Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki melyik kezét szokta tartani...

Ki melyik kezét szokta tartani a másikkal?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy az egyik alkarja valakinek behajlítva teljesen könyöktől, és annak a kézfején könyököl a másik kezével. Érdekességként érdekel, ki hogy szokta és ez amúgy mitől függ? Genetika, hogy kinek melyik kényelmes?

2022. aug. 19. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt most nem értem. Ezt állva vagy fekve vagy hogy? Nem tudom elképzelni, hogy rákönyökölök a behajlított kezemre..
2022. aug. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Megszokás.

Általában a bal karomat a jobbal, de sokszor váltogatom.


De ugyanígy kialakul az is, ki hogy ül törökülésben, hogyan teszi keresztbe többet a lábaait, hogyan kulcsoja össze a kezeit, hogyan tapsol...

2022. aug. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem karbatett kézzel, vagy ilyesmire gondol.


Szerintem ahogy reflexszerűen kialakul.

Ahová reflexszerűen húzta, az lett a domináns ilyen szempontból.

de még azt is el tudom képzelni,hogy vna, aki egyszer így, egyszer úgy teszi.

Ez egy olyan dolog, amit szerintem alapból sose szoktunk figyelni. :):)

2022. aug. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt a leírt helyzetet nem értem de az agytól függ hogy hogy kulcsoljuk össze meg hogy tesszük karba a kezünket. Ez nem szokás kérdése hanem ugyanúgy meghatarozott mint hogy ki jobb kezes és ki bal kezes.
2022. aug. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!