Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számodra mi az ami még belefér...

Számodra mi az ami még belefér a "tisztességes pénzszerzés" kategóriába? Mi az, ami már nem?

Figyelt kérdés

Mindenki pénzből él, azt pedig ki így, ki úgy szerzi.

Hol húzod meg a határt, ahol azt mondod, hogy na azért ez már arról szól, hogy valaki jól meggazdagodjon, és mindegy mi a módja. Mi az amit még tisztességes pénzszerzésnek gondolsz, és mi azt amit már nem? Amire azt mondod, hogy itt már nem a munka, vagy a szolgáltatás a lényeg hanem hogy minél jobban meg lehessen gazdagodni belőle, minél jobban le lehessen húzni a másikat...

Hol húzod meg a határt - magadnak és másnak?


Magadnak - értsd: Mi az, amit még pénzszerzés céljából megengedsz magadnak anélkül, hogy leégne a bőr a képedről...Mi az amit már nem?

Másnak - értsd: Mi az, amiért hajlandó vagy fizetni még, mert még nem gondolod pofátlanságnak, lehúzásnak, vagy hogy épp valaki truvájéletét fizeted? Mi az, ami már benne van ebben, és inkább nem fizetsz érte?


Válaszoljatok röviden, vagy bővebbben - mindegy. Kíváncsi vagyok, ki hogy van ezzel...


2022. aug. 21. 23:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%

Soha nem vállalnám: prostitúció, törvénybe ütköző dolgok, szembe menni a saját elveimmel és világnézetemmel.


Beleférne: függő vagy hülye emberekből hasznot húzni. Úgy gondolom, hogy az ilyenek megérdemlik a sorsukat.

2022. aug. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
26%

#11

Nekem pont a legundorítóbb mások betegségéből vagy kiszolgáltatottságából hasznot húzni. Inkább megyek hímringyónak, az még ilyen szempontból erkölcsösebb, mert a saját bőröm viszem a vásárra és nem azt várom, hogy más az ölembe pottyantsa a lóvét a saját mentális visszamaradottsága/betegsége miatt.

2022. aug. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#11

Te dolgod. Lehet, hogy ha egyszer kiszolgáltatott helyzetbe kerülsz, máshogy vélekedsz majd utána....

2022. aug. 22. 23:10
 14/19 anonim ***** válasza:
56%

#12.

Aki függő, az magának okozta a problémáját, tehát megérdemli. Az ilyen emberek pont ugyanolyan undorítóak, mint a prostituáltak. Nem fogom megsajnálni az ilyeneket soha.

2022. aug. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
A függőket pl én sem de azért nem fogok egyet pluszba belerúgni, csak mert úgyis lehet.
2022. aug. 23. 09:16
 16/19 anonim ***** válasza:
Eléggé el vagytok tévedve, mert nemcsak az a függő, aki minden nap részegen fetreng az árokparton vagy szét van drogozva az agya. Tegyük fel, hogy valaki videójátekfüggő és mindent megtesz, hogy minél jobb videókártyája meg ilyenei legyenek. Te jószívvel eladnál neki valami hamisítványt drágán, csak mert ő a függősége miatt úgyis megveszi magának?
2022. aug. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#16.

Szerintem ez törvénybe ütközne akkor, ha nem tudhatná az illető, hogy az árucikk nem eredeti. Törvénybe ütköző dolgokat pedig nem teszek.

Ha viszont nem lenne bűncselekmény, akkor simán megtenném.

Pontosan jól tudom, hogy vannak viselkedési függőségek is, olyanom még nekem is van. Viszont én pénzt nem költöttem soha a függőségeimre és semmilyen baj nem származhat azokból a dolgokból, amiket én csinálok. Tehát sokkal feljebb vagyok egy primitív alkoholistánál, egy közveszélyes drogfüggőnél, vagy egy állandóan költekező, minden pénzét elszóró játékfüggőnél.

Pont ezért gondolom úgy, hogy akinek mindene rámegy a függőségeire, az maga tehet róla és megérdemli a sorsát. Ingyenes dolgokba is lehet menekülni, ha valakinek nem tetszik a valóság.

2022. aug. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ez rendben van és akkor te a földön fekvőbe belerúgnál még egyet?
2022. aug. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18.

Az nem belerúgás, hogy pénzt csinálnék a függőségükből. Más ember sem adna nekik ingyen sem alkoholt, sem videokártyát, sem bármi egyebet. Ugyanazok a szabályok vonatkoznak a függőkre is, mint mindenki másra. Ha vesznek valamit, fizetniük kell nekik is.

2022. aug. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!