Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, h senki sem szeret?

Figyelt kérdés
Régen elég csendes voltam, mert otthon sokat bántottak. Mostanra ez sokat javult, de még mindig azt érzem, hogy senki se kedveli a társaságomat. A mostani munkahelyemen is 1 srác van, aki szeret velem beszélgetni, de vele se szoktunk sokat, a többiek eléggé kerülnek. Pedig én esküszöm, h próbálok nyitni. Ma is együtt ebédeltek a kollégák, és próbáltam bekapcsolódni a beszélgetésbe, de amikor mondtam vmit, csak rám néztek, aztán folytatták egymással. Van egy mentorom, ő szokott bevonni csak a társasági dolgokba, amúgy kb senkit se érdekelnék. Nem vagyok ápolatlan, se igénytelen, maximum depressziós. De nem szoktam soha negatív lenni, nem piszkálódok, épp ellenkezőleg. Mégis mindig azt érzem, hogy én vagyok mindig az, aki nem számít senkinek. Máshol is ez volt. Annyira szomorú vagyok sokszor emiatt. :/
2022. aug. 18. 21:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan éreznek hasonlóan, mint te. Ezzel egyáltalán nem vagy egyedül.


A munkatársaid korodbeliek?


Egyébként maradj nyitott és ne add fel pár sikertelen próbálkozásod után. Illetve rejtsd el, hogy nagyon vágysz a szeretetre, mert ezt vannak akik kihhasználják.

2022. aug. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

Off topic 1es te szereted az avokádókat?

Én most halomszámra ültettem őket

2022. aug. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne kéretlenül csatlakozz, kérdezd meg egyáltalán nem-e gond ha melléjük ülsz. Ők egymással akartak beszélni és nem veled, van ilyen. Mással is ezt csinálták volna, ha nem ismerik és nincsenek jóban vele.


Reggel köszönj annak aki szimpatikus, kérdezd meg hogy van, mi újság vele. 2-3 perces beszélgetésnél ne legyen több, aztán mondd hogy majd még beszéltek. Építsd fokozatosan, légy türelmes. A helyedben beszélnék ezzel a "mentorral", hogy szeretnél nyitni mások felé, de nem vagy jó benne, bemutatna-e pár embernek kicsit megismerni másokat. Valószínűleg segíteni fog.


Állj az egészhez úgy, hogy nem akarsz semmit, nem gondolkozol barátságban, haverságban, ismeretségi kapcsolatokban. Te csak beszélgetnél x ideig, aztán lesz ami lesz. Lehet soha többet nem fogtok, ezt elfogadod és nem érdekel.


A helyzetedben még könnyebb ezt mondani mint csinálni, mivel a gyerekkorodban nem kis gondjaid voltak. Úgy tűnik nem igazán sikerült még feldolgozni ezt, megérteni, felépíteni magad, úgyhogy a legfontosabb nagy valószínűséggel az lenne, hogy egy szakemberrel ezt elkezd.

2022. aug. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
az ispán szeret
2022. aug. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

#2


Igen, szeretem végülis, de mostanában nem ettem.

2022. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1# Igen, korom béliek, mindenki fiatal. A téma is adott a munka miatt. Köszi a tanácsot egyébként, meg a támogatást. :)


3# Igazából nem kéretlenül csatlakoztam, az egész osztály általában egyszerre indul el enni, és egy asztalhoz ülünk, de lehet, h a beszélgetésben már annyira nem láttak szívesen. :D Nem erőltettem amúgy túl, 2-3 próba után feladtam inkább.

2022. aug. 18. 21:41
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is ezt érzem. De velem tényleg így van. A családomban senki nem beszél velem, csak anyám, de ő is állandóan csesztet. Jelenleg több száz kilométerre vagyok tőle, és dolgozom. Nem járok haza sem, nincs rá lehetőségem sem. Itt a legjobb. Egyéb rokonok azt se tudják merre vagyok, nem is érdekli egyiket se. Gyűlölnek engem.

Barátaim nincsenek.

Magányos ez az életmód úgymond, mert én vagyok itt, egy kollégám, meg az autóm, és ennyi. De szabadnapomon csavargok, munkában meg itt a kollégám, és vele legalább elvagyok.

2022. aug. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy kísérletben megállapították, hogy a depresszióra hajlamos emberek a semleges arcok mögé is negatív érzelmeket képzelnek. (Korb: Felfelé a lejtőn)
2022. aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7# Ismerős, nekem is mindig azt mondtál otthon, hogy utálnak.


8# Ebben lehet valami, mert nagyon erősen képes vagyok érzelmileg túlreagálni akár jelentéktelen dolgokat is. Ma már nem is voltam annyira szomorú a tegnap események miatt, teljesen más színezetben láttam a történteket.

2022. aug. 19. 20:02
 10/12 anonim ***** válasza:
Fejleszd magad, ez a te fejedben játszódik le, ne hagyd magad! :-)
2022. aug. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!