Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sajnos muszáj leszek kölcsönké...

Sajnos muszáj leszek kölcsönkérni egy rokonomtól, de nagyon nem szeretnék, napok óta halogatom. Mit mondjak neki, hogy fogalmazzam meg?

Figyelt kérdés

Sajnos az utóbbi időben nagyon nem úgy jöttek össze a dolgok, ahogy kellett volna, részben az én hibámból, részben egy másik ember hibájából. Bár ha időben tudom, hogy az a másik miket fog csinálni, akkor még időben tudtam volna én is másképp csinálni a dolgokat és lehet, hogy most nem lennék itt, vagy legalábbis kevesebbet kellene kérnem.


Utálok kölcsön kérni és tartozni, nagyon nem szívesen teszem ezt. De most sajnos nincs más választásom, így is éhezek, napi 2 db zacskós levest eszek, hogy legalább kajára ne költsek, de szeptemberben már így se fogom tudni kifizetni a lakbért...

Napok óta halogatom ezt a beszélgetést, pedig jó lenne túl lenni rajta, de már csak azért is félek, mert nem valószínű, hogy októberben már vissza tudnám adni azt a pénzt, mert akkorra van időpontom egy költségesebb fogorvosi dologra. Illetve ugyanez a családtagom nemrég adott kölcsön anyámnak is, szóval nem tudom, hogy van-e még annyi pénze, hogy nekem is tudjon úgy, hogy neki se legyen belőle hátránya.


Ti hogy fogalmaznátok meg a helyemben, mit mondanátok neki? Soha nem kértem még kölcsön senkitől, nagyon szégyellem magam. :(



2022. aug. 19. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyenes tiszta beszédet szeretem. Ha valaki nem kertel, nem beszél mellé, elmondja hogy mi a helyzet őszintén.

És mond meg azt is hogy nem tudod visszaadni októberben.

2022. aug. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%

Elmondod, hogy mire kell. Nem kell szégyellned, hogy most éppen rosszabb helyzetben vagy, van ilyen.

Jó minél előbb tisztázni a helyzetet.


Én is adtam már kölcsön családon belül, autóra. Számomra büszkeség, hogy ezt meg tudtam tenni úgy, hogy semmi problémát nem okozot anyagilag.

2022. aug. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
13%

Ne add magad elő áldozatként.

En ugy csinalnam pl kepzeld sinalni akarok egy isteni brassóit csak nincs rá elég keretem legyszi kérhetek? X edikén hozom is vissza

2022. aug. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

"Én is adtam már kölcsön családon belül, autóra. "


Istenem...

2022. aug. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Istenem..."


- Nem. Az az emelet, de másik ajtó.


Egyébként ne a Te családodból indulj ki.

2022. aug. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!