutasítottak, mint ahogy attól féltem.

2022. aug. 16. 14:11
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem mondanám azért, hogy teljesen negatív lett a kimenetele. Legyőzted a szorongásod és telefonáltál. Azért ez pozitív. Legközelebb már nem halogatod ennyi ideig.
2022. aug. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!