Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Telefonfóbiát, szoc. Fóbiát...

Telefonfóbiát, szoc. Fóbiát hogyan győzzem le?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy félek az emberektől. Néha azért jobb a helyzet, de általában befelé forduló vagyok. Az utcán csak zenét hallgatva tudok közlekedni. Elsőéves egyetemista vagyok, de még egyszer sem mentem el bulizni.Társaságban nem merek megszólalni, ezért az emberek hülyének néznek, amikor az asztalnál ülve mindenki beszélget, csak én ülök csöndben. Attól félek, hogyha megszólalok,akkor biztos butaságot mondok. Ezzel már problémáim voltak gimiben is a felelésnél. A másik gond a telefonálással van. Egyszerűen irtózom a telefontól. Ritkán veszem fel a telefont, akkor is gyomorgörcsöm van. Hogyha nekem kell hívnom valakit, az még rosszabb. 6 hónapba tellett, hogy felhívjam az orvosomat. Most egy hivatalos ügyet kellene elintéznem, de egyszerűen képtelen vagyok rá. Már egy hete halogatom. Egyfolytában csak arra tudok gondolni, hogy a vonal másik végén milyen okos ember van, én meg itt vagyok, egy senki,aki semmit nem ért el az életében és nem is fog. Pszichológushoz elmennék, de akkor fel kéne hívnom, ami nem menne, másrészt ott ki kéne öntenem a lelkem személyesen, ami csakugyan nem menne.

Gyógyszereket nem vagyok hajlandó szedni.



2013. márc. 21. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az egyetemre hogy tudsz járni? Vagy levelezőn tanulsz? Mellesleg nem vígasztalni akarlak, de ha orvoshoz sem mész el, meg gyógyszert sem akarsz szedni, akkor sokkal nehezebben fogsz helyrerázódni. Talán változtatni kellene a nézeteiden.

2013. márc. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lány vagy, vagy fiú? Én is hasonló helyzetben vagyok, de én még középiskolába járok. Nem merek beszélgetni az osztálytársaimmal (más osztályba járóval méginkább nem), csak kb. 3 ember van, akikkel beszélgetni szoktam. Szünetekben egyedül ülök, félek odamenni másokhoz, mert sosem tudom hogy mit mondjak, csak kínos csend lenne, ha beszélgetni próbálnék. Ha hangosan meg kell szólalnom órán, remeg a hangom. Ha valamit mások szeme láttára kell csinálnom, elkezd remegni a kezem. Tudom, hogy mit érzel.
2013. márc. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

nekem is ilyenem van, de nem ennyire súlyos.

Úgy néz ki hogy ehhez önbizalomhiány is társul, mert az van nekem is. Csoportterápia állítólag hatásos

2013. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!