Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális dolog másoktól pénzt...

Normális dolog másoktól pénzt kölcsönkérni?

Figyelt kérdés
Nálunk otthon nem volt szokás senkitől se kölcsönkérni, sem más családtagtól, sem rokontól, sem baráttól. Maximum úgy, hogy épp nem volt nála pénz, de estére visszaadta az illető. Párom családjában mindenki kér kölcsön mindenkitől tízezreket és majd következő hónapban visszaadják, ha visszaadják. Hónap vége fele rendszeresen jön kölcsönkérni az édesanyja, a testvére és a barátai is. Ez valóban normális dolog? Azt a pénzt nem ők keresték meg, miért kéri el bárki is? Normális dolog ez és én éltem burokban?
2018. máj. 30. 06:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem normális.
2018. máj. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán, nem tanulták meg a pénzt beosztani abban a családban.
2018. máj. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy vagyunk, hogy csaladon belül teso szülők kölcsönkérünk de mar kijebb nem megyünk (nagyszülők, rokonok stb) mindent felirunk es visszaadjuk, ha fizukor akkor fizukor de visszaadjuk.
2018. máj. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer fateromtól kértem kölcsön egy nagyobb összeget, részletekben visszaadtam, kollégától egyszer, mert aznap otthon maradt a pénztárcám, másnap visszaadtam.
2018. máj. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy kinek mi a normális..

Ha megszorul és nincs, mit enni akkor mit csinálhatna?


Inkább nektek kell eldönteni, hogy adtok vagy nem.

2018. máj. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Lakáshitelen kívül kívül nem kértem kölcsön, nem szeretek tartozni.
2018. máj. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére megpróbáljuk a pénzünket beosztani, így családon belül nincs szükség kölcsönre. Ha pedig valami apróság kell, azt megvesszük anélkül is egymásnak. Pénzt még tőlem nem kértek, én sem, viszont a szomszéd anyukával vagyok olyan viszonyban, ha bármelyikünknek elfogyna valamilye, ami hirtelen kellene a főzéshez, akkor adunk egymásnak, és vissza is adjuk.
2018. máj. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
másoktól? nem kizárólag magunktól normális dolog pénzt kölcsönkérni
2018. máj. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi anyummal mindig kérünk kölcsön egymástól, segítjük egymást. Soha nem volt olyan, hogy ne adtuk volna vissza a másiknak.
2018. máj. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem így nőttem fel, szóval számomra sem normális. Azért az gáz, hogy ha nem adják vissza egymásnak, márpedig tízezrek azért már nem kevés összeg. Vagy még néha szerintem elfogadható, meg mindenkivel megeshet, hogy szorult helyzetbe kerül, de minden hónapban ezt eljátszani és erre alapozni, hogy majd kölcsönökből kihúzza a hónap végét az gáz.
2018. máj. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!