Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés mikor mindenkit...

Milyen érzés mikor mindenkit szar embernek tartasz magad körül, majd felhívják rá a figyelmedet, hogy te vagy a legszarabb?

Figyelt kérdés

Akit megérint, hogy ezt gondolják róla és az arcába mondják az tényleg szar ember? Miért rombolja szét valaki az életét mint egy homokvárat amit saját maga épített fel újra és újra? Mit lehet tenni, hogy a környezetedben lemosd ezt magadról?


Valahányszor felépítek valamit az életemben, én magam rombolom le, fájdalmat okozva másoknak. Mi ez a kör? Hogyan lehet ebből kilépni?


Konkrétat felesleges írnom, mert minden területen ezt csinálom, a karrieremben, a párkapcsolatokban, a barátaimmal, a családommal és saját magammal szemben is.


2022. aug. 15. 23:58
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Fel sem kell hívniuk a figyelmem rá.. már mindenkit lenézek valamiért, szóval már rájöttem magamtol is hogy nem másokkal van a baj
2022. aug. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A felismerés és a beismeres már önmagában fél siker! Innentől kezdve rajtad múlik. A "hogyan" megtervezese és végrehajtása is.
2022. aug. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Bár nem mások hívták fel rá a figyelmemet, de én is rájöttem, hogy szar ember vagyok. Megpróbáltam megváltozni, de annyira idegen nekem helyesen cselekedni. Nem vagyok gonosz, csak selejtes. Amikor jó emberek tesznek jó dolgokat, akkor olyan gördülékenyen megy minden magától, de ha én próbálok jót tenni, azzal csak jobban megutáltatom magam, mintha semmit sem tettem volna.

Rossz érzés. Szégyen és bűntudat keveréke. Hosszabb távon haragot és félelmet táplálnak ezek az emlékek.

Némi megkönnyebbüléshez vezetett, hogy idomulni kezdtem a karakteremhez. Nem próbálok olyan lenni, ami nem a részem. Azt mondják, mindenki meg tud változni, de szerintem hazudnak. Vannak, akik elég jók hozzá és vannak, akik nem. Én egy olyan állatfaj vagyok, aminek nagyon szűkre szabottak az életfeltételei.

2022. aug. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Katona Dius ***** válasza:

Ha van elég önismereted, akkor nem kell,hogy mások szembesítsenek a dologgal. Èn tudom magamról, és sose tagadtam, nem vagyok jó ember. Eleve nem vagyok érzelmileg egy nagy ász,empátia stb. nem jellemző rám. Nem nagyon tudok másokkal együtt érezni, így gyakran a problèmájukat sem értem. Mármint érteni értem,csak nem tudok együtt érezni. Pl. pár eve volt,hogy papám megszédült, miközben cirkulával fát darabolt és levágta vele az egyik hüvelyk ujját. Anyám sírva közölte velem, én annyit tudtam mondani,gratulálok, ügyes volt,nem bírt volna várni, míg apu vagy a másik veje elmegy segíteni. Anyám kialadt és közölte, hogy kegyetlen vagyok. De most ha nekiállok sírni,attól visszanő?

Amugy mostani normák szerint tenyleg kegyetlen és szemét vagyok. Ezt tudom magamról,de nem érdekel. Nem fogom magam megjátszani,meg végigszínészkedni az életemet csak hogy mások jól érezzék magukat.

2022. aug. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, de mi van akkor amikor az élet belekényszerít és társadalmi elvárás nem "szar embernek" lenni?


Adott egy munkahely pl. Majd kb 8. után az ember elgondolkodik mi a fenét csináljon. Engem zavar, hogy kirekeszt a társadalom.

2022. aug. 16. 01:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne feledd a tényt kedves kérdező, hogy idegenek nem tudnak megítélni téged megfelelően, mert nem ismernek eléggé. Először magadnak kell tudni megfelelni, utána a társdalomnak. Másképp nem fog menni.
2022. aug. 16. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Én sose voltam szar ember életemben, mindenkivel kedves és normális próbáltam és próbálok lenni. Nem rekeszt ki senki, szeretnek a kollégák, barátok, szomszédok. Jó így élni. De szerintem ez elhatározás kérdése.
2022. aug. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!